Karlıova'da Peygamber Sıcaklığı

  • Konbuyu başlatan muhammed-i sevda
  • Başlangıç tarihi
M

muhammed-i sevda

Guest

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl'ün Kralıova ilçesinde düzenlenen programla peygamberimizin nurlu doğum kutlandı.Bingöl ve ilçelerinden 5 derneğin katılımıyla oluşturulan Peygamber Sevdalıları Platformu’nun organize ettiği programların bu yılki sonuncusu Karlıova da gerçekleştirildi. Peygamber Sevdalıları Platformu, 2010 yılının ilk Kutlu Doğum organizasyonunun startını 11 Nisan Pazar günü Genç ilçesinde binlerce vatandaşın katılımıyla vermişti. Ardından 17 Nisan Cumartesi günü Ilıcalar beldesi ve Solhan da Kutlu doğum programı düzenleyen Platform 25 Nisan Pazar günü ise şehir stadyumunda 10 binlerin katılımıyla büyük bir program düzenlemişti.

Karlıova’da, “En güzel örnek Hz. Muhammed (sav)” adıyla düzenlenen Kutlu doğum programını Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla başladı. Bilal ve Mustafa’nın seslendirdiği ilahilerle devam eden Programa konuşmacı olarak katılan araştırmacı yazar Cemal Çınar, Kürtçe yaptığı konuşmada, Peygamber efendimizin hayatından tablolar anlattı. Çınar konuşmasında, tüm insanlığın kendisine örnek alması gereken yüce ahlakın ancak Hz. Muhammed’de (sav) olduğunu vurguladı.

Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş da programda yaptığı konuşmada, peygamberin sevdasını taşıyanlara, Rasulullah’ın ashabına verilen değerin aynısının verileceğini belirtti. Göktaş, “Unutulmuş, hor görülmüş, mustazaf hale düşürülmüş bu halk, bir gün gelecek paylaşılamayacak. İran’dan gelen Salmanı Farisi’yi Ensar ve Muhacir paylaşamayınca Rasulullah o ne Ensar’dır ne de muhacir o benim ehli beytimdendir dediği gibi bu halk da gün gelecek paylaşılamayacak ve herkesin gıpta ettiği takdirle karşıladığı bir halk olacaktır.” dedi.

Minik kızların okuduğu duygulu şiirler ve ilahi sanatçılarının okuduğu coşkulu ilahilerle devam eden program, kapanış duasıyla son buldu.


İLKHA
 

[TB] Benzer konular

Üst