Funda Yaprağının Faydaları-Funda Yaprağı Çayı Zayıflatırmı-Funda Yaprağı Suyu

fussilet

Üye
Yönetici
Halkımız arasında Süpürge Otu olarak ta tabir edilen Futda bitkisi, Özellikle Dr. Ömer Coşkun un tanıtımı ve katkılarıyla şifalı ve aynı zamanda kilo vermeye yardımcı bir bitkisel zayıflama çayı olarak ün yapmıştır. Sizler için araştırdığımız funda bitkisi ve funda yaprağı çayı hakkında önemli bir takım bilgiler vereceğimiz yazımızda funda yaprağı zayıflatırmı, funda çayı nasıl demlenir funda çayı nasıl yapılır,funda yaprağı çayının sağlığa faydaları,funda yaprağı ile zayıflama, funda suyu ile zayıflama gibi merak edilen konularda bilgiler vereceğiz.

Funda yaprağı gerek çay şeklinde gerekse funda suyu olarak tüketilebilmektedir.

Funda bitkisinin asıl şifalı etkisi fuında yaprağı içerisinde gizlidir. Şimdi sizlerle funda yaprağının faydalarını kısaca paylaştıktan sonra zayıflamak içinn funda çayı nasıl hazırlanır onu anlatalım.Funda yaprağının faydaları nelerdir:

- Funda yaprağı özellikle böbrek taşları, böbrekte oluşan kumlar ve bunların ağrılarına iyi gelir. Funda yaprağı çayının taş düşürücü etkisi vardır.
- Funda yaprağı çayı halk arasında gut ya da damla hastalığı olarak t bilinen nikris hastalığına bitkisel çözüm dür.
- Funda yaprağı suyu ve fundayaprağı çayı aynı zamanda anne sütünü artırıcı bitkiler arasındadır.
- Funda yaprağının ezilmesi ve hamur kıvamına getirilmesi ile hazırlanan funda lapası, özellikle sırt, boyun be bel ağrılarına iyi gelir. Avokado veya jojoba yağı gibi bitkisel yağlarla karışıtırılarak uygulanırsa mafsal, adale ve eklem ağrıları ile romatizmal ağrıları emici etki yapar.
- Zeytinyağı ile karıştırılarak yoğurulan funda yaprağı, funda merhemi olarak ta bilinir. Funda merhemi, iltihap geçirici ve apse, çıban egzama yaraları gibi cilt yaralarını iyileştirici etki yapmaktadır.
- Funda yaprağı çayının idrar söktürücü, ödem atıcı iltihap iyileştirici faydaları da bulunmaktadır.
- Funda yaprağı çayı şiddetli ve geçmeyen ishale bitkisel tedavi çözümü olanağı sağlar.
- Funda yaprağı çayı Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihabı, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkilidir.


Funda yaprağı çayının hazırlanışı yapılışı- Funda yaprağı çayı nasıl hazırlanır ve yapılır:
Funda yaprağı çayının tarifi oldukça basittir. Kaynatılmış suda yeteri kadar Funda yapraklarını 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlenmeye bekletirseniz funda yaprağı çayı elde etmiş olursunuz.

Funda çayı zayıflatırmı-Funda yaprağı çayı ile zayıflama ve kilo vermeye faydaları:
Bitkisel zayıflama amacıyla yaygın bir kullanımı olan funda yaprağı çayı, hem bağırsaklarda yiyeceklerin emilimini engeller hem de metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. İnsülin dengesini sağlayan funda çayı, açlığı bastırır ve tokluk hissi verir. Funda yaprağı çaylarını günde 3 kez 1 er bardak funda yaprağı çayı içeceksiniz. Ancak bardağı tamamen funda yaprağı çayı ile doldurmayın. Çünkü oldukça sert bir çaydır ve yan etkileri zararları olabilir. Aynen çay içer gibi bir miktar dem koyun sonra da sıcak su çekin. Özellikle bölgesel yağları eritme ve bacak basen inceltme egzersizleri yanında kesinlikle funda çayı içmenizi öneriyoruz.
 

[TB] Benzer konular

Üst