Gençlerle Tevhid Dersleri

  • Konbuyu başlatan simuzer47
  • Başlangıç tarihi
S

simuzer47

Guest
Nankörlük olmasın ama bizler gerçek manada tevhid ehli kişileri görmedik; Allah’dan gayri kendi üzerindeki hakimiyetleri reddeden, Allah’dan gayrisi önünde eğilmeyen, insan üzerindeki her türlü beşeri yönlendirmeleri reddeden, bu tür gölgelerin altında bulumayan kişileri görmedik, onların mirascıları değiliz. Yani bizler tevhid olayını kitaplardan okuduk, hemde çok geç okuduk. Üstelik tatbikatını hiç görmedik. Kittaplarda yazılanların nasıl uygulanacağına dair ciddi örneklerle şaid olmadık. Evet, nankrlük olmasın fakat bizler özellikle tevhidi anlamda bahçivansız kendi kendine dağlarda büyüyen, hüdayi münbit denilen bitkileriz. Bizler tevhid erleri tarafından yetiştirilmedik. Tevhidi ancak kitaplardan okuduk, bilmem kaç aracı vasıtasıyla kulaklardan duyduk.

Bizden sonrakilerin de aynı yalıtkanlıkta kalmaması için bizler mutlaka şahıslarımızda tevhidi yankılandırmak durumundayız. Tevhid olayını artık okuyup yazmaktan ziyade bizzat uygulama alnına geçirmeliyiz.Tevhid bizim için bir kültür zenginliği olmasın, folklorik bir zellik olmasın. Tevhid bizim hayatımız olsun. Bizden sonrakiler tevhidi bizden alsınlar, kitaplardan almasınlar. Hatta bizden sonrakilerden ziyade şu anda bizimle birlikte yaşayan insanlar için birer analiz vesilesi olalım. Bir insan ile onun yaratıcısı olan Allah (c.c.) arasında en mükemmel ilişki ne ise önce onu kurup insanların şahitliğine arzedelim.

Selamun aleykum...
Arkadaşlar bu kitabı şimdi okuyorum. Rabbim ilmini, imanını ve ihlasını arttırsın Mehmed Göktaş'ın yazdığı bu kitap gerçekten çok güzel. Sizlere de tavsiyede bulunmak istedim.
 

[TB] Benzer konular

Üst