FıKrA/GaLeRi

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: FıKrA/GaLeRi

Kibrit

Efendi sorar:
- Kibrit ısmarlamıştım. Aldın mı?
- Aldım efendim.
- Şimdi taklit kibritler çoğaldı. Çakıyorsun çakıyorsun ateş almıyor. Dikkat etseydin de taklidi olmasaydı.
- Hayır değil efendim.
- Nasıl anladın?
- Birer birer yakıp kontrol ettim!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Bu Daha Pahalı

Müşteri huysuzlandı:
- Garson bey! Bu etle, kaldırım taşı arasında ne fark var söyler misin? Garson hemen söyledi:
- Tabii söylerim efendim. Bu daha pahalıdır.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Dilenci

Adam, köşe başındaki dilenciye para verirken gönlünü de almak istedi:
-Ayağın topal ama şükret, ya kör olsaydın?
-Körlüğü de denedim be abi, iş yok! Yüzlük diye ellilikleri yutturuyorlar...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Sabah Kalkmaz

Ressam olan iki arkadaş, sergide bir tabloyu seyrediyordu. Biri:
-Şuna bak, dedi, güneşin doğuşunu ne güzel canlandırmış.
Öbürü düzeltti:
-İmkanı yok, mutlaka güneşin batışıdır.
-Belki öyledir. Ama nasıl oluyor da bu kadar kesin konuşabiliyorsun?
-Ressamı tanırım, sabahları onbirden önce kalkmaz.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Eltime Gidiyorum

Yeni ilçe olan bir köye trafik ışıkları yeni konmuş, ışıkların altında bir polis bekliyor ve halkın ışıklara uymasını sağlamaya yani bir çeşit trafik eğitimi vermeye çalışıyormuş.
O sırada, bakmış ki; bir kadın, elinde tuttuğu çocuğuyla, kırmızı yanarken karşıya geçiyor. Hemen seslenmiş :
-Hanım, hanım! Nereye?
Kadın dönüp :
-Sana ne? Eltimgile gidiyom.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Muz

Diyarbakır tren garından İstanbul'a gelmek için yola çıkmıştı Haso ile Reşo. Trende birlikte yolculuk yaptıkları bir yolcuyu muz yerken gördüklerinde, muzun ne menem bir şey olduğunu merak ettiler. Trenin durduğu ilk istasyonda birer muz satın aldılar. Tedbir olsun diye Reşo:
-Haso, sen yemeyesen ben yiyeceğim bana bir şey olursa sen yardımcı olacaksın, der. Reşo muzu ısırır ısırmaz tren tünele girer. Reşo bağırır:

-Ula Haso sakın yemeyesen, ben yemişem, kör olmuşam!

V

vuslat_ebedi82

Guest

Küçük kanaryacık dısarda sevinç içinde uçarken yere inmek ister.İnmesiyle motorsikletlinin kasketine çarpması bir olur.Yere yığılır kalır.Kanaryacık bayılmıstır.Motorsikletli kanaryacığı alır ve evine götürür.Kendine gelmesi için bir kafesin içine koyar.Kanaryanın kendisine gelmesini bekler.....Kanarya kendine gelmeye başlamıstır fakat birden çığlık atar : Aman ALLAH'ım motorsikletliyi öldürmüşüm ve hapse düşmüşüm....... ;)

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Kötü Haber

Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilir ki ?"
Doktor "Dünden beri sizi arıyorum ama telefonunuzu daha yeni düşürebildim."

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Pahalı Ev

Koca: "Müjde karıcığım, hani daha pahalı bir evde oturalım diyordun ya, en sonunda istediğin oldu...." dedi. Kadın: "Taşınıyor muyuz?" diye sevinçle sorunca, kocası : "Yok canım, ev sahibi kirayı arttırdı da".

