Islami Chat Sitelerine Ithafen!

• Konbuyu başlatan Kum_Tanesi
  • Başlangıç tarihi
K

Kum_Tanesi

Guest
Islami Sohbet Sacmaligi almis basini gidiyor.
Iste Yasanabilecek en kötü olay, bir anne o, ama islami chat yüzünden yuvasi dagilmis viran olmus bir anne.
Buyurun izleyin... TIKLAYIN

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Islami Chat Sitelerine Ithafen!

Gerçekten çok önemli bir konu , bizim anasayfamızda islamisohbet.com Diye bir sitenin reklamını yapıyoruz, girdim baktım chat kanalları mı deniyor artık neyse öyle birşeyler vardı o sitede, bu tür sitelere biz destek vermeyelim, girmememiz gerektiği kanatindeyim.Açık konuşmak gerekirse o reklamı görünce anasayfada biraz sarsıldım, soğudum.

İslami chat diye bir kavram olamaz, bende buna kesinlikle karşı olanlardanım, sizin fikirleriniz nedir bu konuda.

M

Mihenk Taþý

Guest

Allah razı olsun Kum_Tanesi....
Çok ama çok önemli bi konu...
Bazı sitelerde İslami Chat adı altında bu gibi şeylerin yapılması çok üzücü.....
Ben bunları şerefsizlikle isimlendiriyorum...
Lütfen artık toparlanalım EY MÜSLÜMANLAR!!

fussilet

Üye
Yönetici

evet açıldı video , teşekkür ederim kardeşim çok önemlşi bir konu

B

bir.fikir.cilesi

Guest

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

I

isozworld

Guest

Videoyu izledim.
Annenin duygulu anlatımlarına kaplılmamak elde değil.
Olayın başlanğıç mahali islami bir site fiil bir kadının kocasının başı kapalı bir bayan ile olan konuşmaları
Burada kadının başı kapalı olması iyiyce vurgulanıyor.Tabi bu düşündürücü.
Kapalı bir bayan asla böyle birşey işlemez mi? Olayın sansasyonelleştirip hizmet eden siteleride zan altında bırakcak bir eylem boyutuna dönüştürmekte yanlıştır. Eğer bir islam alimi çıkıp deseki islam ile ilgili hizmet veren siteler kurallarını şu şu kıssaslarda belirleyecek üst bir islamı kuruma sitesini kaydettirecek ve bu kurum denetleyecek. Sistem bu kadar gelişirse buna da amenna. Amacı islami site olmayan önüne gelen site açarsa adınıda islami site koyarsa bu islama zarar verir. Bunun da suçlusu üyeler değil gerçekten islami kurumlar olur diye düşünüyorum. Çünkü avam olayın farkında olmaya bilir. Belki bununla ilgili çalışmalar da yapılıyordur veya yapılmıştır. Konu hakkında bilgim yok ama araştıracağım inşallah.
İnsanlar kendi nefsi iradelerine hakim olamadıklarından niyetleri iyi olsa dahi maruz kaldıkları etkileyici faktörlerden niyetlerini bozabilmekteler.
Bu insanların yardıma ihtiyacı vardır. Yani kendini yönetemeyen bir insan yönetilmelidir. Bu bir yardımdır.
Bu video ile benim üzüldüğüm nokta sohbet kelimesinin başında yer alan İslam kelimesine bir zedeleme olmasıdır.
Bir çok web siteleri üye sayısı hit alması veya reklam amacıyla rant elde etmek pahasına sohbet muhabbet ve veya buna benzer iradeyi zayıflatıcı nefsi çekici içeriklerle doldurulmuştur. Şunuda anlayışla karşılamak gerek. Sitelerin hosting gibi hizmet maliyetleri de var. Bunun dışına çıkan siteler islami konseptin dışına çıkmıştır. Biz burada gerçekten hizmet ve sohbetler adına belirlenmiş düzeyi aşmayan özel mesajları takip edildiği, gerektiğinde kişileri uyaran veya silen amaca yönelik çalışan siteleri kastedmiyoruz.
Ben diğer siteleri bilmiyorum. Üyede olmadım. Üye olduğum tek yer fussilet. Burada ki site üzerinden konuştuğum üyelerin hepsininde gerçekten Allah dostları olduğuna inanıyorum. Fussilet'te açılan konular ve başlıkların dikkat edildiğinden de şüphem yok.
Muhabbet maksadıyla gayri ihtiyari özel mesajlarla site dışına çıkan msn de konuşan daha sonrada taşkınlığa sebep olabilecek bir olayın siteye değil kişiye maledilmesi gerekir. Ahlaki seviyeyi korumak için dışarıdaki mücadelenin belki 10 mislini web,sanal ortamda göstememiz gerektiğinin şuurunda olmamız gerektiği aşikar.
Şunuda göz önünde bulunduralım. Bazı arkadaşlarıma bu konuyu bahsettim. Sokakta, sizler gibi muhteşem, temiz kalpli insanlara ulaşamayan serseri sınıfında ki insanlar bu ortamlarda çok rahat ulaşabilmektedirler.Dışarıda edepli saygılı hoşgörülü ahlaklı gözüken bir insan eğer web ortamında bunu sağlayamıyorsa o kişinin Allah'tan korktuğundan şüphe edilir. Tersi durum da geçerlidir. Kim olursa olsun özel bilgilerinizi verirken reel hayatta on kez düşünüyorsanız sanal ortamda bin kez düşünün. Gereksiz ise yani vermenin bir anlamı yoksa amaçtan çıktığınızın farkında olun.Dikkat ettiğiniz taktirde gönül rahatlığı ile sitenizde zaman geçirebilirsiniz. Boşa zaman geçirileceğine birşeyler okuyara yazarak zaman geçirmeyi yeğlemek herhalde daha güzeldir. Fussilet'e bir konu arıyorum maşallah neredeye yok yok. Burada bir emek var. Bir kütüpane. Bunlar görmezlikten gelinecek şey değil.

Bu ve buna benzer mevzular ancak site hizmetini sağlayan kişi veya kişilerin ve siteye üye olan şuurlu insanların dikkat etmesi ile bu tür vakaalara yol açmanın önüne geçilmiş olacaktır inşallah.
Allah'a emanet olun.

fussilet

Üye
Yönetici

isoz kıymetli açıklamarından dolayı şükranlarımı sunarım, Allah razı olsun