Evlenmeye Karşı Çıkan Laikler de Varmış!

Evlenmeye karşı çıkan laikler de varmış!

"Nasıl yani? Yok artık!" dedirtecek bir durum ama bazı laikler, artık evlenmeye dahi karşı çıkıyor! Binlerce yıllık evlilik kurumu evlilik, bu ilginç mantık sahiplerine göre artık muhafazakarlığın işareti olmuş!

Biz Sabah yazarı Emre Aköz'ün yalancısıyız. O da zaten duydukların pek inanmamış ki yazısının başlığını, "Laikler iyice uçmuş!" şeklinde seçmiş.

"Dün öğrendiklerim karşısında dehşet içinde kaldım. Genç bir arkadaş, kalburüstü üniversitelerde okuyan "laik" öğrencilerin, aralarında tartışırken, "agnostisizmi", laiklik karşıtı bir muhafazakarlık olarak yorumladıklarını söyledi" diye başlıyor Emre Aköz yazısına ve Agnostisizm kabaca Tanrı konusunda "bilinemezcilik" anlamına geldiğini söyleyerek şöyle devam ediyor:

"Yani agnostik kişi, "Tanrı var mı, yok mu" sorusuna "Bilmiyorum... Elimdeki veriler bu konuda karar vermeme yetmiyor" cevabını veriyor. Kendilerini "Kemalist, laik, ulusalcı" olarak tanımlayan öğrenciler, işte bu "kararsızlığa" dahi tahammül edemiyormuş. Onlara göre, eğer laiksen, ille de "Tanrıtanımaz" olacaksın; "Tanrı yoktur" diyeceksin"

Ancak Emre Aköz'ün yazısındaki asıl şaşırtıcı nokta şu satırlarda yer alıyor:

"Bizim bu konuyu konuştuğumuzu duyan bir başka kadın arkadaş kendi örneğini verdi: "O da bir şey mi? Benim çevremdeki bazı laikler, evlenmeye dahi karşı çıkıyor?" Nasıl yani? Yok artık!

Efendim, binlerce yıllık bir kurum olan evlilik, muhafazakarlığın işareti olmuş.

"Evlenmek istiyorsan, muhafazakarsın!" Ee, ne yapacağız? "Birlikte yaşayacaksın."

Tartıştıkları şeye bakın! Çok acayip, değil mi? Saçmalamayı, fikir üretmek sanıyorlar."

Emre Aköz'ün yazısının tamamını okumak için bu linki kullanabilirsiniz

www.sabah.com.tr

[TB] Benzer konular