Gemide 100 kişi var, bunların 99`u katil 1`i masum. Siz o gemiyi batırır mısınız

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi
S

senarist081

Guest
Mantık ve duygularınızla hareket edebileceğiniz genel bir anket..

[TB] Benzer konular

R

Resulehasret

Guest
Ynt: Gemide 100 kişi var, bunların 99`u katil 1`i masum. Siz o gemiyi batırır mısınız

Kurunun yanında yaş da yanar, batır gitsin hasan. ;D

B

Bevadih

Guest
Ynt: Gemide 100 kişi var, bunların 99`u katil 1`i masum. Siz o gemiyi batırır mısınız

Resulehasret' Alıntı:
Kurunun yanında yaş da yanar, batır gitsin hasan. ;D

e yani Hasan..! :)

Bu bana bir yerde bir anketi hatırlattı..açmayıda düşünüyordum..mantık aynı sayılır..ama tersi..:)

Ankette soruluyor..
Bir fotografcısınız.! Ve çektiğiniz foto ile önemlı bir ödül alacaskınız..veeee!!!

Karşınızda suda boğulmak üzere olan BUSH var..Çektiğinzde ödülü alacaksınız...siz çekip ödül almayı mı tercih edersınız? yoksa kurtarmayı mı?
Ben tercihimi kurtarmadan yana yapmıştım...Sebeplerimle beraber...taşıdığım kimlik ile..
Burdada kurtarmayı denerdim.!
!!

Þ

þeyda

Guest

yapamam, bir masum 100 katile değer.. Ne olacaksa kaderin önüne geçilmez

R

rana_94

Guest

tabikide Hayırr..... bizde öyle yaparsak onlardan bir farkımız olmaz.... ???

M

mam34

Guest

kurtaralim bence de :)

hem belki o katiller pisman olup tovbe ederler :p (aksini dusnmek istemiyorum)

surdan aklima geldi ,Allah insanlara firsatlar veriyor,okadr gunah isliyoruz cezasini hemen aninda vermiyor yani kapai aralik birakiyor o da O nun buyuklugunden merhametinden..

M

Mercan

Guest

Bir masum için gemi kurtarılır batırılmaz ...

R

Resulehasret

Guest

Ahh kafama taş, hatta kaya düştü ;D

Biraz mizah yapayım dediydim. Bu kadar ciddiye alınacağınızı tahmin edemedim. ;D Sanki gerçekten gemiyi batırmışım gibi suçlu hissettim kendimi. :)

S

serdengecti

Guest

o gemiyi batırırsan 100. katil sen olursun.

Y

yeþeren

Guest

Batırırdım ben
kötüyüm ben,kötüyüm kötüyüm kötüyüm :) :) :)

D

denge

Guest

Ne oluyo bakiim orada...

Yeşerenin işi tamam Hababamdaki müfettişin hali gibi :D

hem nasıl oluyor;o gemiyi batırırsan 100. katil sen olursun.

Bir katil vardı,kafam karıştı ???

S

serdengecti

Guest

şöyle ki sende masum birini öldürüp katil olmuş olursun.

bide şu var.adamlar katilseler bile sen onları hemen öldürme yetkisine sahip değilsin önce adalet önüne çıkmaya çağırırsın olmazsa gıyabi yargılarsın.ayrıca onun öldürdüğü kişinin yakınları katilin öldürülmesini istemeyebilirler.onu affederler.
onun için hepsini birer biere yargıladıktan sonra gereğini yaparsın.bide şu var ki it iti ısırmazmış.katillerden birbirlerine zarar gelmez ama birbirlerini öldürselerde kendilerini helak etmiş olurlar.masumu öldürebilirler diyeceksin.öldürsünler onların öldürmesi senin öldürmenden daha iyidir.

ayrıca bu ne biçim gemi yav hiç karaya gelmiycek mi bu adamlar gemiden inmeyecek mi.az sabret karada cezalandırırsın.hem gemiyide kurtarmış olursun.o kadar masrafa girmemiş olursun.
hadi selametle

D

denge

Guest

Ben gemiyi batırırım demedim ki.İftira atma bir kere...

Senin 100.katil olursun demene şaşırdım.100 kişilik gemiyi batırınca 100.katil mi oluyoruz.

Sen de Hababam'daki müfettişe dönmüşsün.Mahmut hoca bana birşeyler oluyor. :D

S

serdengecti

Guest

denge' Alıntı:
Ben gemiyi batırırım demedim ki.İftira atma bir kere...

Senin 100.katil olursun demene şaşırdım.100 kişilik gemiyi batırınca 100.katil mi oluyoruz.

Sen de Hababam'daki müfettişe dönmüşsün.Mahmut hoca bana birşeyler oluyor. :D
dikkatinizi çekerim ben sizin batırdığınızı söylemedim.sen yazmadan önceki mesajımda da batırırsan dedim.gemiyi batırmayı düşünen herkese birer birer söylenmiş sözdür.
siz nasıl olduğunu sordunuz bende açıkladım.siz müfettişe dönmüşsün.

bide benim iftira attığımı söyleyerek bana iftira atmış oldun

D

denge

Guest

Tamam afedersiniz yanlış anlamışım o zaman.

Hakkınızı helal edin :)

S

serdengecti

Guest

helal olsun

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

peki şöyle bir durum olduğunu düşünün:
siz bir masumu kurtarayım dediniz... eyvallah... -ben de o şık için oy kullandım zaten-
iyi ama, bu 99 katile o bir masum yüzünden göz yummak zorunda kaldınız...
iyi de peki, ya bu 99 katil, gider ve yine 99 masumu öldürürse onlara bu şansı tanıyan bizim kabahatimiz olmayacak mı?

böyle düşündüğüm için sormuyorum size, bir fikirdi sadece... ne düşündüğünüzü merak ettiğim için!

Y

yeþeren

Guest

Ben 99 katil için bir masumun feda edilmesinden yanayım...Nasıl ki intihar saldrılırında bir dava ugruna bir imasum insan feda edilebliyorsa burdada böyle olması çok normal...Yeni oluşabilecek suclar engellenmiş olur..Ben o gemiyi batırırdım,fikrimde sabitim... .:))

S

sukut

Guest

sen o gemiyi kurtarana kadar o katiller o masumu çoktan katleder :)
katletmeselerde gemiden çıkınca ilkin seni keserler bizimle niye pazarlığa tutuştun diye

:) çokmu amerikan filimlerini izliyorum ne!:)

B

Bevadih

Guest

Sukud hocam:))