internet explorer 8

fussilet

Üye
Yönetici
İnternet Explorer 8
Download : URL http://download.microsoft.com/download/7/e/8/7e88c69b-77d2-4fd7-b1eb-12c6d89ecc93/IE8-WindowsXP-x86-ENU.exe

Internet Explorer 8 Geliştirici ve Web Tasarımcı Ön İzleme Sürümü

Internet Explorer 8 kararlı sürümü çıkmadan önce site tasarımlarını yeni Internet Explorer 8'e uyumlu yapabilmeleri için bu sürüm yayınlanmış, geliştirici araç çubuğu gibi eklentiler de bu sürüme eklenmiş.

Internet Explorer 8 test sürümünde dikkatimizi çeken ilk nokta Emulate IE7 düğmesi, bu düğmeye bastığınızda IE8, IE7 modunda yeniden başlıyor ve sayfaları Internet Explorer 7 gibi gösteriyor. Bu sayede iki görünüm arasındaki farkları test edebilirsiniz.

Internet Explorer 8 ile geldiğini görülen iki yenilik Activities ve WebSlices. Bu yeniliklerle daha fazla internet servisleriyle etkileşim hedefleniyor. Artık mouse sağ tuşu ile birçok web servisi ile bulunduğunuz web sayfası arasında bağlantı kurabilirsiniz. Bu adreste görebileceğiniz Facebook, Hotmail, StumbleUpon, Windows Live Translator gibi servislere ve daha sonra ekleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir çok servise direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Microsoft internet tarayıcısı alanındaki rakiplerini elemesinin ardından İnternet Explorer adlı ürününe güvenlik açıklarını kapama dışında hiç müdahale etmemişti. Mozilla'nın Firefox adlı rakibinin çıkması ve bir sene içerisinde yüzde 20'lere ulaşan paya kavuşmasının ardından Microsoft 18 Ekim 2006'da Firefox ile benzer özellikler taşıyan yedinci sürümünü çıkarmıştı. ABD'de düzenlenen Mix 07 etkinliğindeyse 8. sürümün ayrıntıları sergilendi. Yeni sürümde kullanım kolaylığı ve güvenlik alanında yenilikler yer alacak. Öte yandan Firefox da ikinci sürümünün erken deneme (alpha) dağıtımlarını tanıtıyor.
 

[TB] Benzer konular

O

oski

Guest
Ynt: internet explorer 8

Paylaşım işçin teşekkürler hocam
Allah razı olsun :)
 
Üst