FIKRA gibi..

S

SimurG

Guest
Ynt: FIKRA gibi..

İLki bir zeka örneğini sergiLiyor ikincisi de iLginç biLgiyi :)

Her ikiside çok güzeLdi, Liprade..

Trajikomik bir olay

Güney Afrika’nin Cape Town şehrindeki bir hastanede devamlı esrârengiz ölümler oluyordu.

Hemşireler haftalardır üst üste her cuma günü 311 numaralı yoğun bakım odasına yatırılan hastaları ölü bulmaktaydılar.

Bu sırlı ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi.

Herkes meselenin çözülmesi için seferber oldu.

Uzmanlar odanın havasını bakteriyolojik bakımdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nın önde gelen bilim adamları ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüşmeler yaptılar. Hatta işin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimal tek tek degerlendirildi. Ancak onların araştırmaları da sonuçsuz kaldı.

Ve tabiî bu arada 311 numaralı odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardı.

Son çâre olarak hastaların kaldığı 311 numaralı yoğun bakım odası devamlı gözetim altına alındı ve sonunda odadaki ölümlerin sebebi ortaya çıktı.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahı saat 6’da odaları temizleyen temizlikçi kadının, hastanın bağlı bulunduğu solunum cihazının fişini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fişini taktığı ve işini bitirince sonra solunum cihazının fişini tekrar yerine takıp gittiği görüldü!!!

S

SimurG

Guest

liprade' Alıntı:
Trajikomik bir olay

Güney Afrika’nin Cape Town şehrindeki bir hastanede devamlı esrârengiz ölümler oluyordu.

Hemşireler haftalardır üst üste her cuma günü 311 numaralı yoğun bakım odasına yatırılan hastaları ölü bulmaktaydılar.

Bu sırlı ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi.

Herkes meselenin çözülmesi için seferber oldu.

Uzmanlar odanın havasını bakteriyolojik bakımdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nın önde gelen bilim adamları ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüşmeler yaptılar. Hatta işin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimal tek tek degerlendirildi. Ancak onların araştırmaları da sonuçsuz kaldı.

Ve tabiî bu arada 311 numaralı odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardı.

Son çâre olarak hastaların kaldığı 311 numaralı yoğun bakım odası devamlı gözetim altına alındı ve sonunda odadaki ölümlerin sebebi ortaya çıktı.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahı saat 6’da odaları temizleyen temizlikçi kadının, hastanın bağlı bulunduğu solunum cihazının fişini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fişini taktığı ve işini bitirince sonra solunum cihazının fişini tekrar yerine takıp gittiği görüldü!!!

GüLsek mi ağLasak mı bir duruma düştük.. BöyLe oLayLarı okuyunca insan hayrete düşüyor..

B

Bevadih

Guest

Yurdum insanında olacak vaziyet...Demekki fark etmiyor zihniyet zihniyet..!

EyvAllah.

Temizlikçi kadın solunum cihazına, evde lazım oldukça fişini çektiği buzbolabı kadar ehemmiyet verebilmiş demek ki...

*Fıkra gibi ama değil işte...

S

SimurG

Guest

Fıkra değiL, şaka değiL,gerçeğin ta kendisi..

Bir ara çocuğuna GALATASARAY ismi koymak isteyen adam.. Başkasının Polat Alemdar ve Memati isimLerinden sonra şimdide 'OBAMA' çıktı.
:)

Barack; Baran oLuyor.
Obama aynen kaLıyor.

Her neyseki, yetişkin çağa geLdiğinde adını değiştirmek gibi bir lüksü var. Bu arada annesi ve babası çocukLarının hayatı boyunca yaşayacağı psikoLojik sorunLar için şimdiden bir uzmanLa görüşmeye başLasaLar iyi oLur. :) (ama iyi bir tarafıda şu, iyi ki 'bush' koyuLmamış :) )

İyi ki doğdun; BARAN OBAMA

Hocam hakkaten de acayip haller... Ama Bush ve Obama arasında pek de fark olmadığı malum... Obama'nın siyahi oluşu, diğerine oranla daha iyi konuşması, mütavazımsı duran aile yapısı vb. sebeplerden ötürü daha iyi gibi... Ama sadece gibi... Tıpkı konu başlığındaki "gibi" gibi... :)

