>>>HaYdİ EvLiLiGe HaYdİ KuRtUluŞa HaYdİ FeLaHa<<<

• Konbuyu başlatan yalan dünya
  • Başlangıç tarihi
D

DAMRAM

Guest
Ynt: >>>HaYdİ EvLiLiGe HaYdİ KuRtUluŞa HaYdİ FeLaHa<<<

zamanın zeynebi' Alıntı:
yalan dünya' Alıntı:
ANNEME DUYRULUR :)
ANNEEEE DUY DUYY :by :by
DUYDUM DUYDUM BACAKLARINI KIRACAM SENIN BU YASTA HEEE dönerciiii
EVLENENLERİN BASİ GOGE ERMİS SEN GEC KALDIN
AYNEN KATILIYORUM SZEYNEP KARDES EVLENENLER HECDE GÖKDE YÜRÜMÜYOR BEN 15DE EVLENDIMDE NOLDU EVLENDE GÖR EVLENDE GÖR KIZIM AH HA DERDI ANNEM

Z

zamanýn zeynebi

Guest

BENDE OYLE DİYORUM MA DİNLEYEN KİM?

E

elchi_123

Guest

zamanın zeynebi' Alıntı:
BENDE OYLE DİYORUM MA DİNLEYEN KİM?
Ablacım bırak ya evlilik gibisi mi var? Allahtan korkan birini bulduysan evlendir gitsin:D bravoooo dönerciiii

Z

zamanýn zeynebi

Guest

EVLİLİK COLUK COCUK OYUNCAGI DEGİL BİRAZ OLGUNLUK İSTER CAHIL EVLENİP 3 GÜN SONRA AYRILIKLAR OLUYOR BEN OLGULUK SART DİYORUM bravoooo dönerciiii BEN KIZIMI KESECEM SEN KIMI KESIYORSUN BAKEM :D

D

DAMRAM

Guest

AMAN KESME BEN EVLENDIM AMA VERDILER ISTE BENDE ERKEN YASTA COCUKKEN EVLENENLERI KESEMDE KURTULAK CAHIL EVLENDIM AMA 20 YILI DEVIRDIM BENDE OGLUMUN TURSUSUNU KURUCAM EVERMEYECEM ASKERDEN GELSIN OKUSUN MESLEGINI ALSINDA PARA KAZANMANIN KIYMETINI ANLASIN ONDAN SONRA KIZ SENDE OTUR BAKAM OKLAVAYI CIKARARAM BEN DÖRT COCUKLA 20 YILDIR HALA COCUK OLAMDIM DIYE AGLIYORUM OTURDA COCUKLUGUNU DOYA DOYA YASA DELÜ BU GENCLER BIRKARIS HAVDA AKILLARI YAHU Pört Pört Pört Pört

Z

zamanýn zeynebi

Guest

bravoooo kahkahaa dogru soze ne denır

E

elchi_123

Guest

Hönkkkkk?????? yardım lütfennn yardım lütfennn cray cray

Y

yalan dünya

Guest

yapmayın yahu.evlilik kötü birşeymi.hz. peygamber okadar evlilik yapmış.kötümü yapmış.
evlilik nimettir;kıymetini bilene...o nimete sahip olamayan onun kıymetini daha çok anlar.
rasul buyurmuyormu eşler birbirine örtüdür diye.birbirlerini günahlardan muhafaza ederler,korurlar.ya bekarlar ne yapsın?örtüleri yok muhafaza edemiyorlar kendilerini.günahamı düşsünler Allah korusun.buyrun rasulu dinleyin en doğru sözlüyü dinleyin:

* Evlilik Hadisleri *

* Evlenen, îmanın yarısını tamamlamış olur, kalan yarısı hakkında ise Allahtan korksun*

* Ey gençler topluluğu! Gücü yeteniniz, evlensin. Çünkü bu, gözü haramdan daha iyi korur, edep yerini de.Gücü yetmeyen ise, oruç tutmalıdır. Çünkü orucun, şehveti kırma özelliği vardır *

* Dünya bir metadır. Onun en iyi metaı ise, saliha bir kadındır *

* Karısı olmayan adam yoksuldur, yoksul.
- Çok malı olsa da mı?
- Çok malı olsa da.
- Kocası olmayan kadın yoksuldur, yoksul.
- Çok malı olsa da mı?
- Çok malı olsa da *

* Kadınla dört şey için evlenilir: Malı, soyu, güzelliği ve dini için. Öyleyse, elleri toprak olası, sen dindarını al *

* Evlenme işi için, iki kişi arasında aracılık yapmak, en üstün aracılıklardandır *

* Dininden ve ahlâkından hoşnut olduğunuz biri sizden kız istemeye gelirse, verin! Vermezseniz, yeryüzünde kargaşa ve büyük bozgunculuk olur *

Kaynak :
* Hadis El Kitabı
* Ebû Hureyre
* Tirmizî.
* Ebû Ruhm
* İbni Mâce
* Enes
* Taberânî
* Alkame
* Buhârî
* İbni Amr
* Müslim
* İbni Ebî Necih

