haftanin konugu ((vuslat_ebedi82))

• Konbuyu başlatan DAMRAM
  • Başlangıç tarihi
D

DAMRAM

Guest

Evet bu hafta Haftamızın Konuğu vuslat_ebedi82 Kardeşimiz oturacak'dır

ilk 5soru benden olsun bakalım :

Amanda aman pekte yakıştınız ,

Öncelikle ALLAH yardımcın olsun diyorum haydi rastgele

Hemen vuslat_ebedi82 bir kahve ikram ediyim aksam aksam sen şimdi şaşırmışsındır sakinleş biraz

Afiyet olsun

Sorularıma geçebilirim artık : ???:

ilk sorum: burada senin için ne demek burda olmak senin için ne ifade ediyor ?

2.Neden ? fussilet.com ?
3.fussiletle ile nasıl tanıştın ?
4.fussilet hakkında görüşlerini alalım ? .

son olarak hayat seni tüm istediklerini verdimi yada sen almasını bildinmi ?idaellerini hedeflerini gerçekleştirebildini?

ooo aklımda çok soru var ama en basitlerini sordum acaba devammı etsem

tabiki buda bir şaka tamam arkadaşlarım devam ederler yeterli bu kadar kolay gelsin vuslat_ebedi82 can şimdilik hoşcakal

Bir kahvede ben içip çıkıyorum

Onun Hakkında Bilmediklerinizi Öğrenmek İçin Buyurun Fırsat

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: haftanin konugu ((vuslat_ebedi82))

tebrikler DAMRAM ablam...
harika bir seçim yapmışsın.
sevgili konuğumuz koltuğuna yakıştı...
sorularımızı yarın sorarız inşaallah.
şöyle sakin bi kafayla, bi iznillah...

H

HAdeKa

Guest

konuklugunuz hayırlı olsun valla ilk haftadan ohhh

*ben aylar sonra oturmuştum hıh gönül koydum işte :(

şaka bi yana biz de sorularımız olursa sorarız inşaallah...

iyi terlemeler.. kolay gelsin

V

vuslat_ebedi82

Guest

Sayın Fussilet üyeleri sağ olsunlar beni konuk etmek istemişler fakat şöyle bir sorun var ki biz oraya yakışırmıyiz. ALLAH utandırmasın inşALLAH.Bimillah diyerek başlayalım.Öncelikle Damram ablam o koltuk bana on beden büyük gelir.Küçüğü de olabilirdi hani zor olmazsa .İsraf etmeyelim de mii şimdi!
ilk sorum: burada senin için ne demek burda olmak senin için ne ifade ediyor ?
İnsanı degrli kılan önemsenmek belki de deger verilmek hoşuma gidiyor .Bir de aranızdaki muhabbet insanı sarıveriyor.Amaçım bir şeyler ögrenebilmek düşüncelerimi geliştirebilmek .Burda olmak bana mutluluk veriyor.[quote]2.Neden ? fussilet.com ?
[/quote]Muhabbet bir de sizlerden dua alabilmek......
3.fussiletle ile nasıl tanıştın ?
O kendini biliyor!!!! ALLAH razı olsun arkadaş vesilesiyle duyar mı bilmem ama bu aralar kendileri yok da
4.fussilet hakkında görüşlerini alalım ? .
ALLAH yolunuzu daim eylesin.Dün yazmıştım bir vesileyle ama tekrar yazayım amaç hoş ,arkadaşlar hoş ,muhabbet hoş,vesile eden hoş ondan da önemlisi vesile kılan ondan da hoş......Başka söze ne haçet .....Bizde buraya dolmaya geldik .......Yani boşluğumuzu doldurmaya geldik:))))))
son olarak hayat seni tüm istediklerini verdi mi ya da sen almasını bildin mi ?idaellerini hedeflerini gerçekleştirebildini?
Valla Rabbim verdi elhamdülillah da biz almasını bildik mi bilemiyorum.Hedef gerçekleşir mi hiç .Bitmiyor ki hedefler daha iyisi daha iyisini istiyor nefisssssss.Onun için benden hep alttakilere bakıyorum ki nefsimi terbiye edebileyim.Tabi bu dunyalık adına .Ahiret adına da tam tersini yapmaya çalışıyorum muvaffak olabilirsek eger:((((((((([[/font]quote]harika bir seçim yapmışsın.
sevgili konuğumuz koltuğuna yakıştı...
[/quote]VALLAHa abicım inşALLAH sizin için de benim için de hayılı bir şeçim olur .Rabbim utandırmasın inş.
konuklugunuz hayırlı olsun valla ilk haftadan ohhh

