Facebook...

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...
Ynt: Facebook...

Liprade İlk mesajı ben okuyamıyorum google reklamından dolayı.....

Rica etsem tekrar alıntılarmısınız.... :)

D

denge

Guest

liprade' Alıntı:
Uyduruk bilgilerle nasıl tanıdıklarla karşılaşılıyor..? Sözüm tamamen size yönelik değildir... Akraba, arkadaş, eş&dostlarını bulanlardan bahsediyorum...
Uyduruk bilgiler kullananlar akrabalarını,arkadaşlarını bulanlar değil ki.Hem kişisel bilgi dediğin ne ki?İsim,soyad,istersen okulun falan.Adresini,msn ni yazmıyorsun ki.

Þ

þeyda

Guest

Facebook'a eski arkadaşlarımı bulmak için üye olmuştum, hatta bulunduğum yeri bile eski oturduğum yer olarak yazmıştım ama hiç birine ulaşamadım, bi süre girmedim sonra daha aktif oldum akrabalarım ve arkadaşlarım var çok fazla kişi istemiyorum açıkcası, facebook'unda 700 kişi olan bile var bence bu kadarı greksiz. Paylaşıma gelince komik ve yararlı videolar oluyor paylaşım platformu zararı yok istemediğin kişiyide kabul etmiyorsun ama guruplar oluyo istersen katılabilirsin genelliklede Türklüğü yaymakla alakalı vs. ben ilk Şule Yüksel Şenleri bulup msj göndermiştim sonra ilgilenme fırsatım olmadı pek öyle arada bakarım sadece ..

K

kumsaati

Guest

Liprade kardeşime teşekkür ediyorum güzel bir konu açmış
Fkirlerinizi bende merak ediyordum

Kendimden bahsetmek gerekirse
Ben normalde birkaç kişi dışında insanlarla pek muhabbete girmeyi seven bir insan değilim
Bu benim ilk okul arkadaşım bile olsa :)

Beni çeken tek tarafı ilk okuldaki arkadaşlarımın şimdi ne halde ve nasıl olduklarını öğreniyorum yoksa kimseyle görüştüğm yok çevrimdışıyım sürekli
Güzel video ve guruplarla ilgileniyorum
Bence doğru kullanılırsa bir zararı yok

DahLia' Alıntı:
liprade' Alıntı:
DahLia' Alıntı:

Hem Liprade ben "seni ilgilendirmez" şıkkını kullanmak istiyorum :D olur mu?

Bu soru çelişti üstte yaptığınız açıklamayla... :)
Belki Çelişmek istiyorum ..Olamaz mı :)
:)

Kişiye göre latife tarzında... :)

Ama çelişkilerden uzaklaşmak daha iyi olur gibi... :)

*Konuya dönecek olursam/k facebookta beni çeken bir şey yok henüz...

Eskiden teknoloji sevimli bir bebek bile değilken şimdi baş döndüren bir hızla, jet gibi koşan bir delikanlı... O zamanlarda akrabalık, arkadaşlık bağı, ilişkileri, hal hatır sorma durumu, birbirine bir şekilde ulaşıp hasbihal çok daha yoğundu... Şimdi ise bireysel sosyalleşme gibi bir durum var... Yazdığımın ne olduğunu tam bilmiyorum :) ama hem tekil hem de insanlarlayız sanal sebebiyle... Bir de konuyu toparlayabilsem ne iyi olacak...

Kalsın şimdilik aklım karıştı... :)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

abiler, ablalar...
bu facebook mu ney, her neyse işte...
bu ne demek, ne işe yarar?
bi öğretiverseniz de sevabına,
biraz ilim-kültür sahibi olsak nası olur acep?:D

fussilet

Üye
Yönetici

bu arada Facebook da 2 aylık süre ile fussilet.com reklamları yayınlanıyor hediye kuponu kazandık bizim hosttan :)

ama maalesef reklam vermede acemi olduğumuz için başlığa fussilet.com yazmayı unutmuşuz...

mutluluğa bir adım uzaksınız yazmışız... neyse genede ordan günlük kullanıcılar geliyor, umarım burdaki sıcak ortamı bulup facebooktan uzaklaşırlar :)

faceboook kullanımına gelince, hiç kullanmadım ama popüler bir şeymiş :)

