Günün ayeti

• Konbuyu başlatan samimi
  • Başlangıç tarihi
S

samimi

Guest
Selamun aleykum
arkadaslar hergün bu başlıkta o günle ilgili bir ayet ekleyelim
sizlerin katkısını bekliyorum...

[TB] Benzer konular

S

samimi

Guest
Ynt: Günün ayeti

Ey inananlar! Yürekten tevbe ederek Allah'a dönün ki, Rabbiniz kötülüklerinizi örtsün, sizi, içlerinden ırmaklar akan cennetlere koysun. Allah'ın Peygamberini ve onunla beraber olan müminleri utandırmayacağı o gün, nurları önlerinde ve defterleri sağlarından verilmiş olarak yürürler ve: "Rabbimiz! Nurumuzu tamamla, bizi bağışla, doğrusu Sen herşeye Kadir'sin" derler...(Tahrim 8 )

S

samimi

Guest

Rabbiniz: "Şükrederseniz and olsun ki, size karşılığını artıracağım; nankörlük ederseniz bilin ki azabım pek çetindir" diye bildirmişti.
( ibrahim 7 )

B

Bevadih

Guest

Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (Fetih Suresi 7. Ayet)

D

denge

Guest

"Yeryüzünde rızkı Allaha ait olmayan hiçbir canlı yoktur."(Hud-6)

S

samimi

Guest

''Ey inananlar! Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah'ı anmaya koşun; alım satımı bırakın;
bilseniz, bu sizin için daha iyidir.'' Cuma Suresi 9

D

denge

Guest

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah'ın fazlını isteyip-arayın ve Allah'ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (CUM'A SURESİ / 10)

Cuma suresi/10. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.

S

samimi

Guest

Rabbimiz! Bizi doğru yola erdirdikten sonra kalblerimizi eğriltme, katından bize rahmet bağışla; şüphesiz Sen sonsuz bağışta bulunansın.
(Ali imran suresi 8 )

B

Bevadih

Guest

amenna ve saddakna....

samimi...
bu bolumde yada varmı bılmıyorum ama.meal okuması yapalımmı?
ayrı bır baslık tada olabılır..

nuzul sırasından baslayarak surelerın mealını yazalım hergun olurmu? insallah...

S

samimi

Guest

hmm
güzel olur
fakat bazı sureler çok uzun
ben de bugünlerde çok yoğunum
çok az vaktim kalıyor foruma

B

Bevadih

Guest

samimi..
sürenin tamamı yazmayacaksın...mesela bakara ilk 15 ayetı sen yazdın dıyelım kı ne kadar yazabılrısen ayet ayet bile olur..sonra 15 den sonrasını devam etmek ısteyen yazar..anlatabıldım mı? böylece okumuş oluruz insalllah...

S

samimi

Guest

o zaman yeni bir konu açıp sabite alalım
takip eden arkadaşların ilgisine sunalım...

B

Bevadih

Guest

fussilet :)
bizi tembelliğe alıstıracaksın yahu..kur'an'ı kerim bölümüne alt baslık acmısın yada varmıydı bilmiyorum yeni gördum..cok süper olmus..bir işle mesgulken dinlenir ... emegine sağlık teşekkürler..
ama biz acalım baslığı samimi.. :)

S

samimi

Guest

''Ey İnananlar! Allah için adaleti ayakta tutup gözeten şahidler olun. Bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sürüklemesin; adil olun; bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah'tan sakının, doğrusu Allah işlediklerinizden Haberdar'dır.''
(Maide 8)

D

denge

Guest

Eğer (ölen kişi amel defteri sağ eline verilen) sağ ehlinden ise: "Ey sağ ehlinden olan! Selâm sana! Sen selâmettesin" (denilir).
(Vâkıa, 90-91)

S

samimi

Guest

Onlara bir musibet geldiğinde: "Biz Allah'ınız ve elbette O'na döneceğiz" derler.
(Bakara 156)

D

denge

Guest

Allah'a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.

Nisa (36)

S

samimi

Guest

İnananlar ancak, o kimselerdir ki Allah anıldığı zaman kalbleri titrer, ayetleri okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır. Ve Rablerine güvenirler; namaz kılarlar; kendilerine verdiğimiz rızıktan yerli yerince sarf ederler.
(Enfal 2-3)

S

samimi

Guest

O gün siz huzura alınırsınız, hiçbir şeyiniz gizli kalmaz.
(Hakka suresi 18)