Kadın Dili: Bükçe

• Konbuyu başlatan kumsaati
  • Başlangıç tarihi

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Kadın Dili: Bükçe

isoz abim, bu pilav çok su kaldırır daha...
ablalar eline oklavayı almadan kaçalım buralardan...
bakarsın feminist damarları tutabilir! :D

İsoZ hocam, konuya gerçekçi yaklaşıyor... Yeni bir dil öğrenmektense aile arası iletişim ve fiiller için birkaç hadis karıştırsak daha mantıklı olabilir... Bu şekilde herkes rolünü, yerini bilmiş olur...

Rahmana emanet olun...

I

isoz_

Guest

MiM' Alıntı:
isoz abim, bu pilav çok su kaldırır daha...
ablalar eline oklavayı almadan kaçalım buralardan...
bakarsın feminist damarları tutabilir! :D
Hocam hemen kaçıyorum :)))
Allah'a emanet olun...

B

Bevadih

Guest

Kaçmayın:)

"Kadının fendi,erkeği yendi" olur sonra:)

K

kumsaati

Guest

ya işte yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama

erkekler hep kendilerini üstte tutmanın derdindeler bunu abimden babamdan da biliyorum

yani şöyle düşünebilirmisiniz bayanın piskolojik olarak vazifelerini erkeğin yaptığını

mesela bir kadın oturduğu yerden kocasından su istese hani bu genelde bütün erkeklerin yaptığı gibi keyfi için istese ne kadar kıyamet kopar

bu yanlış ya. cidden yanlış

erkeklerin bence ciddi bir kendi öz eleştirilerini yapmaları lazım

yani kendinizi karşınızdakinin yerine koyup düşünürseniz, kalkıp suyunuzu kendiizin almanızın daha mantıklı olduğunu göreceksiniz. (su sadece bir örnek) ki efendimiz kendi işini kendisi yaparmış...!

çok değiştirilmiş islamda kadın ve erkeğin yeri diye düşünüyorum. kadın ne kadar hürmet ve saygı gösteriyorsa erkeğin en az bi okadar hürmet ve saygı göstermesi lazımdır... oysa bize anlatılan sürekli kocanın hakkı, aman üzme, aman saygıda kusur etme vs vs peki kocaya söylenenler nedir soruyorum ?

çok kızmışım demi :D

B

Bevadih

Guest

Yooo yanlış düşünmüyorsun:)

Senin anlattığın su meselesi yüzünden annemle kavga ettim ben:)

Gecenin bir yarısı babam susar,uyuyan annemi kaldırır su ister ! Var mı böyle birşey yahu..

Saygı sevgi bununlamı ölçülüyor...Resmen bu kölelik:)

Bunun tersini yani annem susasa "Bey kalkıp bir bardak su veririr misin" dese mazaalah düşünemiyorum cevabı... ::)

Babamdada hata yok aslında ..O şekilde yetiştirlmiş..İyi bir yemek olunca babamın önüne konurmuş..Köy yeri yumurta değerli ..Saklanır babaannem tarafından ve babama ikram edilirmiş...vs vs vs...Annemde sağolsun..Babaannemin sünnetini eksiksiz yerine getirmiş geçen zaman içersinde...Sonuç ortada işte..

Erkek değerli,ikinsi sınıf kadın hep ondan sonra gelir..Bu islam ,bu din değil ..Ha "din" aslında ama adı islam değil..!

Ve din kaynaklı çoğu yerde de Erkeğe itaat edersen direk cennetliksin..Böyle bir durumda var...İslam sanki "haşa" erkek dini..Onu memnun edersen herşey yolunda..

Vallahi efendimizin hayatından haberi yok bu şekilde inananların...Hz aişenin içtiği yerden su içen.onunla yarışan ,muhabbet eden efendimiz var yahu...

Onu tanımak isteyip yanına gelenler karşılarında padişah yada kral gibi birini beklerken,topluluga mütevazi bir şekilde su dağıtırken görüp müslüman olurlardı...

İslam kişinin kendisine hizmet ettirdiği değil,hizmet ettiği dindir..

Muhabbetle..

K

kumsaati

Guest

Bevadih ablam ağzına sağlık yahu

aynen, eşini razı et, sabret vs peki piskopatsa da mı?
her eziyetine katlanmak zorundamıyım?
hoşuma gitmeyen şeyleri söylemeye hakkım yokmu? vs vs vs

yok gerçekten efendimizin bunu yaptığına inanmıyorum
bu benim görüğüm kadarıyla özellikle türk toplumunda olan birşey :S erkekler el üstünde, erkek kardeş daha değerli vs

ama bunların hepsinin hesabı var emin olun

K

kumsaati

Guest

Tarık Emre' Alıntı:
bunları ders olarak okutmak lazım. alışmışız burnumuzdan kıl aldırmamaya,taş fırınız deyip yüreğimizin ve sevgimizin taşlaşmasına müsade ediyoruz. hayatımızı karartıyoruz asıdnda. nazenin olarak yaratılan kadınların taşlaşmasına gönülhanelerin ve umutlarının kararmasına bir basamak ta biz oluyoruz. teşekkürler güzel kardeşim.
bakın abim ne güzel söylemiş
ALLAH senden razı olsun Tarık Emre hocam

