Kendinizi Hangi Alanda Geliştiriyorsunuz?

• Konbuyu başlatan bir.fikir.cilesi
  • Başlangıç tarihi
B

bir.fikir.cilesi

Guest
yavru deve, anne deveye sormuş;

anneciğim bizim boyumuz niçin uzun?
-çölde uzaktan gelen tehlikeleri görmek için yavrum.

peki anne bizim bu hörgücümüz niçin var?
-çölde susuzluk olur, bu suyu depolamamızı sağlar o yüzden.

peki anne bizim ayaklarımız niçin perdeli ve geniş?
-yavrum çölde kum vardır. batmamak için.

sonra yavru deve şöyle der:
-Peki anne "bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var"...

insanların meyli olan taraflara değil de günün şartlarının gerektirdiği şeylere meylettiği ve ona çalıştığı aşikar...

Öğretmenliğe yatkın olup da mühendis olan... Mühendis kabiliyeti olup da muhasebeci olan vs...? istemedikleri bölümlerde okuyup sonra da pek fazla istemedikleri ve belki de özelliklerinin dışında işlerde çalışanlar.

neyi istediğinizi ve özellikleriniz ve yapınızın neye müsayit olduğunu gerçekten biliyor musunuz ve gerçekten şu an o istediğiniz yerdemisiniz...???

Kendinizi Hangi Alanda Geliştiriyorsunuz...?

sevgi ile...

[TB] Benzer konular

Y

yamanlar

Guest
Ynt: Kendinizi Hangi Alanda Geliştiriyorsunuz?

hikaye çok manidar,

ben kendimi özel bi ilgim olan dil konusunda geliştirmeye çalışıyorum, mesela ispanyolca bazı tercümeler yapıyorum, kıt arapçamla kur'andan bazı ayetleri ispanyolcaya çeviriyorum, son iki aydır da ingilizce öğrenim görüyorum.

vesselam...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

ben de çocuklarıma türkçe öğretmeye çalışıyorum... :)))

S

Sukut

Guest

BENİM İLGİ ALANIM HİÇ YOK
BELKİDE İLGİLENECEK ŞEYLER ARAMIYORUM :)
AMA SPOR ALANINDA GELİŞTİRMEK İSTERDİM YARIM KALMIŞ BİR UĞRAŞIM VAR AMMA VE LAKİN ÇALIŞAMIYORUM YER MEKAN VE ZAMAN MÜSAİT OLMUYOR (TAEKWONDO SPOR İLE UĞRAŞIYORUM TABİ)

B

bir.fikir.cilesi

Guest

Eğitim Bilimlerinde ya da Eğitim Psikolojisinde master yapmayı düşünüyorum. İnşaallah ALES sınavlarına hazırlanacağım.

R

Resulehasret

Guest

Bende polis olmak istiyordum görselci oldum:) Görselcilik alışveriş merkezlerinde firmanın elinde bulunan ürünlerle müşteriye o ürünü çekiciliği yakalatmak,Allaha şükür iyi para kazanıyorum büyük firma ile çalışıyorum fakat daha yaşım gençtir askerlik görevimide tamamladıktan sonra abimle birlikte bir mağaza açma hayalimiz var.Yani uzun lafın kısası benim eğilimim ticaret üzerine oldu az çok muhasebe bilgim, tezgahtarlık günlerimden deneyimim, abiminde tecrübesiyle, hayırlı günü bekliyoruz.

G

garip_kul

Guest

hayat okulunun sınflarından geciyorum alanım aile psikolojisi ve sağlığı
bölümünün ne zaman biteceği malum :D

mastırda yaparım inşaALLAH

şimdi diyeceksiniz garip sacmaladı gene olsun benim hayt aritmediğimde böle ev hanımlığı büyük bir meslek cünküü bütün alanları kapsıyor
acalımmı hadi acalım

1_mutfak ve yemek bölümü
2 temizlik ve dizayn bölümü
3- ic işleri bölümü(masraflar faturalar)
4-sağlık bölümü(doktor ilaç v.s)
5-cocuk bakımı ve psikoloji bölümü
6-aile ici yaşam projesi bölümü :)
bu bölümlerden mezun olayım sonra devam inşaALLAH
:) selam ve dua ile unuttuklarım kesin var ama bu kadar yeterrr :D