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Yedekler

Öğretmen futboldan , toptan başka bir şey düşünmeyen bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. Aslında uzun süredir onu sözlü yapmayı düşünüyordu ve bunu bugün yapabilmişti...
- Bana adları harfleri N ile başlayan iki ünlü söyle bakayım?
-Fenerbahçeli Niyazi ve Beşiktaşlı Nurset.
Öğretmen güldü:
- Bende Napolyan ile Neron diyeceksin sanmıştım.
- Onları tanımıyorum öğretmenim, herhalde yedek oyuncular...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Rüya

Kadın uyanır uyanmaz kocasına rüyasını anlatır:
- Efendi, rüyamda beni bir kuyumcuya götürüp altınlarla donattın. Çok meraklandım, manası ne olabilir?..
Adam tebessüm ederek cevap verir:
- Sabret akşama öğrenirsin!
Akşam kocasının elinde paketle geldiğini gören kadın sorar:
- Tahmin ettiğim şey var değil mi?
- Tabii, 'Geniş Açıklamalı Rüya Tabirleri Kitabı ' aldım...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Kitap

Ömer bey heyecanla anlatıyordu. On yıl evvel rekor seviyede kitap satan Behçet bey, ikinci kitabını piyasaya sürecekmiş. Zannedersem bu da ilgi çekici olacak...' Dinleyenlerden biri sordu:
- Öncesi kitabının adı neydi? - "Vergiden Kurtulmanın Altın Yolları"
- Hım çok enteresan. Peki ikincisinin adı ne?
- "Cezaevinde on yıl"

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Yardım

Oymakbeyi, izci adaylarını karşısına toplamış, onlara izciliğin ilkelerini anlatmaya çalışıyordu :
-Bakın çocuklar, dedi.Bir izci, her gün, hiç olmazsa bir kez birine yardımcı olmalıdır.Hastalara...Yaşlılara...Muhtaçlara...Her sabah okula geldiğiniz zaman size birgün önce nasıl bir iyilik yaptığınızı soracağım.Tamam mı?
Ertesi sabah Oymakbeyi çocukları toplayıp sordu :
-Söyleyin bakalım...Dün ne gibi bir iyilik yaptınız?
Bütün çocuklar, hep bir ağızdan :
-Yaşlı bir kadının karşıdan karşıya geçmesine yardım ettik efendim.
Adamcağız şaşırdı :
-Hepiniz mi?
-Evet efendim, hepimiz birden.
-Neden?
Çocuklardan biri cevap verdi :
-Kadın karşıdan karşıya geçmek istemiyordu, ondan efendim!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

Saat Kaç

Acemi boksör daha ilk rauntta yediği yumrukla ringe serilince, hakem saymaya başlamış:
- Bir... İki... Üç... Tam o sırada antrenörü boksöre yaklaşıp, kulağına fısıldamış:
- İyice dinlen, sekizden önce kalkma... Genç boksör güçlükle mırıldanmış:
- Peki şimdi saat kaç!

E

..Evþan..

Guest

:D :D :D :Dhocam nerden buluyosunuz böyle tebbessüm ettiren fıkraları her gün mutlaka okuyorum ve gülümseyerek başlıyorum güne sagolun siz :D :D

Taksi...

Bir gün taksiye binen bir müşteri şoföre bir sey sormak icin hafifçe omuzuna dokunur.

Şoför bir çığlık atıp,direksiyonun kontrolunu kaybeder, bir otobüse çarparmak üzere iken direksiyonu kırar. Kaldırıma çıkıp, bir vitrinin önünde arabayı durdurur. Arkaya dönüp müşteriye:

"Hayatta bir daha bunu yapmayın!" diye bağırır. Müşteri ise sakinlikle bir ufacık dokunmanın onu bu kadar korkutup sıçratacağını düşünemediğini söyler. Bu arada kendini toparlamış olan şoför, müşteriye dönüp:

"Haklısınız, aslında sizin kabahatiniz yok" der. Bugün benim ilk taksi şoförlüğüm. 25 senedir cenaze arabası şoförüydüm.