Güzelliğe zararlı alışkanlıklar nelerdir ?

  • Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
  • Başlangıç tarihi
S

SUNFLOWERS

Guest
Kötü alışkanlıklarınız cildiniz saçınız ya da tırnaklarınıza zarar verebilir. Peki bunları bırakmak ya da daha doğru yapmak için ne yapmalısınız?

Telefonu yüzünüze yaslayarak konuşmayı bırakın

Çene çizgisinde akne ve boyun tutulmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden mümkün olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız ahize kapalıyken de konuşulabilen hoparlörlü telefonlardan edinin.

Arındırıcı maskeleri haddinden fazla kullanmayın

Sonucunda aşınmış yanan bir yüz ve tahriş olmuş bir cildiniz olabilir. Kendinizi tek bir arındırıcı ya da temizleyici masaaale sınırlayın. Cildinizi ölü hücrelerden temizleme işlemini çok sık gerçekleştirirseniz sonucu kötü olabilir.


Makyajı temizlemeden uyumayın ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmeyin

Gözeneklerde tıkanma yapışan kirpikler gözlerde yanmaya neden oluyor. Şansınız var ki vakti en kıt olanlar uykuya en fazla hasret kalanlar için bile pratik ürünler raflarda mevcut. Son çare olarak maskara göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek hamlede temizleyebilirsiniz.


Tırnak yemeyi bırakın

Düzenli olarak manikür yaptırın!

Diş bakımını ihmal etmeyin

Sararan dişler kokan nefes diş çürümesi diş eti hastalıklarına yol açıyor. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan kaliteli bir diş ipi kullanın.

Çenenizle sınırlı cilt bakımından vazgeçin

Dekolte bölgesi vaktinden önce yaşlanır. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir. Çünkü boyun ve göğüs derisi daha incedir genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de yüzünüzde kullandığınız temizleyici nemlendirici ve sıkılaştırıcı ürünlerden uygulayın.Zamanı geçen makyaj ürünleri kullanmayın

Zamanı geçmiş makyaj ürünleri kullanmaktan ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmaktan hemen vazgeçin. Çünkü ciltte çatlaklar enfeksiyonlar gözde tahriş meydana gelebilir. Rengi dokusu ve/veya kokusu değişen her şeyi atın. Rimeli üç ila altı ayda bir değiştirin. Fondöteni de en azından yılda bir kez yenileyin. Ayrıca kaplarda bulunan ürünleri mümkün olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir miktarda dökün veya sıkın. Her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanın.

 

[TB] Benzer konular

Ynt: Güzelliğe zararlı alışkanlıklar nelerdir ?

Güzellik için, örtünüzü muhafaza edin, her vakit abdest almaya çalışın, teheccüt cilde iyi gelir...

Emeğinize sağlık...

*Yukarıdakiler, dini vecibelerdir ve amaç da malumunuz güzel kalmak değildir... :)
 
S

SUNFLOWERS

Guest
Ynt: Güzelliğe zararlı alışkanlıklar nelerdir ?

liprade' Alıntı:
Güzellik için, örtünüzü muhafaza edin, her vakit abdest almaya çalışın, teheccüt cilde iyi gelir...

Emeğinize sağlık...

*Yukarıdakiler, dini vecibelerdir ve amaç da malumunuz güzel kalmak değildir... :)
Teşekkürler bilgilendirme için.. :)
 
Üst