Kandil havadan vuruldu

  • Konbuyu başlatan Resulehasret
  • Başlangıç tarihi
R

Resulehasret

Guest


Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde, PKK'nın barınak olarak kullandığı bir mağara ile mağara yakınlarındaki 30-40 kişilik terörist grubun, bugün Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından vurulduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesinde terör örgütünün barınak olarak kullandığı büyük çaplı bir mağara ile mağara yakınlarında 30-40 kişi olduğu değerlendirilen bir terörist grubun, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde tespit edildiği belirtildi. Söz konusu hedefin bugün Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından etkili bir şekilde ateş altına alındığının bildirildiği açıklamada şöyle denildi:

“Yapılan hava operasyonu sonucu mağara bütünüyle çökertilerek tahrip edilmiş; çökertilen mağarada bulunan ve sayısı tespit edilemeyen teröristler ile açıkta bulunan terörist grubun büyük bölümü etkisiz hale getirilmiştir. Anılan faaliyet esnasında Zap bölgesinde çıkan ilave bir nokta hedefi de görevlendirilen diğer uçaklarımız tarafından vurulmuştur. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.”
 

[TB] Benzer konular

Üst