Konuyu yamulttum, hem de "gibi"lerle... :) :D :)

S

SimurG

Guest

liprade' Alıntı:

Hocam hakkaten de acayip haller... Ama Bush ve Obama arasında pek de fark olmadığı malum... Obama'nın siyahi oluşu, diğerine oranla daha iyi konuşması, mütavazımsı duran aile yapısı vb. sebeplerden ötürü daha iyi gibi... Ama sadece gibi... Tıpkı konu başlığındaki "gibi" gibi... :)

Konuyu yamulttum, hem de "gibi"lerle... :) :D :)
Seninde söyLediğin 'gibi' gibi, bazı durumLar 'gibi'LerLe ayrıLıyor. :)

Böyle Fatura Adresi Görülmedi...

Bir GSM şirketinin Siverek’te müşterisine gönderdiği taahhütlü telefon faturasının adres kısmındaki bilgiler görenleri şaşkına çevirdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan Kafur Ordu’ya abone olduğu bir GSM şirketi tarafından fatura gönderildi.

Siverek Marangozlar ve İnşaatçılar Odası Başkanı da olan Ordu’ya gelen faturanın adres kısmında “Adres madres yok kardeşim :)” yazısını gören PTT görevlileri gözlerine inanamadı.

Ordu’yu daha önceden tanıyan PTT görevlisi faturayı sahibine teslim ederken, fatura ilçede günün konusu oldu.

S

serdengecti

Guest

bir kaç ay önce mgb hocası bizi garnizon komutanlığına götürmüştü.orada belli birimler belli yerlerde duruyor ve öğrenciler geldikçe görevlerini malzemelerini filan tanıtıyorlar.neyse çevik kuvvet 'in oraya gittiğimizde polis anlatmaya başladı.

p:işte bu gaz bombası,bu gaz spreyi,bu başka bir gaz bombası,bu gaz maskesi ama şu elimdeki şey takılmazsa bir işe yaramaz.işte buda en güçlü gaz silahı.(gaz spreyini göstererek) normalde bunu kullanmak yasak çünkü astım hastalarına çok zarar veriyor hatta öldürebiliyor.eğer birinin suratına sıkarsanız ve ölürse cinayetten yargılanırsınız.

öğrenci:eek: malzeme kaç saat sizi gazdan koruyabilir?

p:2 saat kadar ama operasyona giderken yanımızda 2 tane taşıyoruz.ancak bu gaz yoğunluğu düşükken 2 saat koruyor.gaz yoğunluğu yüksekse 1 saat dayanıyor.

öğrenci:peki ikiside biterse noluyor.

p:eek: kadar uzun süren bir çatışma olursa destek kuvvet yolluyorlar biz ge4ri çekiliyoruz.

öğrenci:peki destek kuvvet yetişemezse noluyor.ölüyormusunuz.

p:yok canım gazdan kim ölmüş.

ben: Astım hastaları

diğerleri: kahkaha

H

HAdeKa

Guest

hadi simurg hocam anlatın merak ettim sahsım adına

H

HAdeKa

Guest

bu arada çok guzeller hepsine de çok guldum ellerinize sağlık

S

SimurG

Guest

Serdengeçti, güzeL insan.. Anekdotun çok güzeLdi, Lafı gediğine koymuşsun.. Çok güzeL cevap.. Hakkaten güLdürdün beni, Rabbim de seni güLdürsün.

H

HAdeKa

Guest

SimurG' Alıntı:
ALLAH razı oLsun Liprade, baya güLdümm :)

AkLıma bir hikayem geLdi printer diyince, ama anLatamıyayım.. ''hakkaten de saLakmışsın Simurg!" dersiniz :)))
ben sadece birinci sayfayı okumuşum pardon farkında değilim bu yazınızı görünce öyle yazmıştım özürler diliyorum

H

HAdeKa

Guest

ve devamında okudum. asıl bu tam fıkra gibi olaymış ;) ve de estagfirulla kendinize hakaret etmeyniz

S

SimurG

Guest

:) :)

Ben kendime hakaret etmesem de, bunu biLen veya okuyan çoğu kişi hakaret edecektir :)