FıKrA/GaLeRi

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: FıKrA/GaLeRi

İstediğim Gibi Vururum

Bir adam varmış yolda gidiyormuş ensesine şöyle okkalı cinsinden bir tokat yemiş, arkasına dönüp bakmış iri yarı bir adam. "Ne oldu? Neden bana vurdunuz?" demiş. Adam da: "seni bir arkadaşıma benzettim pardon" demiş. Diğeri: "Ama bu kadarda sert vurulmaz ki canım" demiş. Adam da: "sana ne arkadaşıma istediğim gibi vururum" demiş.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Bizimkini Dövüyorlar

Dul bir adamla dul bir kadın evlenirler. Bunların önceki evliliklerinden birer çocuğu vardır. Evlendikten sonra bir çocukları olur.
Çocuklar bir gün bahçede oynarlarken kavgaya tutuşurlar. Evin penceresinden durumu farkeden hanım eşine bağırır.
- Bey çabuk gel, çocuklar kavga ediyor.
Adam seslenir:
- Kimle kim kavga ediyor?
Kadın cevap verir:
- Seninki ile benimki bir olmuş bizimkini dövüyorlar.

Albay, askerlerin sigara içmelerine engel olmak için kantinin duvarına bir yazı asmış. Yazıda:

-"Sigara öldürür." diye yazıyormuş.

Ertesi gün oradan geçen albay, yazının altındaki cevabı görmüş:

-"Türk askeri ölümden korkmaz!"

MiM' Alıntı:
Bizimkini Dövüyorlar

Dul bir adamla dul bir kadın evlenirler. Bunların önceki evliliklerinden birer çocuğu vardır. Evlendikten sonra bir çocukları olur.
Çocuklar bir gün bahçede oynarlarken kavgaya tutuşurlar. Evin penceresinden durumu farkeden hanım eşine bağırır.
- Bey çabuk gel, çocuklar kavga ediyor.
Adam seslenir:
- Kimle kim kavga ediyor?
Kadın cevap verir:
- Seninki ile benimki bir olmuş bizimkini dövüyorlar.
:))

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Halimiz Ne Olacak?

İki kişi karşılıklı sohbet ederlerken birisi dert yanmış :" Ah , ah halimiz ne olacak bilmem, bu çağda erkeklerle kadınları ayırt etmek mümkün olmuyor! Bu sırada yanlarından bir şahıs geçmiş; şikayet eden yanlarından geçen şahsı işaret ederek: "Bak şu gence! Saçları uzun olmasa erkek sanırdım vallahi" demiş. Karşıdaki biraz kırılgan:"Yahu o benim oğlum!" diyerek sitem etmiş ." Aaa, kusura bakmayın sizin onun babası olduğunuzu bilmiyordum, özür dilerim!" diyerek mahcubiyetini dile getirmiş. Karşısındaki sinirlenerek: "Vallahi hakaretin böylesini beklemezdim! Ben onun annesiyim!"

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Eşek

Adamın birisi kendisi hakkında kötü sözler söyleyen birine haddini bildirmek için evine gider. Fakat adamı evde bulamaz. Öfkesinden kapıya büyük harflerle "EŞEK" diye yazıp döner.
Bir kaç gün sonra o adamdan şöyle bir yazı alır:
- Bize gelmişsin. Kapıya attığın imzadan anladım.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Unutkanlık

Adam doktorun karşısındaki koltuğa oturdu.
- Durum çok kötü doktor bey, bir dakika önce olan her şeyi unutuveriyorum.
- Peki niçin hatırlamaya çalışmıyorsun.
- Neyi?

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Spikerlik Sınavı

-Hayrola nereden?
-Be be ben mi? Rad rad radyodan geliyorum...
-Ne vardı radyoda?
-Spi spi spi spiker sı sı sı sınavı vardı da...
-Eeee, ne oldu?
-Bı bı bı bırak yahu? Kı kı kıravat tak tak takmadık diye almadılar.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Al bak

Ayakları çok fena kokardı. Bir gün bir arkadaşına birlikte tiyatroya gitmelerini teklif etti.
-Hay hay, dedi arkadaşı. Ama eve git, ayaklarını yıka ve temiz bir çorap giy. Söz mü?
Tiyatroya gittiler.Yerlerine oturdular. Aradan beş on dakika geçmeden etrafındakiler mendillerini burunlarına götürmeye başladı.
-Hani söz vermiştin, dedi arkadaşı.
-Vallahi değiştirdim, dedi.
İnanmazsın diye kirlileri de cebime koydum. Al bak!...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Paraşüt

Adamın biri paraşüt almak için bir dükkana girer ve satıcıyla konuşmaya başlar: "Efendim, paraşüt açılmazsa ne olacak?" Satıcı: "Olur mu beyefendi yedeği var onu açarsınız" Müşteri: "Peki ya o da açılmazsa?" Satıcı: "Ürünlerimiz garantilidir, getirin değiştiririz"

B

bardak

Guest

Ben olsam denemeyi satıcıya yaptırırdım...

