Kabe'nin Dünya'nın Merkezinde Olduğunu Biliyor musunuz?

  • Konbuyu başlatan umitergun
  • Başlangıç tarihi
U

umitergun

Guest


Kabe'nin Dünya'nın Merkezinde Olduğunu Biliyor musunuz?

--------------------------------------------------------------------------------


Mekke'nin dünyanın ortasında bulunduğunu açıklayan astrologlar, Kabe'nin dört köşesinin de coğrafi yönleri gösterdiğini kanıtladı.

Astrologlar, Kabe-i Şerif'in dört köşesinin, coğrafi dört ana yönü (doğu, batı, güney, kuzey) gösterdiğini bilimsel olarak kanıtladı. Mısırlı astrolog Müslim Şaltut, modern astrolojik hesaplamaların Kabe'nin daha yaratılıştan beri dünyanın dört köşesinin ana merkezini oluşturduğunu açıkladı.

Batılı astrologların desteğiyle araştırmasını Mısır Astroloji Araştırma Merkezi adına yapan Şaltut, Suudi Arabistan'da yayımlanan "er-Riyad" gazetesine yaptığı açıklamada, son araştırmaların Mekke-i Mükerreme'nin de dünyanın ortasında bulunduğunu bilimsel olarak ispatladığı söyledi.

Şaltut, Kabe'nin Rüknü'l Esved olarak bilinen köşesinin doğuyu, Rüknü'l Yemani olarak bilinen köşesinin güneyi, Rüknü'ş Şami olarak bilinen köşesinin batıyı ve Rüknü'l-Irakî olarak bilinen köşesinin de kuzeyi gösterdiğini kaydetti. Sözlükte dört köşeli veya küp şeklinde olmak anlamlarındaki ka'b kökünden gelen ka'be "Küp şeklinde nesne" demektir.

Kaynak: http://www.alarabiya.net/Articles/2006/06/22/24976.htm ve "Er Riyad Gazetesi"

 

[TB] Benzer konular

Üst