Kürtler PKK Ve Abdullah Öcalan

• Konbuyu başlatan Kasım
  • Başlangıç tarihi
K

Kasým

Guest
A. Cem Ersever'e ait milenyum yayınlarından çıkmış politik bir kitaptır.Doğuda neler oluyor? sorusuna cevap olarak verilmiş kapsamlı, tarafsız, güvenirliği yüksek bir kitap. Ülkemizdeki olaylara duyarlı olan her kişiye tavsiye ederim.Özellikle PKK, Kuzay Irak ve kısmende ülkemizdeki çetelerden bahsetmektedir.
Okunduktan sonra saygı çerçevesinde konuşabiliriz meraklısıyla :)

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Kürtler PKK Ve Abdullah Öcalan

yav sevgili kasım, cem ersever bu kitabı yazmaya fırsat bulabilmiş midir diye bayağı bir merak etmedim değil!
zira o bu işlerle uğraştığı sırada bir şeylerin farkına varmış olmalı ki, öldürüldü zaten.
bu ülkede bu işler genelde böyledir çünki, bazen söylenemeyenler ölülere söyletilir...
aksini ispat edemezsin çünki!
yo hayır ille de böyle diye bir iddiam yok, da...
hani şüphelenmedim desem yalan olur!
ama size bişey söyleyim mi abim!
bu kitabı okumamış olsam da,
muhteviyatını çok iyi tahmin edebildiğimi söyleyebilirim.

K

Kasým

Guest

Deniz nasıldı editörüm :)
Üçgendeki tezgan isimli kitabıyla oldukça paralel, birbirinin devamı gibi...Ama dediğiniz gibide olabilir.
Zira ben anlamamış olabilirim.
Mesela neler tahmin ediyorsunuz ?

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Kasım' Alıntı:
Deniz nasıldı editörüm :)
Üçgendeki tezgan isimli kitabıyla oldukça paralel, birbirinin devamı gibi...Ama dediğiniz gibide olabilir.
Zira ben anlamamış olabilirim.
Mesela neler tahmin ediyorsunuz ?
deniz!?
valla bunu nereden öğrendiğinizi bilmiyorum ama, yamansınız kısacası! :)
ben henüz çocukken bizim orda bir asker gölde boğulmuştu. annem o korkuyla beni karşısına aldı ve, "eğer göl ve denize girersen sana hakkımı helal etmem" deyiverdi. o yüzden ki, ömrüm boyunca deniz yüzü görmedim desem yeridir. sadece bir kez, lüleburgazdayken demirköy kazasının evrenköy denilen karadenize sahil çok kıytı ve ücra bir yerinde girmek istemiştim. bir öğretmen ve doktor arkadaşımla beraber. tam hazırlanmıştık ki... kendimizi yalnız sanırken, az sonra iki kadının biraz ötede denize girmeye niyetlendiklerini görünce kaçıverdik ordan. aradan yaklaşık 17 yıl geçti ve ilk kez yine bir kez daha denemeye karar verdik. zira deniz suyunun şifa olduğunu ve mutlaka girilmesi gerektiğini söylemişti bir dostumuz. gittik ve kimsenin olmadığı bir kayalığın arkasında giriverdik. hiç güneş görmediğim halde omuzlarım falan mahvoldu. acılar içinde kıvranıyorum. acemilik işte. millet krem sürermiş, henüz yeni öğreniyoruz! :) sahi size nereden malum oldu bu acıklı halimiz be abisi, valla şaşırdım, evliyalık falan yok demi?! :)

gelelim diğer mevzuya...
orası uzun konu, kitaplık çapta. buradan üç-beş satırla neyi yazabiliriz ki...
buradan yazılabilecekler belki ancak sloganik mahiyette olur, ki bişey ifade etmez...
vatan sağolsun diyelim ve Rabbimizin ülkemiz için hayırlar bahşetmesini temenni edelim.

K

Kasým

Guest

Kitapları tekrar gözden geçirmeye karar verdim...
Deniz olayı tamamiyle tahmindi. Gerçi ben sizin için farklı bir tasvir yapmıştım ama :) sizinki daha eğlenceli :)