Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

Kırık kalp gerçekten ağrıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları, fiziksel ağrıyı yöneten genlerin düşünsel acıları da kontrol ettiğine dikkat çekti.

ABD'deki California Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, diğerlerine göre çok daha duygusal ve duyarlı insanların, ayrılık gibi hayal kırıklığı yaratan olaylar karşısında kırılan kalpleriyle uğraşmakta zorluk çektiyor

Kırılan kalbin ağrısının hissedildiğini söyleyen California Üniversitesi'nden Profesör Naomi Eisenberger, "İnsan vücudu, fiziksel acı ve sosyal acı duyarlılığının birbirine bağlı olduğu bir gene sahip. Sadece yaralandığımızda duyduğumuz acının değil, sosyal hayatta yaşanan pek çok olumsuzluğun da vücutta yarattığı tahribatlar söz konusu bu durumda. Bu nedenle kalp kırıklığı da sadece 'edebi anlamda' değil, fiziksel olarak da bir ağrıya işaret ediyor" şeklinde konuştu.
 
H

HAdeKa

Guest
Ynt: Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

beni anlattı resmen..

kalbim agrıyor :( :(
 
Ynt: Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

Biz masadaki vazolardan mıyız..?:)

Herkesin karşılaşabileceği olağan haller bunlar...
 
H

HAdeKa

Guest
Ynt: Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

evet haklısınız

ama duygusal insan vardır asırı duygusal insan vardır katı insan vardır... değişir
 
B

Bevadih

Guest
Ynt: Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

İnsan sevdiğinde mutlu olduğunda sol yanında tarih edemediği şeyler hissederse ,kırılıncada ağrı hissetmesi normal sol yanında :)
 
Ynt: Kırık Kalp Gerçekten Ağrıyor...

Bevadih' Alıntı:
İnsan sevdiğinde mutlu olduğunda sol yanında tarif edemediği şeyler hissederse ,kırılınca da ağrı hissetmesi normal sol yanında :)
Bunun için araştırmaya gerek yoktu değil mi Bevadih abla..? Çünkü her şey gayet açık ve basit...
 
Üst