Gençleştiren ve cildi koruyan meyveler !

  • Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
  • Başlangıç tarihi
S

SUNFLOWERS

Guest
Uzmanlar günde 1 tane elma yemenin yararlı olduğunu belirtiyor. İşte meyve tabağınızda mutlaka olması gereken diğer besinler..

Domates
Güneş lekelerinden cildinizi korur ve yaşlanmayı geciktirir. UV ışınlarının zararlı etkilerini azaltır. 12 haftadan daha uzun süre domatesle beslenen kişilerin beslenmeyenlere oranla güneşten yüzde 33 daha az etkilendiği belirtildi.

Muz
Muz hücrelere sıvı iletimini sağlayan potasyum kaynağıdır.. Potasyum cilt kurumalarını ve kızarmalarını önler vücuttaki asit seviyesini düzenler. Muz aynı zamanda cildin temiz kalmasını sağlar.

Mango
A vitamini bakımından zengin mango cilt hücrelerinin zarar görmesini engeller ve dokuları birleştirir. A vitamini hücrelerin aaaabolizmasında kurumasını önler cildin yumuşak ve hassasiyetini korumasında önemli rol oynar.

Böğürtlen
Çoğu meyvede yüksek seviyede E vitamini bulunmaz ama böğürtlen hepsinden çok fazla içerir. E vitamini hücrelere oksijen taşınmasına yardımcı olur yaraların daha kolay iyileşmesini sağlar. Dahası varis gibi damar genişlemelerini önler.

Kivi
Elma portakal limon greyfurt gibi yüksek C vitamini içerir. Kılcal damarların korunmasını ve tüm cilt hücreleri için gerekli oksijenin taşınmasını sağlar.

Avakado
Cildi besleyen kompleks B vitamini bakımından zengindir.. B2 vitamni cildin yağlı ve renksiz görünmesini engellerken cildin elastikliğini sağlayan B6 vitamini kollajen ve elastin üretir. B6 ayrıca egzama ve kepeklenme gibi şikayetlerden cildi korur.

Karpuz
Cildiniz hergün su kaybeder yani ağız yoluyla kaybedilen bu sıvının yerine konulması gerekir. Karpuz gibi 1 dilim (200 gr) karpuz kaybedilen sıvının yerine konulmasını sağlar karoten C vitamini ve antioksidan gibi yararlı bileşenleri de içerir.

 

[TB] Benzer konular

Üst