kadınlara yararlı beş yiyecek

  • Konbuyu başlatan DAMRAM
  • Başlangıç tarihi
D

DAMRAM

Guest
kadınlara Yararlı Beş Yiyecek.... Kadınlar çiçeklere benzer ve özenli bakım ister. Aşağıda sıralanan beş yiyecekten her gün belirtilen miktarlarda almak, kadınların güzelleşmesi ve genç kalması için yararlı olacaktır.

1. Bir tane domates
Domates, en çok C vitamini içeren meyve ve sebzelerden biridir. Dolayısıyla her gün en az bir tane domates yemek, günlük C vitamini ihtiyacını karşılar.

2. Bir bardak yoğurt

Süt ve özellikle yoğurt, kalsiyum takviyesi için en ideal yiyecektir. Çünkü süt ve yoğurttaki kalsiyum insan vücudu tarafından kolayca emilir. Bundan dolayı kadınların her gün bir bardak yoğurt yemesi gerekiyor.

3. Beş çorba kaşığı sirke

Sirke damarları yumuşatmanın yanı sıra, kadınların cildinin güzelleşmesine de yardımcı olur. Ayrıca kadınlar sirkeyi ellerini yumuşatmak için de kullanabilir. Ellerinizi yıkadıktan sonra sirke sürüp 20 dakika bekletin, ardından durulayın. Ellerinizin daha yumuşak ve beyaz olduğunu fark edeceksiniz.

4. Sabah ve akşam birer bardak su

Yeterli miktarda su, sağlık ve güzelliğin güvencesidir. Özellikle susuzluk, kadınların erken yaşlanmasına ve ciltlerinin parlaklığını yitirmesine neden olur. Kadınların sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki bardak su içmesi gerekiyor. Sabahleyin içilen bir bardak su, bağırsakları temizler; akşam içilen bir bardak su ise kanın yoğunlaşmasını önler. Kanın yoğunlaşması, beynin oksijensiz kalmasını hızlandırarak, yaşlanmaya davetiye çıkarır.

5. Bir bardak çay

Kadınlar mutlaka çay içmeli. Mide rahatsızlığı olmayan kadınların yapacağı en iyi tercih de yeşil çay olacaktır. Özellikle zayıflamak isteyen bayanlar için çay içmek, en doğal ve en etkili yoldur. Çünkü başka hiçbir şey bağırsaklardaki yağı çay kadar etkili bir şekilde söküp atamaz.ne yapalım hem kadınlar temelde bizim annelerimiz onlara yardımcı yardımcı olmak lazım
 

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: kadınlara yararlı beş yiyecek

ilahi damram ablam,
"kadılara beş yiyacek" başlığını görünce, şaşırdım...
yav memlekette kadı mı varmış diye...
sora kahkahayı koyverdim tabii...
ama düzelttim... :D
 
B

Bevadih

Guest
Ynt: kadınlara yararlı beş yiyecek

:D :D

Bende işin içinde espri var sandımdı:) Kadınların konuşmasını azaltacak yiyecek vs falan:))

Bilgiler sadece bayanlar için değil baylar içinde geçerli formul..onlarda kullanabilir... ;)

Teşekkürler canım...
 
Üst