Genç voleybolculara saldırı!

fussilet

Üye
Yönetici
Genç voleybolculara saldırı!

25-30 Haziran arasında Ankara'da düzenlenecek olan Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası için İstanbul'dan yola çıkan ve Bolu'da mola veren Galatasaray ve Yeşilyurt takımları, yemek esnasında Fenerbahçeli taraftarların saldırısına uğradı


A Video için tıklayınız...
Voleybolmagazin.com'un haberine göre; Bolu Cafer'in Yeri'nde genç voleybolcuların yemek yediği esnada restorana giren yaklaşık 70 kişilik Fenerbahçeli taraftarlar; Galatasaray ve Yeşilyurt Genç Bayan Voleybol Takımı oyuncularına saldırdı. Yaşları 16-17 civarında olan voleybolcular, taraftarların saldırısı karşısında kendilerini korumak için köşelere ve masaların altlarına kaçtılar. Fenerbahçeli taraftarların, Aziz Yıldırım için düzenlenecek olan bir gösteri için Ankara'ya gittikleri öğrenildi.
Galatasaray Kulübü, olayın ardından resmi internet sitesinden saldırıyı kınadı. İşte o açıklama:
"25-30 Haziran tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası için Ankara'ya gitmekte iken, Bolu'da verilen mola esnasında Galatasaray Genç Bayan Voleybol Takımımızın oyuncularına, ayn yöne gitmekte oldukları belirtilen, üzerinde Fenerbahçe formaları bulunan ve taraftar olduğu iddia edilen bir grubun saldırıda bulunduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Görüntüleri bir internet sitesinde de yayınlanan bu saldırı esnasında takımımız oyuncularıyla birlikte yemek yemekte olan Yeşilyurt Genç Bayan Voleybol Takım oyuncuları da aynı şekilde mağdur olmuşlardır. Sporun anlamı konusunda hiçbir fikirleri olmadığı açık olan ve sadece saldırarak kendilerini varedebilen bir güruhun, henüz yaşları 16-17 olan genç kız sporcularımıza yönelik bu barbarca saldırısını nefretle kınıyoruz."

Source: Genç voleybolculara saldırı!
 

[TB] Benzer konular

Üst