Saolasın abim...Gece gece iyi gitti.. :D

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Devam et

Zengin bir adam bir gün paraya kıymış ve çok fiyakalı bir ferrari almış. Tabi ilk heyecanla bir tur atayım demiş. Neyse.. Yolda giderken trafik lambalarına gelmiş ve kırmızı ışık yanınca durmuş... Tam bu sırada arkadan süratle gelen bir kamyon gümmm diye arkadan vurmuş.. Bizimki tabi bir sinirle çıkmış arabadan gitmiş kamyon şoförünün yanına.. Kamyonun şoförü başlamış yalvarmaya.. Abi 5 çocuk babasıyım acı bana başka gelirim yok ben ettim sen etme.. Falan filan... Sonunda bizimki acımış kamyoncuya tamam demiş napalım olan oldu.. Ve affetmiş...Neyse... Yollarına devam etmişler.. Bir sonraki ışıkta bizimki yine durmuş kırmızıda.. Ve arkadan yine bir ses.. güüümmmmm.. Adam yine bir sinirle çıkacakken aynı adam arkadan kornaya basıp el sallamış:" Abi tanıdın mı, benim, devam et".

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Maymundan mı?

Din dersi öğretmeni, öğrencilere bütün insanların Adem ve Havva'dan geldiğini söyledi. Bir öğrenci söz aldı:
-- Yapma be hocam babam bizim maymundan geldiğimizi söyledi.
-- Sevgili çocuğum, dedi öğretmen, sizin özel aile tarihiniz bizi hiç ilgilendirmiyor.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Allah Şimdi Ne Yapıyor?

Bir gün çölde yaya giden bir dervişin önüne bir atlı çıktı:
-Baba, dedi, bir müşkülüm var. Beni aydınlatır mısın?
Derviş yanıt verdi:
-Elimden gelen bir şeyse, hay hay, oğlum.
-Şunu öğrenmek istiyorum : Şu anda Allah ne yapıyor?
Sualin münasebetsizliğine içerliyen derviş, hic belli etmemiş :
-Yanıt veririm ama, bir şartla, sen o attan in, ben bineyim.
-Neden?
-Böyle yüksek bir suale yüksekten yanıt vermek gerekir de ondan!
Adam attan inmiş, derviş binmiş.
Adam:
-Hadi, demiş söyle bakalım. Allah şimdi ne yapıyor?
Derviş :
-Ne yapacak, demiş, atı senin gibi budalanın elinden alıp, benim gibi akıllıya veriyor, demiş.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Atta

Temel iyice yaşlanmış, yaş doksan beş olmuş. Bir gün Azrail çıkagelmiş. Temel, ' Ne yapsam da paçayı yırsam' diye düşünmeye başlamış. 'Hah buldum. Çocuk taklidi yapayım, beni tanımasın demiş' Azrail iyice yaklaşınca başlamış ağlamaya:
Ingaa! Ingaa!
Azrail Temel'in kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
- Atta! Atta!

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Mektup

Akıl hastanesinde koğuşları gezen başhekim, bir hastanın oturmuş, birşeyler yazdığını gördü :
-Kolay gelsin, ne yazıyorsun?
-Mektup yazıyorum efendim.
-Yaaa...Kime yazıyorsun?
-Kendime...
-Peki, ne yazılı mektupta?
-İlahi doktor bey, deli misiniz siz? Mektubu daha almadım ki...İçinde ne yazdığını bileyim.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi

Deli miyim?

Delinin biri, akıl hastanesinin bahçesinde, el arabasını ters çevirmiş, sürükleyip duruyordu. Bu durum, ziyaretçiyi meraklandırdı. Doktor da anlattı:
- Umutsuz hasta. Bıraktık peşini...
Ama ziyaretçi sabretti. Fırsat kolladı. Deliye sordu:
- El arabasını neden doğru sürmüyorsun?
Deli de onun kulağına fısıldadı:
- Deli miyim ben? Doğru sürersem, içine taş dolduruyorlar.

Hitler ve Stalin bir yerde oturmaktadırlar. Bir adam mekana gelir ve oradaki birine sorar sorar:

- Bunlar Hitler ve Stalin değil mi?

- Evet, onlar.

Sonra adam onlara doğru yürür ve sorar:

- Selam, ne yapıyorsunuz?

Hitler cevaplar:

- 3. Dünya Savaşı'nı planlıyoruz.

Adam sorar:

- Gerçekten mi? Neler olacak?

Hitler:

-Bu sefer 14 milyon Yahudi'yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz.

Adam sorar:

- Bir bisiklet tamircisini mi?!?

Hitler Stalin'e döner ve der ki:

- Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon Yahudi'yi takmayacağını söylemiştim.