Þ

þeyda

Guest

Aslına bakarsanız facebook hiçde gerekli bir şey değil, üye olmayanlar olmasada bir kaybı olmaz :) Facebook'a girildiğinde arkadaşın çoksa her birinin paylaşımına bakayım derseniz zaman geçer, orada her türlü amaç taşıyan insanlarda var adam kötü niyetli ise henüz cahil denilebilecek çok genç yaşdaki arkadaşların aklını çelme tuzağa düşürme gibi eylemlerde bulunanlar olacaktır ailelerin bunlara dikkat etmesi gerek vede gençlerin hiç kimseye güvenmemesi inanmaması gerek, her ekleyeni tanımadığını kabul etmemesi gerek. O rada ne yapılıyor mesela "yağmur sonrası toprak kokusuna hasret" diye bir gurup var, eklerseniz o konuda ki yorumları ana sayfanızda görebiliyorsunuz, bende o konuda toprak kokusuna dair ufak şiirler yazmıştım yani olsada olur olmasada olur :)

B

Bevadih

Guest

Sevgili Liprade anketine katkı olur diye düşündüğüm için sevgili SimurG üstadımın bu konu ile ilgili bir yazısını paylaşmak istedim...

Facebook nedir?

ÜyeLerin fotografLarının ve kişiseL biLgiLerinin oLduğu arkadaşLık ve sosyaLLeşme yeridir.. Sitede birbirini tanıyan, tanımayan bir çok kişi 'arkadaş' oLabiLiyor.. Sitenin bu denLi geLişmesi ve bağımLıLık yapmasının sebebini de, bu statüye oLan ihtiyaç oLarak görüLüyor.. Bu yıLın sonunda 60 miLyon üyeye uLaşmayı hedefLeyen site, şimdiden dünyanın en kapsamLı arkadaşLık sitesi.. Bu zamana kadar, ne facebooka ne de benzeri arkadaşLık sitesine üye oLdum.. Hem haz etmiyorum, hem de uygun buLmuyorum.. 'interneti direksiyon' oLarak görmenin de bir bedeLi vardır.. AsLında bu bir nevi kandırmacadır..

Yakın bir zaman önce İsraiL-FiListin savaşına tanık oLduk. Bir çok müsLüman vahşice katLediLdi.. Savaştan önce ve özeLLikLe sonra bir çok duyarLı kuruLuşLar tarafından kampanyaLar yürütüLdü.. "İsraiL ve ABD yi Boykot İçin Bu ÜrünLeri Almayınız! " kampanyaLarı arasında Carrefour da geçiyordu.. Carrefourdan aLışveriş yapan bir dostuma bu uyarıyı yaptıgımda, bana enteresan bir cevap vermişti :

- "Ben Fransız ortağın hissedinden değiL Sabancının hissesinden aLışveriş yapıyorum" demişti..

Bu derece komik ve gafiL cevap karşısında ne diyeceğimi biLemedim açıkcası.. İşte bu da bir nevi kandırmacadır.. Kişinin kendini kandırmasıdır.. Bugün internetin faydasını görmemezLikten geLemeyiz.. Bütün insanLık için bir nimettir.. Fakat çamurLu bir yoLa girdiğinde, direksiyon istediğin kadar senin eLinde oLsun, battıkça batarsın.. ÖnemLi oLan o yoLa girmeden direksiyonu doğru kuLLanmak.. YanLış yoLa girdikten sonra direksiyonu doğru kuLLanmanın kimseye faydası oLmayacaktır..

Bugün arkadaşLık ve sevgi yumağı haLine dönüşen Facebookta, amaç sadece dostLuk ve payLaşım mı? Vefa duyguLarı mı? Hayır.. Düpedüz bu sitenin vaatLerinden birisi de; FUHUŞ tur.. Genç kızLarın pazarLandığı, teLekız yönetimiyLe fuhuş yuvasına dönüştürüLdüğü, (affınıza sığınarak) uygunsuz partiLerinin düzenLendiği bir ortamda, amaç ne oLursa oLsun hiçbir müsLümanın yeri yoktur.. İster beni gerikafaLı oLarak görün, ister İrancı görün, isterseniz cahiL görün.. ama ben kızkardeşimi, eşimi ya da herhangi bir bayan akrabamı/dostumu o siteye üye yaptırmam..

Kendinize ya da herhangi bir tanıdığınıza güveniyorsanız biLe, bir karınca misaLi gittiğiniz yoLu beLLi edin.. Bu konuda sevgiLi Ensar'ın şu can aLıcı cümLesi herşeyi özetLemeye yetiyor :
ben oranın raytingini nıye yukselteyim ki...!

