Evli Olmak mı? Bekar Olmak mı?

• Konbuyu başlatan koza_kelebegi
  • Başlangıç tarihi
B

bir.fikir.cilesi

Guest
Ynt: Evli Olmak mı? Bekar Olmak mı?

evli olmak.

I

isozworld

Guest

KARTAL' Alıntı:
sultanı rahatlık manasında kullanılıyor kişide evli oldumu rahat olur huzurlu olur anladın mı kardeş...
İşte o rahatlık olacak mı hocam olmayacak mı? Bekarken yok ise şayet evlilikte de olmayabilir. Evlenirsem rahat ederim diye bir düşüncede olmak biraz bizim bencilliğimizden kaynaklanıyor gibi geliyor bana.

O

oski

Guest

yaw benim evlenmeme çok uzun yıllar var
en azından şimdilik öyle görünüyor ;D bu şekilde yaşamaktan memnunum ama belli bir zaman sonra bekarlığında cılkı çıkıyor ;D bekarlıktan kasıt tek başına yaşamaksa bu rezillik çekmektir (en azından benim için öyle ) .o zaman evlilik derim.
Ailenlede ömür boyu kalamazsın.kuşlar gibi büyüdüğünde yuvadan uçmak en iyisi
;D

K

KARTAL

Guest

isozworld' Alıntı:
KARTAL' Alıntı:
sultanı rahatlık manasında kullanılıyor kişide evli oldumu rahat olur huzurlu olur anladın mı kardeş...
İşte o rahatlık olacak mı hocam olmayacak mı? Bekarken yok ise şayet evlilikte de olmayabilir. Evlenirsem rahat ederim diye bir düşüncede olmak biraz bizim bencilliğimizden kaynaklanıyor gibi geliyor bana.
kardeşim peygamberimiz ne diyiyor kişi evlendimi imanın yarısını korumuş olur bizde bu söze binaen konuşuyoruz oldumu kardeşim.

I

isozworld

Guest

KARTAL' Alıntı:
isozworld' Alıntı:
KARTAL' Alıntı:
kardeşim peygamberimiz ne diyiyor kişi evlendimi imanın yarısını korumuş olur bizde bu söze binaen konuşuyoruz oldumu kardeşim.
Konu sultanlıktı.:)
Kusura bakma güzel kardeşim. Bu derece derin düşenmek kim biz kim. Hakkını helal et kardeşim.
Açıklamaların için Allah sizden razı olsun...

K

KARTAL

Guest

amin ecmain kardeşim.

C

ceren

Guest

EVLİ OLMAK DAHA İYİ MUTLU OLUYOSUN

N

Nar-ý Hakikat

Guest

Her iki durumun da kendine göre güzellikleri var kanaatindeyim..
Lakin bu zamanda güven sorunu var. Güvenilebilecek insanı bulmak çok zor.
Bunun yanında anlayış eksikliğimiz de ayrı bir sorun.
Eskiden boşanma diye bir mefhum yoktu, sıkıntılara katlanılırdı.
Lakin günümüze bakalım, evli çiftler daha yolun başında şöyle düşünüyorlar: sonunda ölüm yok ya, anlaşamazsak boşanırız.
Boşanmak o kadar kolay olmuş ki, evlilik de basite indirgenmiş.
Bu sebeple evlilik bu zamanda yerine getirilebilmesi en zor sünnettir diyorum..
Allah u Alem..
Vesselam..