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

gız kumsaati, seni şu abine bi şikeyet edim de bi dövsün seni emi :D

hele bi bahın yav, mübarekler burda avukat kesilmişler... babalarının, abilerinin yanlarında dut yemiş bülbül gibiler halbuki... :D

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

işin şaka tarafı bi yana... ama... bevadih ablam bilmelisin ki, eşim bana su verir, doğru... ama, her zaman ayakta olduğumda ben de eşime su veririm. hiç yüksünmeden hemde... aramızda asla senlik benlik davası olmaz. kim o an için müsaitse, o iş görür... evet, bizim için tek bir ölçü vardır... efendimizin sünnetidir... onun yaşam tarzıdır... geleneklere, ata dede adetlerine asla değer vermedim...

bunu ülkemiz insanı zamanla aşacaktır eminim.

H

HAdeKa

Guest

ben ise hiç emin değilim abim..
böyle gelmiş boyle gider..

her sey karşılıklıdır ben ilerde inşaallah olursa hiç yuksunmeden eşime su veririm ama aynı sekilde o da bana versin.. dogrusu bu. her sey karşılıklıdır..

erkek yatsın kadın çalışsın yok oyle bişey.
dediğiniz gibi sunnetler dogrultusunda hareket etsek hiç bir mesele kalmayacak da bilinmiyor işte ata dede boyle yapmış buyuklerimiz boyle demiş diye diye sömürülüyor..

Peygamber Efendimiz sav oyle mi yapıyormuş, hayır! o yuzden Peygamberden başka hiç bir sey esas alınmamalıdır... vesselam.

K

kumsaati

Guest

MiM' Alıntı:
gız kumsaati, seni şu abine bi şikeyet edim de bi dövsün seni emi :D

hele bi bahın yav, mübarekler burda avukat kesilmişler... babalarının, abilerinin yanlarında dut yemiş bülbül gibiler halbuki... :D
onla biz bu konuyu yeterince tartışıyoruz saten abim :D da babama bişi diyemem tabe :) :) :)

MiM' Alıntı:
bunu ülkemiz insanı zamanla aşacaktır eminim.
bunun bir sorun olduğunu kabul ediyorsunuz yani? haksız değilim dimi hocam ?
saten benim kasteddiğim hosgörüyle, tatlılıkla olan hizmet, istek değildir asla ki bazen eşine, sevdiğine hizmet etmek mutlu eder kadınları. ama onun huzursuz olduğunu bildiğiniz halde, istemediği halde böyle birşeyi yapmak zorunda olması üzücü olan...

evet bende inanıyorum ilerde toplumumuz da bu konuyu aşacaktır inşallah
bizler çocuklarımızı böyle yetiştirmeyeceğizdir en kötü ihtimalle :) ( İnşallah )

H

HAdeKa

Guest

MiM' Alıntı:
hı hı
söle ablam söle...
heyecanlı oluyo!!! :D
ne demek oluyor bu abim
bu konuya zaten baska bişey yazmayacağım

dediklerim yanlış anlaşılıyor

I

isoz_

Guest

Efendimizin sünneti seniyyesine göre hareket etmek gerek diye üzerinde ısrarla duran hanımlarımız sünnetten haberleri yok sanırım. Sizin burada yazmanız da alalede konuşmanızda bu hususta hukuki bir problem içeriyor olabilir. Araştırında yazın kadının erkeği üzerindeki haklarını ve erkeğin kadının üzerindeki hakları da onun üzerinde konuşulsun. Burada bir büyüğünüzün dedikodusunu yapmak onun hakkına girmek hoş birşey değil. Ki sizin babanız veya anneniz. Bilmezsiniz belki onlar birbilrerine böyle bağlılar. Belki anneniz gerçekten severek yapıyorda size öyle görünüyordur. Yapma zorunda olmadığını ufacık çocukta söyler. Burada yazıyorsanız kuran ve sünnet ilmi üzere yazın daha fazla dedikodu yapmayın.
Allah'a emanet olun.

B

Bevadih

Guest

Dedikodu olduğunu düşünmüyorum örnek vermeye çalıştığım olayın...Onlar ile konuştuğum ve bu konuda tartıstığım ve benimde bakış açımı bildikleri için arkalarından konuşmuş olduğumu düşünmüyorum..

Aslında Örnek olarak verdiğim genel olarak Türk ailelerinde yaşanan sorunlar..Ben bu tür emir- komuta zinzirinde gelişen durumların dinden olmadığını din gibi lanse edilmeye çalışıldığını anlatmaya çalıştım genel olarak....

Bilgili değilim , mantıkla baktım olaya birden.Siz açıklık getirirsiniz dini boyutuna.

Yaptığım yorum ile yanlışlığa rota çizdimse, mahalle ortamı oluşmasına sebebiyet verdim ise affola..Allah affetsin..