I

istigfar

Guest

garib kul ablam en zor senin anlattığın ..keşke bu aile psikolojisi ve sağlığı diye tarif ettiğin hayat okulundan bayan erkek biir diploma alıp hayata öyle atılsalar...osmanlıda anne okulları varmış...ve şimdilerde uyanışa geçen bazı cemeatler bunu eğitim olarak vermeye başladılar..yemek biç ki dikiş,ev dizaynı,temizlik,aile içi gülümseyen bir hayata merhaba demek için vazifeler kısaca...

ablacım bu işi severek yapıyorsanız bu sınavdan geçtiniz demektir...benim ne işim var burda demeden,ev temizlikçisimiyim ben deyip ,toplumun içinde kendini göstermek için erkek işi olan en ağır işleri bile zayıf omuzlarına yükletilen kadının ,bunu birde modernlik adına yapması,evine sevdiklerineköleliği,dışardaki ağır işlere köleliğe tercih etmesi ne yazıkkı ,aileleri perişan ediyor...

evindeki sarayın sultanı olmak varken...sultan diyorum ,çünki ...evine ailesine yaptığı hizmetten hep teşekkür ötesi manevi huzur tatlı gülücükler,gülen yüzler alarak sultan olurken...dışarda yaptığı kölelikten eline kuru bir ücrt kalacak,belki onuda çocuklarına evine baktırmak için harcayacktır...çalışan hanımlardan duyduğumuz şikayetler bunlar...fakat lütfen yanlış anlaşılmasın..hanımlar çalışmasın demiyorum ..fakat çalışırken ,en değerli varlıklarını ihmal etmemeli ...

B

bir garip hafýz

Guest

mesleğim eğitimcilik ama bir yerde bana yavan geliyo...yetmiyo...
haftaya gerçekten hayalim olan iki şeyin kursuna başlayacağım inş.grafikerlik ve ney kursu... yani henüz geliştirmeye başlamadım ama hayallerimin peşinde koşma hevesim ağır basıcak gibi görünüyo... :)

B

bir garip hafýz

Guest

MiM' Alıntı:
bir garip hafız' Alıntı:
hayallerimin peşinde koşma hevesim ağır basıcak gibi görünüyo... :)
"hayal, bilimin önündedir" a. einstein :)
arkamdan msj attığınızı görünce"eyvaaaaahh yine imla hatası yaptım"dedim..

çok şükür ucuz atlattık :) :)

K

KARTAL

Guest

inşallah bir alanda geliştirmeye çalışırız dualarınızı beklerim...

U

umitergun

Guest

Gerçi Kur'an Kurslarında Eğitim aldım ama bağımı koparmadım şimdi kendi başıma ilmihal ve fıkıh alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
Allah nasip ederse gidebileceğim son noktaya kadar gitmek isterim.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

bir garip hafız' Alıntı:
umarım bunu bir 'gıcıklık' gibi algılamazsınız!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

umitergun' Alıntı:
Gerçi Kur'an Kurslarında Eğitim aldım ama bağımı koparmadım şimdi kendi başıma ilmihal ve fıkıh alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
ticareti en bol olan yoldasın dostum... yolun açık olsun.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sevgili ümir ergun...
unutmadan... avatar resminin altındaki klişe sözcüğü profilinden ben düzelttim. hakkını helal et, umarım mazur görürsün...

B

bir garip hafýz

Guest

MiM' Alıntı:
bir garip hafız' Alıntı:
umarım bunu bir 'gıcıklık' gibi algılamazsınız!

estağfirullah....niyeti gıcıklık olan bir insan kendini çoktan ele verirdi..ben sizden öyle bir elektirk almadım....

U

umitergun

Guest

MiM' Alıntı:
sevgili ümir ergun...
unutmadan... avatar resminin altındaki klişe sözcüğü profilinden ben düzelttim. hakkını helal et, umarım mazur görürsün...
Allah razı olsun hocam güzel cümle fakat bende güzel yazamadım.
Rahmetli dedemin bir sözü vardı "Biz yabancı dili boş verelim daha dilimizi doğru düzgün konuşamıyoruz"diyordu bu da ondan olsa gerek

C

cahit

Guest

DİN PSİKOLOJİSİ HEP İLGİMİ ÇEKİYOR AMA BULAŞMAYA CESARETİM YOK

B

busra_72

Guest

Lise de Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü okuduğum için çocuk ve aile psikolojisi gibi konularla ilgileniyorum..