Fildişi Kuleler Kuruyorum Yüreğimde

S

SimurG

Guest
FiLdişi kuLeLer inşa ediyorum yüreğimde...YaLnızLığı sevmiyorum ama yaLnızLığada gömüLmek istiyorum.. Adam gibi adam buLup iki keLime gönüL diLiyLe konuşacak aşk,feyz,gönüL adamı buLamıyorum.Bu yüzden hergün biraz daha yanLızLaşıyor,biraz daha yabancıLaşıyorum.CemaL Süreya'nın dediği gibi 'hangi şehre gitsem yanLızLığın başkenti orası' oLuyor.Sonra yine aynı şairin bir başka mısraLarını hatırLıyorum :

''Kim istemez mutLu oLmayı
MutsuzLuğa da var mısın?
''

ve hemen teseLLi ediyor beni.. İnsanLardaki adiLeşme korkutuyor beni.. Dünyayı,kendimi ve ALLah'ı düşünüyorum. Kafamda habire şüpheLer uyanıyor.. Hep boşLuğa düşürüyor bu düşünceLer beni.. Neye sığınsam taş kesiLiyor,buz kesiLiyor.. İçimdeki bu boşLuk beni rahatsız ediyor.. İsyanda tatmin etmiyor artık.. ''MutLuLuğu yakaLarsan geçer'' diyor bir abim.. MutLuLuk nedir ki? Ben mutLuLuğu yaLnız sözLükte görmüştüm.. Yirmiyi aşkın yaşımda bir tek mutLu insan görmedim.. MutLuLuğun ne şiirini okudum nede resmini çizebiLdim..

Nazım Hikmet ''MutLuLuğun resmini çizebiLirmisin Abidin'' diye soruyordu.Nerede mutLuLuğun resmini yapacak ressam,şiirini yazacak şair ve onu yaşatacak insanLar.. Bazen İbrahim'in Rabbini aradıgı gibi bende mutLuLuğu aramak istiyorum.. İLk üstadım oLan babama sormuştum:

-Baba mutLuLuk nedir? diye

-Arkanı dön görürsün dedi..

Arkamı döndüm koca bir duvar vardı..HerhaLde babam duvarı kastetmiyordu.Duvara bakarak 'hani nerde mutLuLuk?' dedim..

-Ee arkanda dedimya oğLum...

Babamın bu cevabına hayran kaLmıştım..MutLuLuk arkandadır,nereye dönersen dön o hep arkandadır.. Peki arkamı dönmeden 'mutLuLuk'La yüzyüze nasıL geLebiLirdim..?

Benim tek mutLu oLabiLdiğim dünya rüyaLarımdır.. RüyaLara,uykuLara sığınıyorum.. Siz rüyaLarın ne demek oLdugunu biLirmisiniz? Ben biLirim.. RüyaLarım hayatımın işaret taşLarıdır.. Eşine rastLamadıgım kadınLar tanıdım,güzeL insanLar gördüm,konuştum.. İnsanüstü bir hayat yaşadım fakat meLek değiLdim.. Ne şeyh,ne evLiya nede keramet sahibi birisiyim ama gökte uçtum.. Bütün müsLümanLarın görmek istediği Peygamberi gördüm rüyamda.. Ben hiçkimsenin görmediği rüyaLar gördüm..

Bazen ağLayarak kaLktım uykuLarımdan,bazen titreyerek,bazen korkarak,bazen tebessümLe... RüyaLarımda yaşadıkLarıma gücüm kuvvetim yetiyordu ama gerçek hayatta korkaktım,güçsüzdüm,yaLnızdım.. Yaşamın içinden çıkıLmaz probLemLeri yoktu rüyamda.. Ne ekonomik,ne aiLevi nede dini probLemLer.. İstediğim herşeye sahip oLuyorum.. Dayak yesemde bir yerim acımıyor,ALLahın emirLerini yapmadım diye günahta yazıLmıyor.. Ayıp,yasak,acı,günah yoktur rüyaLarda.. Keşke yaşamda rüyaLardaki gibi zararsız ve güzeL oLsa.. ÇocukLuğumun rüyaLarı güzeLdi.. O rüyaLarda bir asır kaLmak isterdim.. Büyüdüm akLım kemaLe erdi.. Irzına geçtim rüyaLarımın.. Şimdi rüyaLarımda tat-tuz yok.. İnsan yaşLanınca,rüyaLarıda yaşLanıyor.. Cazibesi kaLmıyor artık.. Şimdi irkiLerek kaLkıyorum rüyaLarımdan.. Yinede rüyaLarım özgürLüğümdür.. İmkansızı imkana çevirdiğim,saLtanatım,tahtım,tacım benim.. En mutLu anLarım,aşkLarım,hüzünLerim,şeyhim,tespihim,duam ve seccadem benim...

