Kadın Dili: Bükçe

• Konbuyu başlatan kumsaati
  • Başlangıç tarihi

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Kadın Dili: Bükçe

gökyüzünü bulutlar mı kaplıyor ne?!
hepiniz söylediklerinizde haklısınız... da,
yağmur üşütmeden yağmalı... ki,
rahmet olsun!
'dermişim!' :D

I

isoz_

Guest

Bevadih kardeşim ve diğer kardeşlerim burada size karşı bir kastım olamaz. Konuyu baştan okudum ve boş muhabbet olduğunu düşündüm.
Kumsaati kardeşim kendinden emin şu satırları dötürmüş

Bevadih ablam ağzına sağlık yahu

aynen, eşini razı et, sabret vs peki piskopatsa da mı?
her eziyetine katlanmak zorundamıyım?
hoşuma gitmeyen şeyleri söylemeye hakkım yokmu? vs vs vs

yok gerçekten efendimizin bunu yaptığına inanmıyorum
bu benim görüğüm kadarıyla özellikle türk toplumunda olan birşey :S erkekler el üstünde, erkek kardeş daha değerli vs

ama bunların hepsinin hesabı var emin olun
Bu yazdığının yazının da hesabı var bundan emin olabilirsiniz.
eşiniz piskopatsa onu tercih eden onunla evlenen onu seven insan mutlaka yine sizsinizdir. Türk toplumu derken kastedileni ben normal evlilkler olarak anlıyorum.
Peygamberimiz hakkında "efendimizin bunu yaptığına inanmıyorum" ifadesini çok sakıncalı buluyorum. E harfi küçük olarak yazılı bu ifade de sanki Peygamberimizin yaptıkları bilinmiyor gizli kalmış.
Ben size araştırın diyorum siz de bana diyorsunuz. Burada olması gereken koşulları sizler kendi ilimlerinizle ortaya koymaya çalışıyorsunuz. Ben değil. Erkekleri el üstünde tutan özellikle kadınlardır. Ben bir çok insna tanıdım erkek baba olarak kız çocuklarını erkek çocuklarından daha çok severler. Buna benim babam dahildir. Türk toplumu derken kendinizi de aynı terazide tartınız lütfen. Acaba abinizle mi iyi anlaşıyorsunuz yoksa kız kardşeinizle mi?

Mim hocam Allah sizden razı olsun. Siz bana kaçın dediniz ama Bevadih ablamda kaçmayın dedi. Gördünüz mü ne oldu?... :)

Allah'a emanet olun.

K

kumsaati

Guest

evet uzatmaya gerek yok aslında

ben yazımın başında yanlışmı düşünüyorum acaba diyerek, eleştiriye ve yorumlarınıza açık olduğumu belirtmiştim.
siz gereken yorumları yaptınız. bende aynı şekilde.

bir babanın kızını sevmesiyle benim söylediğim arasında fark var dikkatli olun.. benim babam da beni çok sever elhamdülillah bunu her fırsatta söylerim, abimle ben, ablamdan daha çok anlaşırım bu doğru.. ama konu bu değil konu ne derece keyfinize düşkün olmanız :)

neyse halledilemeyecek kadar mühim değil. herkesin kendi yaşam tarzı ve tercihidir..

saygılar..

K

KralKorsan

Guest

10 (on) Numara bi yazı gerçekten ya :) sağolun