'FBI Beni Camilere Casus Olarak Soktu..!'

'FBI beni camilere casus olarak soktu'11 Eylül saldırılarından sonra Müslümanlar'ı sıkı takibe alan FBI'nın camilere casus soktuğu ortaya çıktı. Bir davada tanık olan "cami casusu", radikal konuşmaları nasıl teybe kaydettiğini anlattı...

"Olağan şüpheli" muamelesi gören Amerikalı Müslümanlar'ın nasıl adım adım casuslarca izlendiğini, öfkeli bir tanık ortaya çıkardı... Craig Monteilh (46), casusluk yaptığı "terör zanlısı Müslümanlar"la aynı kategoriye alınıp zan altında kalınca bu gerçeği basına anlattı. Bir gazeteye verdiği röportajda, Haziran 2006-Kasım 2007 tarihlerinde Faruk El Aziz kod adıyla Müslüman kılığına girerek camilere sızdığını söyledi. Asli görevi, camilerdeki radikal cemaat arasında geçen "terörü destekleyen, cihad çağrısı yapan, binaların ya da kalabalık alışveriş merkezlerinin bombalanması" gibi konuşmaların kaydedilmesiydi.

'HER ŞEYİ FBI İÇİN YAPTIM'

Eski ajan Monteilh, bunları bir terör zanlısının davasında adı, "delil konuşmaları kaydeden ve bir İslam merkezinin üyelerine birlikte terörist faaliyete katılma çağrısı yapan kişi" olarak geçince anlatıverdi! Mahkeme kayıtlarında hakkında geçen bu ifadeyi temizlemek için ortaya çıktığını söyleyen Monteihl, "Ben terörist değil, FBI ajanıydım" dedi. FBI, açıklama yapmadı.

Sabah
 

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: 'FBI Beni Camilere Casus Olarak Soktu..!'

Bu haberdede olduğu gibi..

Bu şekilde müslümların içine sızan ve canları yakanlar çok oldu...Köşe başlarında köfteci, sokaklarda sarhoşlar ,camılerde bu tür izleyiciler vs vs..

Ama hep şunuda gördüler göreceklerde planları varsa Allah'ın da bir planı var..

Beklesinler !!!!
 
Üst