Hipertansiyon avcıları yarışması mucitlerini bekliyor!

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
Hipertansiyon avcıları yarışması mucitlerini bekliyor!

Türk Kardiyoloji Derneği, toplumumuzda hipertansiyon bilinirliğinin artmasını, tedavi alan hastaların iyi takibi ile buna bağlı ölüm riskinin azalmasını hedefliyor.
Türk Kardiyoloji Derneği tarafından, 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü vesilesiyle düzenlenen ve Novartis'in koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen "Hipertansiyon Avcıları Yarışması" The Marmara Otel'de düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Hipertansiyon, en sık rastlanan kalp-damar hastalığı risk faktörü. Birçok hipertansiyon hastası hastalığının farkında değil. Tanı konan hastalarda da tedaviye devamlılık oranları oldukça düşük. Hipertansiyonun erken teşhisine dikkat çekmek üzere TKD tarafından 2006'dan beri Dünya Hipertansiyon Günü'nde çeşitli projeler gerçekleştiriliyor. Bu yıl da Dünya Hipertansiyon Günü aktiviteleri, "Hipertansiyon Avcıları" Yarışması çerçevesinde yürütülecek.
YAYIN TARİHİ: 19.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Hipertansiyon avcıları yarışması mucitlerini bekliyor!
 

[TB] Benzer konular

Üst