Kontörlü hat kullananlar DİKKAT

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Kontörlü hat kullananlar DİKKAT

Cep telefonları ile arama yapıldığında ekranda beliren 'aktif aramalar' yazısının kontör kaybına sebep olduğu iddia edildi.

Her arama sırasında ekranda beliren 'aktif aramalar' yazısı sebebiyle karşıdaki kullanıcıdan bir kontör düştüğü tespit edildi. Kamudan üst düzey bir yetkili duyum üzerine konuyla ilgili araştırma yaptığını, bilgi almak için başvurduğu cep telefonu şirketlerinin aktif arama sonrasında oluşan kontör kaybını doğruladığını söyledi. Şirketler aynı yetkiliye kontör kaybı yaşamaması için yapması gereken işlemleri de anlatmış. Cep telefonu kullanıcılarının ekranda beliren aktif arama yazısını iptal etmesi gerekiyor. Telefonda sırasıyla ##002# tuşlanarak arama yapılıyor ekranda 'Aktarma iptal edildi' yazısı beliriyor. Bu sayede gelen her aramada ekranda beliren aktif arama yazısı kaldırılıyor.

'Aktif aramalar' yazısı iptal edilmediği müddetçe, aranan kişiye ulaşamayanlardan bir kontör düşülüyor. Eğer aranan kişinin telefonu da telesekreter ayarlı ise dinlenen bir saniyelik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de kullanıcıların ayrıca bir normal arama karşılığı ücretlendirildiği belirtiliyor. Kullanıcı, eğer iki dakika sonra yine ulaşamazsa 1,5 kontör kaybı daha oluyor. Telesekreterin ücretsiz zannedilmesi tüketicileri mağdur ediyor. Telefon şebeke istasyonu yetkilileriyse bilgi almak isteyen kullanıcılara; ##002#'yi arayarak telesekreterin kaldırılabileceğini anlatmakla yetiniyor. Aboneler "Kullandığımız telefonların bütün özelliklerini bilmiyoruz. Bizden habersiz neden bu tür uygulamalar yapılıyor." şikayetinde bulunuyor.

ZAMAN

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: Kontörlü hat kullananlar DİKKAT

mim hocam..teşekkür ederim..
bu yazıyı bende merak ediyordum ..düzene bakın yahu..pesss

D

DAMRAM

Guest
Ynt: Kontörlü hat kullananlar DİKKAT

her sebekede böyle hıleler var adalar 25 kontura 500 kontur verıyorlar gun ıcınde nezaman yükledıysen yukle aksam 12ye kadar bedava dıyor aa ma normalde 4 kontur olması gereken düsüslerde 6 kontur düsüyorlar bunuda ben cözdüm ve aradı yanlıslık olus dedıler ben bedava konustugumu sandıgımda megerse 6 kontura dakkasını konuusuyormusum aradıgımda ıslee gec gırdı bılgısayarıızdan o yüzden falan bütün azeret bende gıden 100 konturuma yandı sadece aa 500 konturu da benım yüz knturum bıttıkden sonra alındı alesef osaatte 6dı verdıklerınde gecee 12ye kaadar kac kısıyı aradım kac kontur harcadım sanın bakalım 300 konturu gece 12de gerı aldılar bende anca 200 araya bıldım olan benım 100 kontura olsu gene eksılerdeyım oyun tuzak baska bırsey degıl rekabetten anca vatandası yoluyorlar bızde bedava konustuk sanıyoruz malesef