Köklü Değişim Dergisi İstanbul Konferansı

  • Konbuyu başlatan ensarullah kaya
  • Başlangıç tarihi

[TB] Benzer konular

E

ensarullah kaya

Guest
Ynt: Köklü Değişim Dergisi İstanbul Konferansı

KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİNDEN KAMUOYUNA DUYURU

Köklü Değişim Dergisinin 25.01.2009 tarihinde Ankara ve İstanbul’da organize ettiği “Filistin Çözüm Bekliyor-“İsrail” Sorununa Köklü Çözüm” adlı konferansların İstanbul ayağı olan Feshane Kültür Merkezi’ndeki konferansımızı İstanbul Valiliği kayda değer hiçbir gerekçe göstermeden iptal etmiştir.
Bu haksız ve adaletsiz iptal kararını şiddetle kınadığımızı belirtirken şu noktalarında müşahede edilmesi gerektiğini düşünüyoruz:
1- Toplumu ifsat eden, kıymetlerimizi erozyona uğratan, mukaddesatımıza hakaretler yağdıran, ahlaksızlığı özendiren her türlü faaliyete sınırsız tolerans tanıyanların Filistin için köklü çözümleri sunmamıza engel olması yapılan çifte standardı tevile mahal veremeyecek bir şekilde ortaya koymuştur.
2- Köklü Değişim Dergisi’nin şu ana kadar düzenlediği konferanslarda ve basın açıklamalarında hiçbir olumsuzluk yaşanmamış ve hiçbir güvenlik sorunu çıkmamışken konferansın iptal edilmesi “hukuk devleti” olmakla övünenler için yüz kızartıcı bir vakıadır.
3- Bu iptal kararı yöneticilerin Filistin’le alakalı söyledikleri sözlerin tamamının yalandan ibaret olduğunu bir kez daha açığa çıkarmıştır. Bir yandan Filistin için ağıtlar yakacaksınız diğer yandan Filistin için çözüm arayanları engelleyeceksiniz bu iki yüzlülük değil de nedir?
4- ABD’deki Yahudi lobisinin Başbakan Erdoğan’a son Gazze saldırılarında takındığı tavırdan dolayı kınama göndermesinin bu iptal kararında etkili olduğu açıktır. Esasında bu iptal kararı İstanbul valiliğinden değil, ABD’deki Yahudi lobisinden gelmiştir.
5- Köklü Değişim Filistin Meselesine olan duyarlılığı valiliğin iptal kararıyla yok olmayacaktır. Bilakis bu tür baskıcı ve yasakçı zihniyet bizlerin azmini daha da arttırmakta ve Filistin meselesiyle alakalı çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırmaktadır.
6- Valiliğe yasal süreden çok önce başvurmamıza rağmen iptal kararını 23.01.2009 tarihinde, saat 17.00’da bildirmesi valiliğin kastını açığa çıkarmıştır. Valilik, kararını son dakikaya erteleyerek konferansımızın iptalini kesinleştirmek istemiştir. Köklü Değişim olarak Valiliğin bu tür keyfi uygulamalarına meşru haklarımızı kullanarak cevap vereceğimizi tüm kamuoyu ve bilhassa valilik bilmelidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Köklü Değişim Dergisi
 
Üst