Gül Şarkın Ateş Renkli Çiçeği..

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Mazlume!...Şarkın ateş renkli çiçeği!

Mazlume; bir güle taktığım ad.

Sen her çağda yeniden doğar, her bahçede yeniden açarsın mazlume, yanmak ve yakmak için.

Yanıştamısın mazlume ve seni yandırmak için yarışta mı sefiller? Yanmaktan yakmaya an bulunmuyor mu gülüm?..

Sen bana mı benziyorsun mazlume?!.. Gel ağlaşalım...

Mazlume!..de bana , kim çizdi yüreğini derin acılarla?!.. kim savurdu yapraklarını?!.. kim düşürdü başından destarını?!..

Hayata tutunduğun narin dalına kim yükledi bunca hicranı? Ebruli düşüncelerine kim su koydu, kim dalgalandırdı hasretini?!.. Sineni çak çak eyleyen de ne mazlume?!..Bağrına elifleri çeken kim?!.

Bir bülbül yanmasın mı?!..

Dalına konmasın mı?

Aşkına kanmasın mı Mazlume, adını anmasın mı?..

Eleminle kuruyunca can evi, gazele dönmesin mi?!..

İskender PALA

[TB] Benzer konular

K

KARANFÝL

Guest
Ynt: Gül Şarkın Ateş Renkli Çiçeği..

eyvallah hocam....
daha önce okumadığım bir şiirdi,paylaştığınız için çok teşekkürler

R

Resulehasret

Guest

Ah bu mazlumeler yokmu bu mazlumeler... :) Yüreğinize sağlık hocam çok güzeldi.

R

rusenim

Guest

Mazlumeler iyi ki varlar...güzel paylaşımdı hocam teşekkür ederim :)

D

denge

Guest

teşekkürler :)

A

Almina

Guest

Güzel paylaşım için teşekkür ederim hocam...

I

istigfar

Guest

mim hocam bulur ,yüreği derinden etkileyecek yürek yazıları...o güzel yüreğinde yaşadığı güzellikleri ayna misali yansıtır kardeşlerine...hele konu aşk olunca ,

aslında mazlumeye hicranını döken ona acısını sorarken acısını anlatandır...dertleşmek diye buna denir...tek kişilik derdi dinleyene dert babası...karşılıklı dert söyleşmeye de dertleşmek denir...aşık, mazlumeye kendi yaralarını acılarını anlatıyor..anlattığını ancak gönlü yaralılar anlar,ve dinlerken onunda yüreği kanar..onun için demişya mevlana...aşkı soranlara ..ben ol da bil.diye
teşekkürler hocam ,ALLAH sizden razı olsun...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Sevgili, karanfil, resulehasret, rusenim, denge ve almina... ben de size teşekkür ediyorum. yüreğiniz dert görmesin emi, benim sevgili can'larım.

ve sen ey, can istigfar... dağ yürekli, okyanus gönüllü kardeşim... güzellik varsa, önce senin ruhunda, gönlünde ve pırlantalarla bezeli yüreciğindedir. yorum yapmakta öyle mahir hale geldinki, artık abini bile gıpta ettiriyorsun. ömrüne bereket, yüreğine sağlık can istigfar...