Ey MuSaB! Ölüm seni Öldüremedi....

• Konbuyu başlatan MaHru
  • Başlangıç tarihi
M

MaHru

Guest

Ah!.. Bir gökyüzünü ağlatabilsem,
Gökyüzü mavi ağlar.
Fakat herkes gökyüzünü ağlatamaz,
Onu ancak Musab bin Umeyr’ler ağlatır.
Yıldızlara yetişilmez,
Musab yıldız bir sahabi idi.
O Musab ki, sarışın kumun sıcağında, ayağı değdiği yeri yeşerten bir çöl çiçeğiydi.
Güneşin yardımcılarıydı onlar.
Öyle ki, davam deyip anadan, yardan, serden geçtiler,
Şehadet şerbetini tebessümlerle içtiler.
Onlarla öğreneceğim, yaşamayı, inanmayı, sevmeyi ve ölmeyi!
O ki; sancağı taşıyordu, sırtındaki zırhıyla da Peygambere benziyordu. Ve bir müşrik,
O’nu Peygamber zannedip bir kılıç darbesiyle sağ omuzundan kesti.
Sancağı sol koluna alıyor, o da koparılıyordu.
Sancağı bırakmadı Musab! Kesik kollarının arasına alıp, göğsüne bastırmıştı sancağını.
O an, bir mızrak zırhını ve mübarek tenini delip geçti.
Ey MUSAB! Seninle ağlamayı sevdim.
Canım Şehidim!
İnancın için, herşeyini terkettin. Öyle ki, bir kefenin bile yoktu.
Ey Musab! seni ve senin gibileri, yaramıza merhem olarak saracağız.
Musab’ın vücudunu kaftanıyla, ayaklarını otlarla sardılar.
Ve Musab’ı; gökyüzü mavi mavi ağlarken defnettiler.
Gökten mavi damlalar düşüyordu. Yağan yağmurdu, veyahutta gökyüzü ağlıyordu!

O Musab’ki, sema O’nu sarıp sarmaladı ve içine aldı.
Ey Musab! Ölüm seni öldüremedi.
Öyleyse, Musab aramızda ölümsüzleşti.
Ey Gökyüzü! Bana da mavi mavi ağlar mısın?

EĞER SEVDA SEVGİLİYE KENDİNİ ADAMAKSA
EĞER SEVGİ KARDELEN ÇİÇEĞİ GİBİ HÜRRİYETE AÇMAKSA
ŞEHADET EN BÜYÜK AŞK ŞEHİD EN BÜYÜK AŞIK İSE
KENDİMİ YOLUNA ADIYORUM YA RESULALLAH YA RESULALLAH

Ve sakın ALLAH yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (154) bakara süresi

Bir GÜN Dünyaya ait Büyük Bir Derdin Olursa ‘RABBİNE’ Dönüp, ‘Benim Büyük Bir Derdim Var!’ DEME, Derdine Dönüp ‘Benim Büyük Bir RABBİM Var! DE’

[TB] Benzer konular

V

vuslat_ebedi82

Guest
Ynt: Ey MuSaB! Ölüm seni Öldüremedi....

EĞER SEVDA SEVGİLİYE KENDİNİ ADAMAKSA
EĞER SEVGİ KARDELEN ÇİÇEĞİ GİBİ HÜRRİYETE AÇMAKSA
ŞEHADET EN BÜYÜK AŞK ŞEHİD EN BÜYÜK AŞIK İSE
KENDİMİ YOLUNA ADIYORUM YA RESULALLAH YA RESULALLAH

Ve sakın ALLAH yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (154) bakara süresi
Ellerinize sağlık çok hoş .......Rabbim hepimize onun gibi yaşamayı nasip etsin....ve onun gibi ölmeyi.......

M

MaHru

Guest

Amin ecmain inş..Rabbim onlar gibi olamasakta onlar gibi olmaya calışırken emanetini al inş..Musab bin umeyr tam manada islamla tanıştıgımda tanıdıgım hayran oldugum sahabe...Öyle cok düşünmüşümdürki Efendimiz sav zamanında yasamış olsaydık acaba bir Musab olabirmiydik ...Kolları kesildigi halde kesik kolları ile sancagı bırakmayan o yigit gibi olabilirmiydik.. :'( Bu soru hep içimi acıtmıştır..hz Hamza olmak Allah yolunda param parca olmak hz. Vahşi olmak Efendimiz sav uzunmesin diye onu hep uzuklardan izlemek bu üç isim beni her zaman cok etkilemiştir..İsimlerini gördügümde gözlerim dolar içime bi ateş düşer sanki...Helede mustafa cihatın emri olur eserinin hz vahşiyi anlattıgını ögrendigimden beri o eseri acar hz vahsiyi düşünür dalar giderim..Sevgili vuslat_ebedi82 kardeşim yorumun için çok tşk ederim ..SELAM VE DUA İLE

V

vuslat_ebedi82

Guest

Sizden de Allah razı olsun........[quote]Öyle cok düşünmüşümdür ki Efendimiz sav zamanında yasamış olsaydık acaba bir Musab olabirmiydik ...[/quote].Ben de hep o düşüncelere dalarım ya sizin kadar umutlu değilim keşke onlar gibi olabilsek ....o dönem de olsak bu şekilde yaşayış tarzımızdan dolayı nasıl bir muamele görürüz Allahu alem.....Dua edin kardeşim duaya ihtiyacımız var.....hem de çok....Onlar gibi önde olamayız belki ya en azından o düşüncelerle ölürüz.......Hz İbrahim'in ateşini söndürmeye ,ağzındaki bir damla suyla giden kuş misali....biliriz bir işe yaramaz bir damla su ya ....olsun o yolda ölmek biz acizlein tesellisi......teselli belki ama başka ne yapabiliriz ki diyorum içimden..........Allah yar ve yardımcımız olsun....inş... ;)

M

MaHru

Guest

Amin ecmain inş.."MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR..." tüm kardeşlerim duamda inş..