B

bir.fikir.cilesi

Guest

evli olmakla bekar olmak arasındaki farkı kıyas edebilmek için evli olmam gerekiyor...

gerçi bekarlığı bu kadar öğrendiğimiz yeter.

biraz da evlilik üzerine incelemeler yapsak:)

M

Meltem Büþra

Guest

Bekar olmak...

bazen mutlu evlilikler görurum, o anda evet buldum en guzeli evlilik derim :)

ama bu seferde mutsuz, hic gecinemeyen ciftler görurum.aman Allahim evlilikmi :eek: benden uzak olsun der gibi olurum :-\ ::)

yani suclu bizlerde degil.. cevremizdeki evliliklerde.. bi karar veremiyoruz onlar yuzunden..

bide uzerine laflarini isitiriz, daha evlenmiyormusunuz, daha neyi bekliyorsunuz diye..

guzel bi aile ortami yasayin, yasatin ki bizleri evlilige özendirin, dimi ama.. ben bu buyuklerden sikayetciyim :) :D ;D

G

GüL_GüZeLi

Guest

Her ikiside bana göre güzel,bütün zamanların ayrı güzeldi,20 yaşında bekarlık 30 yaşında evlilik güzel bana göre ;)

L

lal_u_ebkem

Guest

Her şey zamanında güzel, evliliğe hazırsan ve doğru insansa neden güzel olmasın ki.
Güzel olmasaydı örnek olur muydu efendim..

S

SUNFLOWERS

Guest

Kesinlikle evlilik diyenlerdenim..
Evlilik her yiğidin harcı degildir büyük özveri ve sorumluluk ister en önemliside sevgi başta olmak üzere ,güven,sadakat ve saygıdan geçer..
karşındaki "adam gibi adam" oldukdan sonra evlilik harika!!

M

melis

Guest

doğru insanı bulduktan sonra kesinlikle evli olmak diyiyorum.Ben evliyim.İki kızım var.Çok mutluyum.Bekar olduğum yılları hiç özlemiyorum.

S

SUNFLOWERS

Guest

melis' Alıntı:
doğru insanı bulduktan sonra kesinlikle evli olmak diyiyorum.Ben evliyim.İki kızım var.Çok mutluyum.Bekar olduğum yılları hiç özlemiyorum.
Bendensin.. ;D ;D
Çaakk arkadaşım!?

H

hasan_talha

Guest

Doğru zaman ve doğru kişi, veya benim istediğim kişi=EVLİLİK. Derim

E

el-kaide

Guest

cihada gitmeyi yürekten isteyecek, Tevhid ehli, dünya hevesine düşkün olmayan, Kur'an akidesini, İslam Tevhid'ini, İtikadi bilen bir eş isterdim. ewlenmek Sünnettir. tavsiye edilir. ancak bu devirde Tevhid ehli kadın da pek yok.

iki kadın kendi aralarında konuşuyor ve caddenin diğer tarafındaki çarşaflı kadın hakkında kötü sözler ediyordu. bir ara dediler bunun sebebini öğrenelim. caddenin diğer tarafına geçip çarşaflı kadına sordular :

neden çağdışısınız. neden çarşaf giyiyorsunuz. önemli olan nedir ?

bu soruyu duyan Muhavvide kadın sakince dedi ki "çünkü benim bir tane kocam var"

bir tane kocan varsa örtün,eşine ihanet etme.Allah'a kulluk ediyorsan, ona buna süslenme.

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

el-kaide' Alıntı:
cihada gitmeyi yürekten isteyecek, Tevhid ehli, dünya hevesine düşkün olmayan, Kur'an akidesini, İslam Tevhid'ini, İtikadi bilen bir eş isterdim. ewlenmek Sünnettir. tavsiye edilir. ancak bu devirde Tevhid ehli kadın da pek yok.

iki kadın kendi aralarında konuşuyor ve caddenin diğer tarafındaki çarşaflı kadın hakkında kötü sözler ediyordu. bir ara dediler bunun sebebini öğrenelim. caddenin diğer tarafına geçip çarşaflı kadına sordular :

neden çağdışısınız. neden çarşaf giyiyorsunuz. önemli olan nedir ?

bu soruyu duyan Muhavvide kadın sakince dedi ki "çünkü benim bir tane kocam var"

bir tane kocan varsa örtün,eşine ihanet etme.ALLAH'a kulluk ediyorsan, ona buna süslenme.

ALLAH u AKBAR!!!!