Kadın Dili: Bükçe

• Konbuyu başlatan kumsaati
  • Başlangıç tarihi

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: BÜKÇE (KADIN DİLİ)

inanmayacaksınız... hiç kimsenin öyle kolay zahmet edip okuyamayacağı kadar uzun bu yazıyı uykularıma kıydım ve OKUDUM... hem de noktası virgülüne kadar, tepeden tırnağa...

şimdi bevadih ablam bu yazdıklarımı okuyunca kimbilir bana ne kadar acımıştır bilirim ama, çok şeyler öğrendiğimi ve çok kazançlı çıktığımı söylemek isterim. verdiğim zamana ziyadesiyle değdi diyebilirim. bizim mutfak müdürünün bi türlü çözemediğim bazı davranışlarını burada öğrendiğim dil ile şimdi çözdüğümü ve bi daha gafil avlanmayacağımı söylemek isterim...

yav ab-ı hayat, sen gerçekten bir ab-ı hayat gibi geldin bizim siteye be kızım... getirdiğin yazılar, yaptığın yorumlar... fussilet müthiş bi eleman daha kazanıyor... sevincimi yarım bırakma ablam, hemi? :D

bükçe'yi öğrenmeme vesile olduğun için, çook çok... sana gocaman teşekkür ediyorum ablacım... yüreğin varolsun.

B

Bevadih

Guest

Yok yok mim abim üzülmedim...Çok iyi yaptınız okumakla:)

Zira Kumsaati ve rumeysa kardeşlerin açtığı bu uzun konuyu sizden önce okudum... 8)

ve sizin bu kadar geç kalmanıza üzüldüm şimdi :D :D ;)

Hakikaten alınması gereken ince detayların olduğu bir konu...Bütün erkek kardeşlerin okumasını şiddetle tavsiye ederim:) Hatta çıktısını alıp sürekli okuyabilecekleri yere asıp,dili geliştirebilirler bu mantıkla:)

Teşekkürler abı hayat...

A

Ab-ý Hayat_86

Guest

MiM' Alıntı:
inanmayacaksınız... hiç kimsenin öyle kolay zahmet edip okuyamayacağı kadar uzun bu yazıyı uykularıma kıydım ve OKUDUM... hem de noktası virgülüne kadar, tepeden tırnağa...

şimdi bevadih ablam bu yazdıklarımı okuyunca kimbilir bana ne kadar acımıştır bilirim ama, çok şeyler öğrendiğimi ve çok kazançlı çıktığımı söylemek isterim. verdiğim zamana ziyadesiyle değdi diyebilirim. bizim mutfak müdürünün bi türlü çözemediğim bazı davranışlarını burada öğrendiğim dil ile şimdi çözdüğümü ve bi daha gafil avlanmayacağımı söylemek isterim...

yav ab-ı hayat, sen gerçekten bir ab-ı hayat gibi geldin bizim siteye be kızım... getirdiğin yazılar, yaptığın yorumlar... fussilet müthiş bi eleman daha kazanıyor... sevincimi yarım bırakma ablam, hemi? :D

bükçe'yi öğrenmeme vesile olduğun için, çook çok... sana gocaman teşekkür ediyorum ablacım... yüreğin varolsun.

Mim abi ben bu hikayeyi dinlediğimde çok etkilenmiştim dedim bir kadın dili bu kadarmı güzel anlatılır :) paylaşımı beğendiğiniz için teşekkürler..

K

kumsaati

Guest
Ynt: Kadın Dili: Bükçe

Bevadih' Alıntı:

Zira Kumsaati ve rumeysa kardeşlerin açtığı bu uzun konuyu sizden önce okudum... 8)
evet ben vermiştim hem video'suyla birlikte :(

A

Ab-ý Hayat_86

Guest

tetri bici' Alıntı:
okadar güzel anlatıyorki ailenin mutluluk içerisinde devamını sağlaya bilmesi için beyenmemek ne mümkün ellerinize sağlık güzel bir yazı paylaştınız bizlerle

çok teşekkür ederimm :)

A

Ab-ý Hayat_86

Guest

evet ben vermiştim hem video'suyla birlikte :(

ben bu hikayeyi çok beğendiğim için paylaşmak istedim forumda oldugunu inanın bilmiordum yanlış bir şey yaptıysam affola :-[

H

HAdeKa

Guest

ben de aylar once dinlemiştim bunu..

dinledim valla beni anlatıyor dedim ;)

evet bayanları anlatan guzel bi video erkeklerin bayanları anlaması için bence izlenmeli..

*ellerinize sağlık

I

isoz_

Guest

Hala evlenmedik ama hakikaten bu kadar da olmaz ki yahu. Bunu yazarıda kadın. Bunu bir erkek yazmışçasına da vermiş. Öyle ise bunu bir kadın bu şekilde net ifade edemiyor olmalıydı ve bunu bir erkek yazmalıdı ki bende tamam böyle o zaman demeliydim.
Bu kadarı kabul edilebilir gibi değil.

Allah'a emanet olun.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

İsoZ' Alıntı:
bunu bir erkek yazmalıdı ki bende tamam böyle o zaman demeliydim.
yav isoz abim, yoksa bu kadın milleti kendi isteklerini bize dikte ettirmenin yolunu böyle nezaket kılıfına sokup çaktırmadan kabul ettirmek mi isterler dersin!? :D

H

HAdeKa

Guest

bence bi kadının yazması
kadının kadını anlatmasıdır.

kadını erkek anlayamaz ki, kadını ancak kadın anlar ve püf noktalarını soylemiş
tüyo vermiş başka tabirle..

