Facebook...

H

HAdeKa

Guest
Ynt: Facebook...

benim onsuz gunum gecmez nete girdiğim vakitler. ama şoyle ki forumda gecirdiğim vaktin yarısını orda gecirmiyorum sadece oyle acık durur...

ve kandasım gibi

sırr-ı nihan' Alıntı:
Forumdan hiçbir farkı yok facebook'un, tabi doğru kullanırsan.
dedim ve diyorum

V

vuslat_ebedi82

Guest

Sonuç olarak, doğru kullanıldıktan sonra; zararlı olmayan, fakat yine de gereksiz olan bir yer diyebilirim
Gönderen açık: 01 Haziran 2009, 12:27:41 Gönderen: sırr-ı nihan
Ben de arkadaşa katılıyorum ancak herkes bundan bahsedince insan merak etmiyor değil.Her şeyi doğru kullanmaktan yanayım.İnsan kullanmasa bile öğrenmesi lazım .Ki bazen güzel şeylerin yanın da kötü videolar da oluyor ,oradaki arkadaşlarınıza bağlı bir şey.Tanımadığınız insanlari eklerseniz kötü şeylerle karşılaşmanız muhtemel.Bazen okuldan arkadaşlarınızın bile farklı düşüncede olduğunu oradan öğrenebiliyorsunuz:)))
Forumdan hiçbir farkı yok facebook'un, tabi doğru kullanırsan.
Arkadaşa katılıyorum tabiki de doğru kullanılırsa

H

HAdeKa

Guest

vuslat_ebedi82' Alıntı:
Ben de arkadaşa katılıyorum ancak herkes bundan bahsedince insan merak etmiyor değil.Her şeyi doğru kullanmaktan yanayım.İnsan kullanmasa bile öğrenmesi lazım .Ki bazen güzel şeylerin yanın da kötü videolar da oluyor ,oradaki arkadaşlarınıza bağlı bir şey.Tanımadığınız insanlari eklerseniz kötü şeylerle karşılaşmanız muhtemel.Bazen okuldan arkadaşlarınızın bile farklı düşüncede olduğunu oradan öğrenebiliyorsunuz:)))

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Bevadih' Alıntı:
Sevgili Liprade anketine katkı olur diye düşündüğüm için sevgili SimurG üstadımın bu konu ile ilgili bir yazısını paylaşmak istedim...

Facebook nedir?

ÜyeLerin fotografLarının ve kişiseL biLgiLerinin oLduğu arkadaşLık ve sosyaLLeşme yeridir.. Sitede birbirini tanıyan, tanımayan bir çok kişi 'arkadaş' oLabiLiyor.. Sitenin bu denLi geLişmesi ve bağımLıLık yapmasının sebebini de, bu statüye oLan ihtiyaç oLarak görüLüyor.. Bu yıLın sonunda 60 miLyon üyeye uLaşmayı hedefLeyen site, şimdiden dünyanın en kapsamLı arkadaşLık sitesi.. Bu zamana kadar, ne facebooka ne de benzeri arkadaşLık sitesine üye oLdum.. Hem haz etmiyorum, hem de uygun buLmuyorum.. 'interneti direksiyon' oLarak görmenin de bir bedeLi vardır.. AsLında bu bir nevi kandırmacadır..

Yakın bir zaman önce İsraiL-FiListin savaşına tanık oLduk. Bir çok müsLüman vahşice katLediLdi.. Savaştan önce ve özeLLikLe sonra bir çok duyarLı kuruLuşLar tarafından kampanyaLar yürütüLdü.. "İsraiL ve ABD yi Boykot İçin Bu ÜrünLeri Almayınız! " kampanyaLarı arasında Carrefour da geçiyordu.. Carrefourdan aLışveriş yapan bir dostuma bu uyarıyı yaptıgımda, bana enteresan bir cevap vermişti :

- "Ben Fransız ortağın hissedinden değiL Sabancının hissesinden aLışveriş yapıyorum" demişti..

Bu derece komik ve gafiL cevap karşısında ne diyeceğimi biLemedim açıkcası.. İşte bu da bir nevi kandırmacadır.. Kişinin kendini kandırmasıdır.. Bugün internetin faydasını görmemezLikten geLemeyiz.. Bütün insanLık için bir nimettir.. Fakat çamurLu bir yoLa girdiğinde, direksiyon istediğin kadar senin eLinde oLsun, battıkça batarsın.. ÖnemLi oLan o yoLa girmeden direksiyonu doğru kuLLanmak.. YanLış yoLa girdikten sonra direksiyonu doğru kuLLanmanın kimseye faydası oLmayacaktır..