*ben aylar sonra oturmuştum hıh gönül koydum işte
Yok valla gönül koymayın biz epeydir burdaydık da sesiz seyirci olduk sanıırm ilk haftadan değil yani:)))))))

B

Bevadih

Guest

Sessiz ve derinden seyirci...Fırtına öncesi sukuneti gibi :D :D

Latife bir yana tabiki...Fussilete gelmeniz yüreğimizde yer ,koltuğumuz da yer doldumanız hoş vesselam ;)

Sevgili vuslat_ebedi82;

Hoş geldiniz,Hoş bulursunuz inşALLAH...

Sizin buraya gelmenize vesile olan 'arızalı'ya da ne kadar teşekkür etsek azdır değil mi şimdi:)

oburdur ..teşekkürler de kalmaz pasta börek ister :))

Hayatınız boyunca hayır olan herşey sizi bulsun...

Sevdiklerinizle,
seveceklerinizle O'nun razı olacağı istikamette yol alın inşALLAH..

Dünya ve ahirette yüzü ak ve gülenlerden olun....
huzur, mutluluk yakanıza yapışsın hiç bırakmasın :)

Vee ALLAH diye diye canınız çıksın emi:)

Muabbetle,sevgi e saygı ile O'na emanet olun...

selam ile...

ufacık bir soru..Beni nasıl tanıdınız, bildiniz..beni nasıl hatırlayacaksınız? :p

V

vuslat_ebedi82

Guest

Sessiz ve derinden seyirci...Fırtına öncesi sukuneti gibi

Latife bir yana tabiki...Fussilete gelmeniz yüreğimizde yer ,koltuğumuz da yer doldumanız hoş vesselam

Sevgili vuslat_ebedi82;

Hoş geldiniz,Hoş bulursunuz inşALLAH...

Sizin buraya gelmenize vesile olan 'arızalı'ya da ne kadar teşekkür etsek azdır değil mi şimdi:)

oburdur ..teşekkürler de kalmaz pasta börek ister )

Hayatınız boyunca hayır olan herşey sizi bulsun...

Sevdiklerinizle,
seveceklerinizle O'nun razı olacağı istikamette yol alın inşALLAH..

Dünya ve ahirette yüzü ak ve gülenlerden olun....
huzur, mutluluk yakanıza yapışsın hiç bırakmasın

Vee ALLAH diye diye canınız çıksın emi:)

Muabbetle,sevgi e saygı ile O'na emanet olun...

selam ile...
Allah razı olsun. Ablacım bütün dilekler sizler için de geçerli.''Arızalı'' sanmam çok şey istesin gelsin de bir görelim inş.Neler isteyecek :))))) İste bu dualarınız var ya :-[ :-[ :-[ .Yürektensiniz ablacım sağ olun.Bundan sonra dua dilencinizim her zaman isterim. ;D ;D ;D
ufacık bir soru..Beni nasıl tanıdınız, bildiniz..beni nasıl hatırlayacaksınız?
Onu ''arızalı''ya sormak lazım; ablam dedi onun ablası bizim baş tacımızdır .Söze de gerek yok hani:)))) ablaların ablası iste!!! size yer gösterilmez ki şimdi emsalsizsiniz emsalsiz..
..
....​
unutmadım ki hatırlayayım .........ama illa bir kaç kelime diyorsanız. Sevecen, tatlı ,muhabbeti hoş ,Gönlü hoş birisisiniz

B

Bevadih

Guest

Arsızlıkla aldık güzel kelamları işte :) Allah razı olsun ...aynayız ayna...

nefis tavan'da eyvallah :)

"Dua dilencisi" benim lakabım i kere ...ben isterim dua..helede şu an'larda ...ederseniz sevinirim...karşılıklı elbette...:)

Muhabbetle kalın...

V

vuslat_ebedi82

Guest

ben isterim dua..helede şu an'larda ...ederseniz sevinirim...karşılıklı elbette...
İnş Ablacım etmem mi hiç .Bütün fussilet üyelerine de.........ederim inş......Ama ben de isterim ::) ::) ::)

H

HAdeKa

Guest

inşaallah ederiz.. Allah razı olsun benim klasik sorularım

* nereleri gezdiniz? gezdiğiniz yerlerden en çok hangisinde yaşamak isterdiniz

* dost ve arkadas arasında fark var mıdır varsa nedir?

