GÜLNARE. ELVİDA

• Konbuyu başlatan AZERBAYCAN QIZI
  • Başlangıç tarihi
A

AZERBAYCAN QIZI

Guest
VAXT GELER ÖMÜRDEN QALMAZ BİR ESER
EBEDİ NE VAR Kİ FANİ DÜNYADA?
MEN DEYE BİLMESEM QARA DAŞ DEYER
ELVİDA BİRDENEM,YARIM ELVİDA.

SOYUQ BİR KELİME ÇIXSA DİLİMDEN
NAKAM SEVGİMİZE QOY OLSUN NİDA
AĞLAMAQ DA GELMİR MENİM ELİMDEN
ÖZÜMÜ AĞLAYIM BİR GÜN,ELVİDA.

ÜREK EZAB ÇEKİR DÖZÜR ZİLLETE
ONU KÜL EDECEK BU QURU VİDA
YENE QERQ OLSAM DA QARA ZÜLMETE
ÖMRÜMÜN İŞIĞI,NURU ELVİDA.

BU SİRRİ MEN SENE NECE SÖYLEYİM?
OLSA DA BU BÖYÜK SÖZÜM "ELVİDA"
BACARA BİLMEDİM DİLİMLE DEYİM,
BACARSA SÖYLESİN GÖZÜM "ELVİDA"..

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: GÜLNARE. ELVİDA

dostluk ve sevgi dedikleri bu olsa gerek...
muhabbetten hasıl olan sevginin terennümüdür şiir...
sevgili GÜLNARE'nin bevadih ablamızı yad ettiği gibi...
AZERBAYCAN QIZI, gönlümüzdesin, yüreğimizdesin ablam...
senin gibi şiir yazmasını bilebileydim bende bir şiir yazardım GÜLNARE kardeşim diye...
bevadih ablam çok şanslı vesselam!

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

SAĞ OLASIN MİM ABİM.ALLAH RAZI OLSUN.
AMA BEN NEDENSE ARTIK UNUTULDUĞUMU DÜŞÜNMEYE BAŞLAMIŞDIM.ANLADĞM Kİ DAHA UNUTULMAMIŞAM.
TEŞEKKÜRLER.

K

Kasým

Guest

Merak etme ağam unutulmadınnn...:)

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

EHH BUNU SİZDEN DUYMAK ÇOK HOŞUMA GİTTİ,AMA AĞAM KELİMESİNİ ANLAYAMADIM.YOKSA ALAY ETMENİN YENİ BİR YÖNTEMİMİ BU?

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

SEVGİLİ MİM ABİM,QALİBA BEN OLAYI ANLADIM.MEN KİŞİSEL MESAJDA YAZMIŞIM YA "SAYANIN KULUYUM SAYMAYANIN AĞASI" ŞİMDİ KASIM ARKADAŞ DA BENİ SAYMADINI İLETMEYE ÇALIŞMIŞ ONUN İÇİN "AĞAM" YAZMIŞ :(

K

Kasým

Guest

''Sayanın kuluyum, Saymayanın agası.'' yazmıssınız resminizin altına.Beni hala ikinci katagoride gördüğünüzü düşündüğüm için hem ona sitem hemde sizi unutmadığım için yazdım...:)

K

Kasým

Guest

Rap rap...Ne oldu şimdi? Yinemi kırıldınız? İnanınki hoşluk olsun diye yazdım...

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

YOK YA NE KIRILICAM..
E SİZ BENİ SAYMAYIN ALAY EDİN BEN DE KIRILMIYIM.OLUCAK İŞ Mİ?
(TÜRKCEYİ ÖYRENMEYE BAŞLAMIŞMIYIM?TERCÜMEME TERCÜME GEREKMİ?)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Kasım' Alıntı:
Rap rap...Ne oldu şimdi? Yinemi kırıldınız? İnanınki hoşluk olsun diye yazdım...
yo yo... inanın, ben de bi hoşluk ve latife olsun diye yazdım. dün sizin mesajınızdaki gerçekten beni çok güldüren benzetmenize karşılık...

