Kontör Yerine Dakika İle Konuşulacak...

Kontör yerine dakika ile konuşulacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 'kontör' uygulamasına son vermeye hazırlanıyor. 6 aylık geçiş döneminin ardından operatörler, abonelerine dakika satışı yapacak.


Olcay AYDİLEK'in haberi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), haberleşme sektöründe çok ses getirecek bir adımla 'kontör' uygulamasına son vermeye hazırlanıyor. BTK'nın, bu konuda yaptığı çalışmanın öngörülen zaman dilimi içinde tamamlanması halinde operatörler, 6 aylık geçiş dönemin ardından abonelerine 'süre' satışı yapacak.

TÜRKİYE VE SURİYE'DE VAR

BTK'dan üst düzey bir yetkili, dünyada Türkiye ve Suriye dışında hiçbir ülkede 'kontör' uygulamasının kalmadığını belirterek, "Türkiye'de, bu konuda yeni sisteme geçmek için çalışma yapıyor. Çalışmada, işin usul ve esasları belirlenecek. 6 aylık geçiş döneminin ardından operatörler, abonelerine örneğin 100 kontör satmak yerine 100 dakika satışı yapacak. Aboneler, kaç dakika konuşacaklarını net olarak bilecek" dedi.

ŞEFFAFLAŞACAK

GSM operatörlerinin ön ödemeli hat sahibi abonelere, 'ne zaman, kimle ve ne kadar süreyle' görüşme yaptığını bildiren ayrıntılı fatura göndermediğini anımsatan aynı yetkili, "Kurum, bu konuda da çalışma yapıyor. Ön ödemeli hat sahibi aboneler de görüşmelerine ilişkin ayrıntıları görebilecek" diye konuştu. BTK daha önce de kontörlerin 20 saniyede sabitlenerek eşitlenmesi konusunda bir karar almıştı.

Kontöre ayrıntılı fatura

ÖN ödemeli hat sahibi abonelerden bir bölümü BTK'ya, daha az sürede kontörlerinin bittiği şikayetinde bulundu. Kurum, buna karşı ayrıntılı fatura uygulamasını başlatıyor.

Kontörde şikayet var

YETKİLİLER, çalışma sonunda 'kontör' uygulamasına devam kararının çıkma olasılığı ile ilgili, "Uygulama, devam etsin de denebilir ama çok şikayet alıyoruz. Aboneler 'Şu kadar kontörüm olması gerekirdi, şu kadar kalmış' diyor" dedi.Sabah
 

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: Kontör Yerine Dakika İle Konuşulacak...

Aboneler 'Şu kadar kontörüm olması gerekirdi, şu kadar kalmış' diyor" dedi.

..."diyorum" bende:))

Teşekkürler Hizmetkarım..
 
Üst