* sevmek mi sevilmek mi (tek cevap) ve neden?

**vefa kelimesi size neler hissettirir "vefa" ile ilgili en az 100 kelimelik bişey yazmanızı istesek neler yazardınız?

***kolay gelsin

V

vuslat_ebedi82

Guest

nereleri gezdiniz? gezdiğiniz yerlerden en çok hangisinde yaşamak isterdiniz
Elhamdüllilah doğunun bazı illeri dışında gezmediğim bir yer yok gibi..........En çok nereyi sevdiniz derseniz hep karadeniz derdim ama şimdi en son gezdiğim yer Ankara'nın Beypazarı ilçesi demek istiyorum .İnanın çok güzel bir yer tavsiye ederim.[/font]
dost ve arkadas arasında fark var mıdır varsa nedir?
Olmaz mı heç? Tabiki de var herkes benim arkadaşımdır ammma herkes dosttum olamaz.Seneler dahi bile olsa bir alo dediğinde aynı samimiyet devam ediyorsa işte o dostumdur. İstesin onun için her şeyi yapayım.Dostum benim canımdır candan da öte cananımdır.Dostlara itafen duyrulur.
sevmek mi sevilmek mi (tek cevap) ve neden?
Sevilmek derdim sanırım.Sevilmek deger kıymet ifade ediyor benim için. Aradaki tek harften olsa gerek L Dosdogrudur Hep O'na yöneliktir .İnsan riyayla sevemez. Arapçadaki lam'da aynen öyle hep kepçe misali içini doldurmak ister insan sevmediği birine seviyorum çok zor der bence.Sevilmek için sevmek gerekir.Boşalmak için dolmak gerekir ki ; Dolmak için boşalmak Başkalarını seveyim ki başkaları da beni sevsin. İlla bu beşeri Aşk değildir ki; sevgi her yaratılanı sevmek Ondan ötürü her şeyi sevmek zaten diğerleri hikaye .......Leyla vü mecnun gibi yusufu züleyha gibi. Beşeri aşktan ilahi aşka ulaşmak gibi......sevmenin, sevilmenin nedeni mi olur Nedensiz sevilr ki değeri artsın. Karşılıklı herkes sever. son sorunun cevapı bir az geçikecek .Evde İstanbul yolcusu var da........... Göndereyim hemen el cevap yazacağım......inş

H

HAdeKa

Guest

"Arapçadaki lam'da aynen öyle hep kepçe misali içini doldurmak ister "

bu cumleyi bir kere daha duymuştum çok guzel bir benzetme ve buraya da gayet yakışmış...

tamam ne zaman musait olursanız o zaman cvaplayın..

Allah razı olsun kolay gelsin

V

vuslat_ebedi82

Guest

vefa kelimesi size neler hissettirir "vefa" ile ilgili en az 100 kelimelik bişey yazmanızı istesek neler yazardınız
VEFA candır canandır belki çocuğun gülümsemesi, belki bir yagmur tanesindeki işıldamadır.Vefa sahabelerdeki şevktir heyecandır.Bütün olumsuzluklara ragmen Ona bağlilıktır.Her ne olursa olsun kopmamaktır. Ona sımsıkı baglanmaktır .Savaş da dahi olsa canını bir kerede verebilmektir. O'nun canı için kendi canından vazgeçmektiir. Belki okul zamanındaki sıkıntılarınızı gideren bir dostun gülümsemesi,Belki heyecanla sınavı geçmek için uğraşan öğrencinin gayretidir.Vefa'ya vefa ile karşılık vermek Vefa'nın kendisi gibi görünsede ,Hiç beklenmeyen bir umutsuzluk girdabında insan vefasısızlığı bilmesi VEFA'dır;işte o zaman Vefa'nın kıymetini bilmektir .Belki Vefa seni karşılayan bir dost sesidir.Ne bileyim işte Vefa hayatın kendisidir belki de Rabbini unutmamaktır .Vefa VAhdettir . Elemdir , Fedakarlıktır. Arkadaştır........................... kısaca vefa bu mudur bilemem bana göre daha yazılcak çok şey var ama terledim vaaalla

H

HAdeKa

Guest

Allah razı olsun tesekkur ederim....