!!!!

Ve imzamı atıyorum..!

Þ

þeyda

Guest

Ayrıca orada ilim irfan sahibi insanlarda mevcut islamiyeti dinimizin emirlerini yayımlayan paylaşan kardeşlerimizde var hatta iki kişiye fussilet com. için msj göndermiştim, israili boykot var, pkk ya karşı eylemler vs. tarz bu ..

Þ

þeyda

Guest

Simurg rakadaşımız banada söylemişti, sendemi facebook'a üyesin ne anlıyorsun oradan demişti, bu yazıları doğru olabilir ben bu söyledikleri ile karşılaşmadım çünkü kimseyi eklemiyor kabul etmiyorum, biraz abartılı buldum bu yazıyı hani bu kadar da değil tabii gerçekten dediğim gibi boykot vs. paylaşımlar, insanları bazı kötü amaçlarakarşı uyarı iyi niyetli paylaşımlarda mevcut orada..

fussilet

Üye
Yönetici

aslına mesele şu...

eğer amaç kişilerin ne düşündüklerini anlamak ve bilmek ve onlara yeni düşünceler kazandırmaya gayret ise bir kişi meyhaneye de gidip tebliğini yapar, nitekim çoğu tefekkür ehlinin bu amaçla her türlü ortamda bulunduğu ve ordan kişileri çekip çıkardığı aşikardır...

''Harabat ehlini hor görme zakir...
Defineye malik nice viraneler vardır...''

...Tefekkür...

Hüznüm yüreðime dokunan dûamýn sûkûtudur...

Arkadaşlar Facebook değimiz sey de zaman geçirmek....

Tamamiyla bboş zamanların boşa geçmesinden ibarettir.

Þ

þeyda

Guest

Fussilet' Alıntı:
aslına mesele şu...

eğer amaç kişilerin ne düşündüklerini anlamak ve bilmek ve onlara yeni düşünceler kazandırmaya gayret ise bir kişi meyhaneye de gidip tebliğini yapar, nitekim çoğu tefekkür ehlinin bu amaçla her türlü ortamda bulunduğu ve ordan kişileri çekip çıkardığı aşikardır...

''Harabat ehlini hor görme zakir...
Defineye malik nice viraneler vardır...''
Yani bunada katılıyorm.. Çokda gerekli değil.

fussilet

Üye
Yönetici

benim demek istediğim çok farklıydı ben o mesajla oraya girmenin gerekli olduğunu belirtmiştim :)

Þ

þeyda

Guest

Evet anladım :) Bunu yapayım derken oranın büyüsü çekmesin?
Tabii kendinden emin olanlar için sorun değil, sadece belirttiğiniz amaç üzerine gidilirse çokda yararı olacağını düşünebilirim :)

R

Resulehasret

Guest

Benim 27 tane arkadaşım var orada, çoğu liseden öğretmenlerim, bunun içinde sitemizdeki ''bir fikir çilesi'' hocamda var ve geri kalan liseden arkadaşlarım. Şu ana kadar hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadım orada, ama sizlerde biliyorsunuz ki forumda bir çok cinsi sapıkla karşılaştık ve ne acıki bunlara engel dahi olamadık, adam her seferinde geldi küfürünü etti gitti. Demem o ki, forumlardan daha sağlıklı bir ortam.

İskender Pala, Senai Demirci, nazan bekiroğlu vs. bir çok yazarın grubuna üyeyim ve yazılarını oradan takip ediyorum. Ama tekrar söylüyorum, doğru kullandığınız zaman bu böyle. Gidip başı bozuk adamları ve grupları eklersen profiline, o zaman bir hayır bekleyemezsin o siteden tabi. Benim açımdan gerekli bir site.

K

KARANFÝL

Guest

İnternetle tanışalı 8 ay falan oldu.
Daha önceden çok duyduğum için merak ettim ve üye oldum facebook'a.Sadece isim ve soy ismimin dışında hiç bir özel bilgimi girmedim.Şartta değil zaten.

O kadar zamandır sadece 4 arkadaşım var, onlarda zaten reelden tanıdığım.Bilmediğiniz kişileri kabul etmedikten sonra ve resim falan koymadıktan sonra uzak oluyorsunuz kötülüklerden.

Pek uğramam, binde bir girerim.Kalmam çünkü çok zaman kaybediliyor orda.

Sonuç olarak, doğru kullanıldıktan sonra; zararlı olmayan, fakat yinede gereksiz olan bir yer diyebilirim