KORSAN KİTAP YAYININA DAİR İHTRARNAME

  • Konbuyu başlatan OGUZHANa
  • Başlangıç tarihi
O

OGUZHANa

Guest
SABIR &ANALİZ
HUKUK BÜROSU
AVUKATLAR
Oktay Erdoğan & Elif Kurtuluş & Bekir Cindi & Mehmed Varolgüneş & Zehra Tuba Uzun & Işıl Hançerli & Oğuzhan Alhan & Ali Said Olgun
Ankara Cad. Ankara Han No:74 Kat :4/403 Sirkeci / İst. Tel: 0 212 512 22 55(pbx) – faks:0212 528 43 36

İHTARNAME 26/03/2013

İHTAR EDEN : Basım Yayın Meslek Birliği (BASYAYBİR)
VEKİLİ : Av.Oğuzhan Alhan ([email protected])
(Adres antettedir.)
MUHATAP : http://www.fussilet.com web sitesi ve ilgilileri
SUÇ : 5846 Sayılı Kanuna aykırı şekilde hak sahipliği belgesi olmadan sanal ortamda bazı eserlerin çoğaltılması ve yayınlanması.
AÇIKLAMA VE İSTEM:
Müvekkilimiz Basım Yayın Meslek Birliği üyeleri;
-Buruc Yayınlarına ait, Yazarı İmam Kurtubi olan El Camıu-Li Ahkamil Kuran ve aşağıdaki linkte yayınlanan diğer tüm eserler tarafınızdan, haksız bir şekilde hiçbir hak sahipliği belgesi olmadan sanal ortamda çoğaltılmış ve yayınlanmaktadır. Fikir ve Sanat Eserlerin Kanunu ve diğer ulusal ve uluslararası mevzuata aykırı bu eyleminiz suç teşkil etmektedir.
Yukarıda belirttiğimiz Yayınevine ait eserlerin web sitenizde bu şekilde yayımlandığı tarafımızdan tespit edilmiş, tüm bu davranışlar ve eylemleriniz suç teşkil ettiği için tarafınıza bu ihtarnamede bulunma zorunluluğu doğmuştur.
Tüm dava ve tazminat haklarımız saklı kakmak kaydıyla; tüm hakları müvekkillerimize ait olan yukarıda açıkça belirtilen eserler ile tarafınızdan haksız bir şekilde çoğaltılıp yayınlanan diğer tüm eserlerin sanal ortamda yayımının hemen durdurulması gerekmektedir.
Bu ihtarname gereği 3 gün içinde suç teşkil eden tüm yayınların durdurulması gerekmektedir. Aksi halde hakkınızda Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunacağımızı, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin tarafınıza ait olacağını ihtar ederiz.

İhtar Eden Vekili
Avukat Oğuzhan Alhan
Sabır&Analiz Hukuk Bürosu
Tel: 0 212 512 22 55

Eserin yayımlandığı link:
http://www.fussilet.com/index.php?action=downloads;sa=view;down=150
 

[TB] Benzer konular

Üst