RüyaLarımı her zaman gerçek hayata tercih etmişimdir..

DeLi oLmayı,akıLLı oLmaya..ÇıLgın oLmayı,sağduyuLu oLmaya...yoLsuL oLmayı,zengin oLmaya.. Bekar oLmayı,evLi oLmaya... Keşiş oLmayı,derviş oLmaya.. Nefret etmeyi,aşık oLmaya... İntehar etmeyi,yatarken öLmeye.. Uçuk-kaçık oLmayı,vasat oLmaya.. Serseri oLmayı,uLu orta yaşamaya.. Şair oLmayı,hoca oLmaya... MazLum oLmayı,zaLim oLmaya tercih ederim..

Yakındığınız ve sevmediğiniz bütün kötü şeyLer benim,iyi ve güzeL şeyLer sizin oLsun..!

SeLam iLe..

tarihikinbinsekizsaatgeceninzifiriolduğubiran

[TB] Benzer konular Forum Tarih
B Biyografi (Başarılı İnsanlar) 12 4K

[TB] Benzer konular

B

Büþra

Guest
Ynt: Fildişi Kuleler Kuruyorum Yüreğimde

Hangi yorumu yazarsam yazayım bu ihtişamlı edebi esere layık olmayacaktır..!Yüreğinize sağlık SimurG Hocam..Elleriniz dert görmesin inşallah!!

S

SimurG

Guest

Büşra' Alıntı:
Hangi yorumu yazarsam yazayım bu ihtişamlı edebi esere layık olmayacaktır..!Yüreğinize sağlık SimurG Hocam..Elleriniz dert görmesin inşallah!!
GüzeL kardeşim, senin ismini biLe görmek yeter, yeter artar biLe... söze Luzüm yok.. VarLığın yeter.. Var/oLasın..

B

Bevadih

Guest

Kac kere okudum bu yazını.!

Her seferınde güzelliğini kaybetmeden zevkle okunuyor..
Yüreğin varolsun..

Yakındığınız ve sevmediğiniz bütün kötü şeyLer benim,iyi ve güzeL şeyLer sizin oLsun..! diyorsun!..

Bilmezmısın güzellikler; dostlarla paylaştıkca anlamlı ve daha güzel!!
!

D

denge

Guest

''Kim istemez mutLu oLmayı
MutsuzLuğa da var mısın?''

sahi mutluluk neydi?

Dikende gül olmak mıdır?
Gülde diken olabilmek midir?
Bir yetimin okşanan başı olmak mıdır?
O yetimin başını okşayan el olabilmek midir?
Oksijen olup hayat vermek midir?
O oksijeni soluyabilmek midir?

Sahi mutluluk neydi?

Hem sevip, hem sevilmek midir?
Yoksa sevilmeden sevebilmek midir?
Yârin gözlerinde aşkı görebilmek midir?
Ya da sadece yâri görebilmek midir?
Pervane olup vuslatı yaşamak mıdır?

Sahi mutluluk neydi?

teşekkürler çok güzeldi...

R

Resulehasret

Guest

Okurken hafiften bir kafam karıştı, başka alemlere daldım, çıktım ve irkildim. Anlamak için bir kaç kez okudum. Biraz geç ve belkide biraz eksik anladım, ama anladığım kadarına hayran kaldım. :) Gönlünüze sağlık abi.

K

KaLemin_Gözyasi

Guest

"Gec KaLdiniz yasanmamis MutLuLukLarim ve görüLmemis RüyaLarim,
Ya Ben erken öLdüm,yada siz bana Gec kaLdiniz
!"

Bir yüregin her Harfinde
ölüp yeniden diriliyorum
ve her bir harfinde kendimi kurban ediyorum,
bile bile ben "Ben"i atese veriyorum..
"ben"den geriye kalan herseyimi,Aska adiyorum..
Yorum/suz/lasiyorum!
ve Susuyorum!
Rabbim "Ben"i sana emanet ediyorum!
SimurG,Can Yüregine Tesekkür ediyorum..

G

GuLBeRG

Guest

Emeğine sağlık...Bir kez daha okumuştum bir daha okudum..Teşekkürler....

RüyaLarımı her zaman gerçek hayata tercih etmişimdir..

S

SimurG

Guest

Bevadih, ResuLehasret, denge, GuLberg hepinize sonsuz teşekkürLerimi sunuyorum.. Okuyan gözLeriniz dert görmesin.. Var/oLasınız..

KaLem'in Gözyaşı.. Sana sözüm Yok.. Sadece ( . ) Yüreğin her daim var/oLsun..