Bugün arkadaşLık ve sevgi yumağı haLine dönüşen Facebookta, amaç sadece dostLuk ve payLaşım mı? Vefa duyguLarı mı? Hayır.. Düpedüz bu sitenin vaatLerinden birisi de; FUHUŞ tur.. Genç kızLarın pazarLandığı, teLekız yönetimiyLe fuhuş yuvasına dönüştürüLdüğü, (affınıza sığınarak) uygunsuz partiLerinin düzenLendiği bir ortamda, amaç ne oLursa oLsun hiçbir müsLümanın yeri yoktur.. İster beni gerikafaLı oLarak görün, ister İrancı görün, isterseniz cahiL görün.. ama ben kızkardeşimi, eşimi ya da herhangi bir bayan akrabamı/dostumu o siteye üye yaptırmam..

Kendinize ya da herhangi bir tanıdığınıza güveniyorsanız biLe, bir karınca misaLi gittiğiniz yoLu beLLi edin.. Bu konuda sevgiLi Ensar'ın şu can aLıcı cümLesi herşeyi özetLemeye yetiyor :
ben oranın raytingini nıye yukselteyim ki...!

!!!!

Ve imzamı atıyorum..!

cok güsel bir yazıydı ...
yüreğinize sağlık inşallah

B

Bevadih

Guest

eyvallah ..

üstadın yüreğine,kalemine sağlık..

I

isoz_

Guest

Şimdi facebook kullanın kullanmayın o sizin kişisel tercihiniz. Birşeyi kullanmıyorsunuz diye başkalarına bu sizin bir misyonunuz gibi lanse etmek başkalarınıda kulvarınıza çekmek için uğraşlar verme samimiyetini yaşadığınız diğer alanlarda da göstermenizle olacaktır. Akvaryumda yaşayıp içerdeki bir taşın hesabını yapıyorda olabilirsiniz.
Kendim facebooka üyeyim ve bu kadar güzel organize edilmiş bir şekilde yakın arkdaşlarımla iletişim kurabileceğim rahat bir arabirim henüz göremiyorum.
Ben burada SimurG beyefendiye cevap olsun diye yazmıyorum bu yazıyı. Bu tarz eleştirileri özellikle islami kesimdeki bazı sözleri ile radikal tayfaların bilinçsiz konuşmalarından rahatsız olduğum için dile getiriyorum. O insanların eminimki hayatları hiçte toz pembe değildir. Allah hakkı ile bilendir.
Şu kullandığınız fussilet bir server üzerinde çalışıyor. Bu server muhtemeln windows server bunun lisans bedeli doğrudan yurtdışına gidiyor.
Kullandığınız bu formun alt yapısı yabancı SMF Tiny portal tarafından geliştirilmiş
Kullandığınız windows yabancı ve lisans ücretleri yabancılara gidiyor.
Kullandığınız bilgisayar tamamiyle yabancı ve paranızın %90 yabancılara gidiyor.
Google yabancı ki siz buraya yazı yazdığınızda kayıt altına alınıyor indeksleniyor ve hatta fussilette yayaınlanan her reklam üzerine tıkladığınızda dünyanın paraları google'a akıyor.
Siz kimin hit ini nerede artırıyorsunuz farkında değilsiniz.
Yine siz cep telefonu kullanıyorsunuz %90'ını yabancı, hem yazılımı hemde iletişim bedeli içerisinde telefon lisansı nedeniyle yurt dışına para çıkıyor.
Elinizde bulunan imkanları belirli bir ölçüde yararlanmasını bilmezseniz kullanmazsanız geri kalırsınız.
Lütfen yanlış anlamayın. Facebook kullanın demiyorum. Ama facebook şöyle böyle diye ileri geri konuşursanız fussilet sayfasında yaşananlar ondan çok farklı bir ortam olmadığını size söylemek ile yetirinirim. Orada da çok farklı alanlarda hizmet veren insanlar var. Sizde gidin bari milyonlarca sadece Türkiye'de üyesi olan gruplarda İslami faaliyette bulunun. Bulunan insnalarda var. Ve gerçekten taktir edilecek gruplarda var.
Osmanlının son dönemlerinde İslam İlim adamalrı n(Şeyhülistlamlar) bazı radikal düşünceleri nedeniyle İslam'a zarar vemiştir. Batı medeniyeti ilim ve fen de ilerlerken bizimkiler onlara kaş göz etmekten öteye geçmemiş medreselerden matematiği bile kaldırmışlardır. Aynı zihniyetin ile biryere varılmaz. Haberdar ol incele faydası varsa kullan yok bende güzel bir platform kuracağım diyorsan bu uğurda bir faaliyer ver yoksa ifadeler askıda kalır.
Alla'a emanet olun.

E

ey memleket ey

Guest

liprade' Alıntı:
Hakkında çıkan onca olumsuz habere rağmen çığ gibi büyüyen salgın bir hastalık... Konuyla ilgili olarak açıklama da yapılabilir... Faydalı olacağı kanısındayım...
katılıyorum