FIKRA gibi..

H

HAdeKa

Guest
Ynt: FIKRA gibi..

hayır öyle deme. burdaki hiç kimsein hakaret edeceğini düşünmüyorum öyle insanlar değildir bu sitenin sakinleri

S

SimurG

Guest

HAdeKa' Alıntı:
hayır öyle deme. burdaki hiç kimsein hakaret edeceğini düşünmüyorum öyle insanlar değildir bu sitenin sakinleri
Ben buradakiLeri kastetmemiştim ki zaten.. Bu siteye üye oLmayıpta, çevrimdışı geLip yazıLarı okuyan tanıdıkLarım var. Hatta bir tanesi yanımda okumuş ve bana ''hakkaten safmışsın'' demişti. Sanırım demek istediğimi anLamışsındır.. :)

H

HAdeKa

Guest

anladım şimdi... saol açıklaman için
biraz anlayışı kıt oldugum için zorluyorum insanları idare ediniz artık

S

SimurG

Guest

HAdeKa' Alıntı:
anladım şimdi... saol açıklaman için
biraz anlayışı kıt oldugum için zorluyorum insanları idare ediniz artık

EstağfuruLLah diyeceğimi hiç düşünme

Neyse, estağfuruLLah :)
:)

H

HAdeKa

Guest

estagfirullah diyeceğini hiç dusunmedim ve beklemedim zaten. çünkü anlayışı kıt biriyimdir biraz doğruya doğru, neyse

Şöhretli avukatın yazıhanesine bir müşteri geldi ve;

-Size bazı hususlarda akıl danışmak istiyorum.

-Soracağınız iki sual için 10 milyon TL.sı alırım.

-İki sual için 10 milyon TL.sı çok değil mi?

-Olabilir dostum. Şimdi ikinci sualinizi bekliyorum.

(İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1975 yıllığından.)

( Av.Nusret Kadri SOYCAN)

S

SimurG

Guest

Harikaydı Liprade, :)

Bu tür ritüeLLer çok hoşuma gidiyor..

EyvaLLah.

İki avukat birlikte bir lokantaya gitmişler. Çantalarından birer sandviç çıkarıp yemeye başlamışlar. Masalarına yaklaşan garson:

"Burada kendi yiyeceklerinizi yiyemezsiniz" demiş.

Avukatlar "Afedersiniz, bilmiyorduk" demişler ve sandviçlerini değiş tokuş etmişler.

H

HAdeKa

Guest

liprade' Alıntı:
İki avukat birlikte bir lokantaya gitmişler. Çantalarından birer sandviç çıkarıp yemeye başlamışlar. Masalarına yaklaşan garson:

"Burada kendi yiyeceklerinizi yiyemezsiniz" demiş.

Avukatlar "Afedersiniz, bilmiyorduk" demişler ve sandviçlerini değiş tokuş etmişler.

hahahhaha supermiş :D :D

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

bişey merak ettiydim.
bu köşe fıkra köşesi mi,
yoksam başımızdan geçen 'fıkra gibi' şeyler mi?
başlığa bakarsak ikinciyi gösteriyor! :D
ya siz ne dersiniz? :D

B

Bevadih

Guest

Hıhı 2.şık mim abim:)

Fıkra gibi gerçekler...

KIRK YILDA BİR

Celal Memişoğlu esprili ve renkli kişiliğiyle Rize’nin unutulmaz isimleri arasındaki yerini almıştır. Çok partili dönemin başladığı sıralarda Rize’ye gelen mebuslardan birini karşılamakta biraz heyecanlı ve iltifatta mübalağalı davranır.

Mebus “Ne bu iltifat?” diye sorunca Celal hemen cevabı yapıştırır:

- Nasıl iltifat etmeyelim... Kırk yılda bir geliyorsunuz.

B

Bevadih

Guest

BİR KARADENİZLİ'DEN HUKUKTAKİ OĞLUNA MEKTUP: =)))
"İçi cözim, uşağum. Nasulsun, ey musun, has mısun? Terslerin ne alemdur? Tuyduğumuza cöre, kayfeden ceri celmeyimüşsün. Punu ta mu tuyacaktum. Oy cözümün pepeğini seveyum, pak ta peni rezil etme. İtare, itare teyup turuysun. Netur pu itare? Pizum evin itaresinden zormidur? Hem, matraculasyon tiye para isteysin. Ha uşak, matrak mı keçeysun, yoksa penimle. Pir de eski direksiyon mu, netür, ona da para... Pizum eski arapanın tireksiyonu durayur. Onu cöndersem de yatursan olir mu?Hele, haraç vereceğum, temene bir sinirlendim, pir sinirlendim, çi, o cün ananla eve töviş yaptık. Pana pak uşak, senin paban kimseye haraç yeturmuş teğildu. Oy, sen rezil ettin peni, çendinu itare edemeyusen, yatağı yorkanı, uşağı, tevşeyi toplayup piz de celelum.Uzin lafun kısasu "sınıfı geçtum, celeyum" tiye telgrafını peklemekteyum. Oy uşağım, anan paban tekrar, tolansun sağa, Baban Sefer İreis" (İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 1975 yıllığından.)(Av.Nusret Kadri SOYCAN)

"İstanbul Adliyesi'nde Avukatlık Stajı yapıyordum, bir gün koridorda dolaşırken elinde evraklar, banka oturmuş tuh tuh diyen bir ihtiyarla karşılaştım. Yanına oturdum.