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sevgili vuslat ablam...
koltuğunuz hayırlı olsun diyelim. bayağı da genişçe ya, rahat edersiniz umarım. Damram ablam sizi çok şişman zannetmiş olmalı herhal! :D

peki ablam, bizim de soracağımız sualler olucak... umarım sizi fazla terletmeyiz...

* "vuslat ebedi"
bu ismi hangi saikle aldınız? sizde çağrıştırdığı 'şey'ler nelerdi?

* uçakta giderken size hangi üç gazeteyi getirelim diye sorsalardı?

* türk tarihi içinde kendinize en yakın hissettiğiniz üç türk büyüğü?

* türk siyaset tarihinde severek destekleyeceğinizi düşündüğünüz üç siyasi lider?

* kendinize yakın hissettiğiniz veya içinde olmaktan gurur duyduğunuz bir cemaat?

* asr-ı saadette kendinize çok daha yakın hissettiğiniz ve çok özel bulduğunuz üç sahabe adı, kimler olabilir?

* peki ya islam tarihinin "en çok sevdiğim üç şahsiyeti" diyebileceğiniz kimler? -asr-ı saadet sonrası için-

* şayet size tarihin herhangi bir anında on dakika bulunabilme imkanı bahşedilmiş olsaydı, bu on dakikayı tarihin hangi anında orada bulunarak geçirmek isterdin?

* şayet bir kitap yazacak olsaydın, adını ne koymayı düşünebilirdin?

* kitap demişken... bütün üyelerimize hararetle tavsiye edebileceğiniz ve herkesin okumasını arzu ettiğiniz en önemli üç kitap adı?

* peki bu güne kadar okudukların içinde özellikle altını çizerek hiç unutmadığın ve sizi en çok etkileyen bir söz...

daha sonra tekrar sorabilirim!

V

vuslat_ebedi82

Guest

Hocam bugün kısmetsizmiyim neyim .Tam yazdım bir de ne göreyim tabiii göremiyorum bağlantı gitmiş.....yazdıklarımın hepsı gitmiş ahhhhh verdiğim emege mi yanayım ben neye yanayım.Yılmayacağım bugün inştekrar yazacağım :( :( :(

B

Bevadih

Guest

oyyy kıyamam.. :-[

Bu konuda seni "en iyi anlayan" mim abim olur üzülme inşallah olur mu?

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Bevadih' Alıntı:
Bu konuda seni "en iyi anlayan" mim abim olur üzülme inşALLAH olur mu?
evet biliyor ablam... onu en anlayacak benimdir, zira bi hafta uğraştığım emeğim öylesine zayi oldu ki... anlatamam...

V

vuslat_ebedi82

Guest

1Vuslat_ı ebedi sevgiliye sonsuz kavuşma günü .Benim çok hoşuma gitmişti .Bir de mutsuz bir anımdaydı herhal; tek seni Rabbin biliyor O'dan başka sıkıntılı anımda beni hatırlayan yok .bir de hep Mevlana gelir aklıma .Eski tamlamaları da seviyorum..güzel bir isim olur diyerek aldım. 2.Vakit , Zaman ,Yeni Asya

3.Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Suleyman,Yavuz sultan Selim...

4.Turgut Özal olurdu yaşasaydı eger,Muhsin Yazıcıoğlu(kıymetini sonradan anladığımız için) Recep Tayyip Erdoğan...

5.HAK olan hepsi

6.HZ Ebubekir.HZ hatice ,HZ Fatıma ,Musab bin umeyr.......

7.Eyyüb el ensari .Mevlana Şemsi Tebrizi

8.Efendimizin yanında Hira dağında

9.Şems ,Vuslat da güzel.......

10.Martin lings Efendimiz, Hacı Ata , Fatiha üzerine mülahazalar.........

11.İnsanklardan neferi, rakamlardan sıfırı severim Sıfır çok güzeldir Nokta ondan da güzeldir.
Kendini yok saydığın anda varlık adına önemli bir adım atmiş olursun
Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir ama,haml müddetince sabretmek gerekir. Kulun gücünün bittiği yrde ALLAHın yardımı başlar........vb

düzensizlik için özür dilerim ÖgreneceM inş azimliyım..

H

HAdeKa

Guest

NOT: vuslat ebedi "boşluk" tuşunu sık kullanmayın
aşağı inmek için "enter" tuşunu kullanın yoksa yazılarınız tuhaf bi görünümde olur