--ister uygulayın ister uygulamayın..--

ben bunu dinlerken tam beni anlattı dedim ki çok kişinin de oyle dediğini dusunuyorum

A

Ab-ý Hayat_86

Guest

dimi ya hadekacım ne güzel kadın dilini ortaya çıkarmış tüm ayrıntılarıyla anlatmış.. kadın erkek ne farkeder.. eğer her kadın dinlediğinde kendinden birşeyler buluyorsa ve bunlarada çözüm üretilmişse bütün erkekler böyle bir klavuz oldugu için sevinmeli bence :D hem hikayede geçen herşey bir kadının ne kadar hassas oldugunu ve ona ne kadar sevgiliyle yaklaşılması gerektiğini anlatıyor. sonuçta bütün erkekler hayatını sonuna kadar bir eşle devam ettiriyor.. bunları bilir ve dikkate alırsa kaybedeceği hiç bişey olmaz aksine çok şey kazanır diye düşünüyorum.. hikayede de geçtiği gibi;

-Gözünde büyütme. Sayınca çok şey gibi görünüyor ama aslında bunlar zaman alacak, zor ve masraflı şeyler değil. Sen bu küçük şeylere dikkat et, zaten karın sana paşa gibi davranır, seni yormaz. Bir erkek bu küçük şeylere dikkat etmezse zamanını karısıyla büyük kavgalar yaparak geçirir. Sevgiyle geçirmek varken niye kavgayla geçiresin ki? Kadınlar çok vericidir ama, eğer sen hep alıp hiç vermezsen, bir gün birden patlarlar. Küçük küçük alırlarsa, büyük büyük verirler.-

hem kadınlar bu kadarcık küçük şeylere layık görülmeye değmez mi?
çok mu şey bekliyorlar sizce??

H

HAdeKa

Guest

agzına sağlık ab-ı hayat kardeşim..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

evet, bu konu ayrı ayrı açan üç kardeşimizinde yazıları birleştirilmiş... ve sonra açan rumeysa ve ab-ı hayat kardeşlerimizinkiyse arada kalmış. ben o arada kalan yazıların ikisini sildim. yorumlar kaldı geriye....

bu vesileyle sevgili rumeysa ablam ve ab-ı hayattan özür dilerim. zira konunun en başında zaten yazı sevgili kumsaati ablam tarafından en güzel bi şekilde yazılmış idi. diğerleri arada ucube gibi kalmışlardı.

H

HAdeKa

Guest

MiM' Alıntı:
HAdeKa' Alıntı:
agzına sağlık ab-ı hayat kardeşim..
vay, vay!
demek dayanışma halleri ha!
sizi gidi feminist zorbalar sizi... :D :D :D
ayy abi bana feminist deme feministlerden nefret ederim..
bizim butun bayan hocalar feminist zaten sacma sapan bi dusunceleri var, sinir oluyorum

R

Rusen

Guest

Hoş bir yazı ... zevkle okudum ..

Kadın ve erkekleri daha iyi anladım :)

Teşekkürler ...paylaşım için ..

I

isoz_

Guest

MiM' Alıntı:
İsoZ' Alıntı:
bunu bir erkek yazmalıdı ki bende tamam böyle o zaman demeliydim.
yav isoz abim, yoksa bu kadın milleti kendi isteklerini bize dikte ettirmenin yolunu böyle nezaket kılıfına sokup çaktırmadan kabul ettirmek mi isterler dersin!? :D
Bu bir kadının hülyası hocam... Hakikatte tek taraflı mutluluk için bükçe öğrenmeyi şart koşan bir uygulama olamaz. Eğer biz bükçe öğreniyorsak karşı tarafta mutlaka bir dil öğreniyordur. Bu Okkaçe olmasın? Erkek herşeye he he doğrusun haklısın demek zorunda bırakılamaz. Erkek yaratılış itibariyle biraz daha uslubu serttir. Bu aslında düzeni tesis eder.
Şimdi bunları bir kenara bırakırsak bu yazı bir bayan tarafından yazılmamalıydı. Yani :) mantığa ters gelen şu kadın, bir erkeğin kadını nasıl anlaması gerektiğini bir erkek dili ile adaylara öğretmeye çalışıyor. Buraya kadar herşey normal gibi gözüküyor. Ancak hikayede kadını anlamış bir erkek var. Bu erkeği yazan bir kadın. Yani tüm bireyler kadın. Erkek yok. Erkek düşünülmemiş aslında. Kadın kendi kendine hayal aleminde.
Eğer bunu bir erkek yazsaydı öyle olmayacaktı. Hakikaten kadını anlamış bir erkek derdik.
Dolaysıyla ben yazıya güzel bir çalışma Allah muvaffak etsin derim. Ama ihtimam gösteremem.
Allah affetsin hepimizi. Bu konuda erkeğin ve kadının hakkı ile husus Peygamberimizin hadislerinde bulabilirsiniz.
Hiç kimse sevdiğini sıradan bir insan gibi göremez. Hiç kimsede o sevgi için köleleştirilemez.
Yazıdaki kusurlarımı affedin. Yorgunluktan olsa gerek acele yazdım.
Allah'a emanet olun.