Y

yalan dünya

Guest

“En güzel dünya nimeti, insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil, şükreden kalp ve insanın iman doğrultusunda (müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır.” (Tirmizî, Birr 13)

"Nikâh benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimi uygulamazsa benden değildir. Evleniniz, çoğalınız; ben diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuzla iftihar ederim..." (İbn Mâce, Nikâh 1)

"Sizden birinizin evliliğinde sadaka sevabı vardır" (Müslim, Zekât 52; Ebû Dâvud, Tatavvû' 12, Edeb, 160; Ahmed bin Hanbel, V/167, 168)

R

Resulehasret

Guest

yapmayın yahu.evlilik kötü birşeymi.hz. peygamber okadar evlilik yapmış.kötümü yapmış.
evlilik nimettir;kıymetini bilene...o nimete sahip olamayan onun kıymetini daha çok anlar.
rasul buyurmuyormu eşler birbirine örtüdür diye.birbirlerini günahlardan muhafaza ederler,korurlar.ya bekarlar ne yapsın?örtüleri yok muhafaza edemiyorlar kendilerini.günahamı düşsünler Allah korusun.buyrun rasulu dinleyin en doğru sözlüyü dinleyin:
Güzel demişsin kardeşim evlilikten korkutmayın bizi :D ne deseniz korkmayız zaten :) .Şaka bir yana hakkatende ben evli değilim ama insanın mutlu huzurlu bir hayat süreceği eşinin olması kadar güzel bir duygu olamaz herhalde ben bunu hayal ederken bile huzur buluyorum. Allah beni Sevdiğime bağışlasın güllü :D

K

KARTAL

Guest

amin maşallah dualaşalım inş. mevlam herkeze dengini düşürsün ya rabbim duaları eksik etmeyelim inş.

N

nazlým

Guest

verdim gitti:))

D

DAMRAM

Guest

YAHU KöTÜ BİRSEY DEMEDIK
simdi sizler icin evlilik güzel
sevgide varsa cok güzel kardesim tecrübe konusuyor diyorum evlilik ilk 3 ay mükemmeldir belkide bana göre evli ciftler birbirine alistimi ok
ondan sonra eger bide bebek bekliyorlarsa ondan mutlusu yok esler bebeklerini beklerler sevinc icinde
hele birde bebek dogdumu vay sevgilerine vay beebek cok agladi neden aglattın hadı hep benmi bakacam bebege sende babasin kalk sana sende bak
bunlar ilk artismalar sonra bebek konusmaya baslar anne der baba cıldırır vay neden anne dedi senin bana kastinmi var sen ögrettin neden baba demedi
arkasindan es oglum veya kızım anne kaka de anne pis de zorla cocugu konuturmaya calısır cocuk bagırır es kızar al su cocugu bana kastı var neden aglıyor yahu uyku uyaayamıyom
ben gıdıyom sen uyut sabah ıse gıdecem sevgı bır parcada bölundu demı cocuk hasta olur doktor cocuk bez ıster baba para neden hasta bu cocuk neden bakmadın bunlar doganın kanunu ablam herkes mutluluk ıcın evlenılır ben dıyorumkı evlılık hep mutlulukla sürmeyecek bunu unutma bölünecek sevgınız eskısı gıbı sevılemdıgını hıssedecek es arkasından bebegını bıle kıskanacak dereceye gelecek anne esı evıne para getırmek ıcın canla basla calısacak ama yetmeyecek kıra elektırık su dogalgaz telefon derken faturalarla bogusurken canının sıkıntısını esıne yannsıtacak buda var şıklarda yanı evlende gör anlarsınız kardesım hersey hıc bır zaman dört dörtlük asla olamaz bunu unutmayın ben 20 yıl devırdım geldım cocuklarım artık bebek degıl buyudukce bıraz daha sorun bıraz daha sıkıntı hep calıs hep calıs eskınden esı ıcındı sımdı cocukların gelecegı ıcın calıs yanı ne olursa olsun evlılıgın en guzel gunlerı 1 sene yasa 3 ay kardesım beklı anlamıssınızdır belkıde anlamak ıstemessınız benım düsüncelerımden ancak evlıler anlar yalanmı evlı kardesler huuuuuuuuuuuuuuu
ağlamaaa ağlamaaa ağlamaaa

K

koza_kelebegi

Guest

ben sanırım vazgeçeceğim bu evlilik işinden:):):)

D

DAMRAM

Guest

koza_kelebegi' Alıntı:
vaz gecmeyın ama önunüze cıkcaklar her evlenecek kardeslerımın bunlar gercekler acıdır sevgıde gecıcıdır bence bılemem baskasını bu benım sözüm :D

E

elchi_123

Guest

koza_kelebegi' Alıntı:
sorma kardeşim:):) ben geçtim ile. Ama şunu farkettin ikisi de sabırlı olursaa?neden olmasın ki:) güllü