Kenar Mahallesi değil Mezar Mahallesi...

• Konbuyu başlatan bir.fikir.cilesi
  • Başlangıç tarihi
B

bir.fikir.cilesi

Guest
ne kadar da zor oldu bulmam seni;

Sora sora bağdat bulunur da evini bulmak ne kadar da zordu. sahi buradaki evler ne kadar da çok benziyorlar birbirine,

-az aşağıda sağda dediler, yürüdüm yürüdüm hep aynı idi, renkleri, duvarları, bazı evlerin kapısında numarası da yoktu

arabalar girmiyormuş bu caddeye, mahallenin dışında bıraktım affet…

kalabalıkmış mahallen, sahi dostluk nasıl burada? gelip gidermisiniz birbirinize, benim gibi uzaklardan uğrayan var mı yanınızda kalan, yıllar sonra görüp te kavuştuğunuz…

uzan da şöyle yan taraftaki yere de cevaplayayım suallerini;

mahallemizin adı, mezar mahallesi olarak geçer can kardeşim. sen ta uzaklardan bulup geldin bizleri, çoktur buraya gelen. yaşadıklarında hatırlamazlar da öldüklerinde illa ki memleketimin mezarı derler? sen de burda olduğuna göre… sen de onlardansın.

evimi bulman zor oldu demiştin ya evet zordur, çok yağmurlar yağdı evimize, düz oldu toprağımız, depremler yaşadık… düzeltemedik evlerimizi, ziyaretimize pek az gelen vardır. gelen ise geri dönemez bir daha, çok sevdiğinden mi gidemediğinden mi? düşünmek gerek,

mahallemiz kalabalıktır, bu mahallenin adı çok nam salar etrafta, her şehirde, belki her ilçe de bu mahalleden vardır? en kalabalık mahalledir… uğramayan yoktur…

adı nedir mahallenizin?

kenar mahalle değil mezar mahallesi…

sahi memnun musun?

sevmedin mi mahallemizi

ne oldu

gitmek istiyormusun?

sahret yıldız

[TB] Benzer konular