K

Kasým

Guest

Editörüm size yazmadım.Şairimize yazdım:)...Yok artık size tercümana gerek yok anladığım kadarıyla bana bir tercüman lazım:)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sevgili GÜLNARE,
bizim Türkçe'de bir deyim vardır, "büyük dostluklar kavga ile başlarmış" diye...
ben şuna inanıyorum, sevgili kasım aslında çok iyi bir şiir dostudur.
lakin dün belki maksadını aşan, ya da yanlış anlaşılmaya müsait -aslında kötü bir niyeti olmaksızın- bi şeyler yazdı...

bizler kendi aramızda yazışırlarken şaka-gerçek aramızda bu tür konuşmalar geçer. ama ben, sen yanlış anlayabilir, darılabilirsin diye sildim onları...

kardeşimiz kavgacı gibi duran görüntüsünün altında çok iyi bir insan, pırlanta gibi bir yürek sahibi dost gönüllü bir kişilik olduğunu biliyorum.

zamanla onunla çok iyi bir dost olabileceğinize dair içimde büyük bir his ve inanç var.

her ikinizde uzatın dostluk ellerinizi... size yakışanın bu olduğunu gösterin...

ki, öyle olduğunu biliyoruz...

çünkü ikinizde çok iyi insanlarsınız ve bu kırgınlık sizi büyük bir dostluk ve kardeşliğe taşıyacaktır, eminim ve inanıyorum.

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

Bİ KERE BEN DAHA ŞAİR DEĞİLİM,İKİNCİSİ BAYANLAR ŞAİR DİYİL ŞAİRE OLUYOR CANIM.(ASLINDA BU KUSUR DEĞİL HER KES ŞAİR DİYOR BEN DE DAHİL,AMA BENİM SANA İLLA DA Bİ KUSUR BULMAM GEREKİYORDU :))
YOKSA ŞİMDİ DE TÜRKCE YAZMAMDAN MI RAHATSIZ OLDUN?
EEH İSTERSEN BEN BURDAN TEMELLİ GİDİYİM,SANA RAHATSIZLIK VERMİYİM.NEDİR YAA TAKDIN BANA KAFAYI.

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

CANIM MİM ABİM.VALLAH MEN DE KAVGACI DEYİLEM.AMMA ŞUNU DA DEYİM Kİ PAPUÇ KADAR DİLİM VARDIR BAZEN :)
HİÇ BİR DURUM BENİ BU SICAK ORTAMDAN AYIRAMAZ,BUNU DA HER KES BİLSİN.
SAYGILAR.

K

Kasým

Guest

Kafayı takmak...Size şair demekle gerçekten hata etmişim!Sınırlarımın nerde başlayıp nerde bittiğini iyi biliri.Burdan sonrası beni aşar.Selametle

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

ÖZÜR DİLERİM.KABALIK ETTİM,FARKINDAYIM.
SALAMAT QALIN.

fussilet

Üye
Yönetici

Kasım' Alıntı:
Kafayı takmak...Size şair demekle gerçekten hata etmişim!Sınırlarımın nerde başlayıp nerde bittiğini iyi biliri.Burdan sonrası beni aşar.Selametle
kasım, seni yunus emredeki molla kasıma benzetiyorum... :)

yunus emre bu sözü eğri büğrü söyleme...
Seni siğaya çeken bir molla kasım gelir...

şimdi kasım kardeşim ve gülnare kardeşim... biriniz diğerinizi anlamaya çalışın... ikinizden biri bunu yapsın :))

D

DAMRAM

Guest

cok güzel canım benım cok azerı komsum var senın sıfenı kendı dılım ggıbı bılıyorum sıırını okumakda hıc zorlanmadım emegıne gül yüregıne saglık

A

AZERBAYCAN QIZI

Guest

MİNNETDARAM SEVGİLİ DAMRAM.
ALLAH SİZLERİ QORUSUN.