"Amca ne derdin var" diye sordum.

Adam "sen de kimsin" diyerek ters ters yüzüme baktı.

Ben de ona "stajyer Avukat olduğumu söyledim. Amca stajyeri bir tarafa attı "Ha demek Avukatsın" diyerek başladı derdini anlatmaya. Bir apartmanda kapıcı olarak çalışıyormuş, kıdem tazminatını vermeden yönetici işine son vermiş, dava açmış ancak hakim davasını reddetmiş. Amcaya "neden bu hakimi reddetmedin" diyerek teselli vermeye çalıştım.

Benim bu lafımı duyan amca, elindeki evraklarla beraber duruşma salonuna daldı, hakim, bir başka davayı görüyordu, ancak amca, hakime karşı bağırmaya başladı, "şu evraklarımı incelemedin, benim davamı reddettin, bunlara da bak", diyordu. Hakim ise, "Bak dede davan bitti, istersen temyiz et" diyerek karşılık verdi.

Dede bağırıyordu, derken hakim, yapma dede, şimdi seni tutuklatırım dedi, dede de "tutuklatırsan tutuklat, ben herşeyi göze aldım, dışarda avukata danıştım, ben de seni reddediyorum" diyerek hakime karşılık verdi. Bunun üzerine hakim, "hangi avukatmış bunu diyen, getir onu karşıma dedi, bu sözleri duyar duymaz hemen üçüncü kata, diğet stajyer arkadaşların yanına kaçtım.

Daha sonra iki polis memurunun dedeyi adliyeden dışarı çıkardığını gördüm, aradan yarım saat geçmişti, ben de yemek yemek için adliyeyi terketmek istedim, ancak, bir de ne göreyim dede karşıdaki birbirdirek sarnıcının duvarına dayanmış dikkatle kapıda beni bekliyordu. Arkadaşlardan bir kaşkol alarak dedeye görünmeden oradan sıvıştım. Bir daha da olur olmaz yerde fikir beyan etmemeye yemin ettim."

(Av.K.Soycan)

"Fatih Adliyesinde, bir Asliye Ceza Davası için sıramı bekliyordum. Hakim, başka bir davanın duruşmasına geçti. Bu davada "Müşteki" olduğunu söyleyen bir vatandaş geldi ve hakim kendisine sordu:

- Şikayetçi misin?

- Evet şikayetçiyim Hakim Bey.

- Tanığın var mı?

- (Kendinden son derece emin bir şekilde) VARDIR Hakim Bey

- İsmini söyle de çağırıp dinleyelim.- CENABI ALLAH'TIR Hakim Bey."

(Av.Muzaffer Sarı)

H

HAdeKa

Guest

çok güzel bir cevap vermiş..

hepimizin tanıdığı ve hepimizi tanıyan Rabbe binler hamd..

Üsküdar'da bir hırsızlık olur. Polis kadına sorar:

"Şüphelendiğiniz biri var mı?"

Kadın, "Apartmanda komşularım var ama, bilmiyorum. Dairemin kapısı zorlanmış ve girilmiş" der.

Polis alt kata iner ve yukarıdaki daireyle ilgili sorular sorar.

Adam, "Valla ben su parasını almak için kapıyı çaldım" yanıtını verir.

'Çaldım' lafını duyan polis, adamı alır götürür. İfadesindeki 'çaldım' kelimesinin altını çizer, evrakları savcılığa gönderir. Altı çizili kelimeleri okuyan savcı sorar:

"Polisteki ifaden doğru mu?" "Evet Savcı Bey" cevabını veren adam, yaptığı hırsızlığı itiraf ettiği gerekçesiyle tutuklanır ve cezaevine gönderilir.

Üsküdar Adliyesi'nde, avukat tutukluluğa itiraz edince, mahkeme başkanı,

"Zaten bütün avukatlar da müvekkillerinin suçsuz olduğuna inanır" der.

Avukat ısrarla "Dosyayı okur musunuz?" der.

Başkan şöyle bir göz gezdirir. "Eee okudum."

Avukat tekrar uyarır, "Bir kez daha okuyun başkanım"

Başkan dosyayı bir kez daha okur.. Zile basar.. Katibi çağırır...

"Çabuk sanığı serbest bırakın!"

(Radikal Gazetesi 1.8.2000)

H

HAdeKa

Guest

güler misin aglar mısın Turkiye işte demeden alamıyor insan kendini