Evdeki Haşereler İçin Doğal İlaç...

Evdeki haşereler için doğal ilaç

Evinizi temizlemişsiniz, hiç haşeratın olmadığını düşünüyorsunuz.. Bir gün bakıyorsunuz ki, mutfak tezgahının üzerinde bir minik haşerat size gülüyor.

Hem de mutfakta !” diyerek koşuyorsunuz en yakın bir markete..

Bir haşere ilacı ya da tableti alıyorsunuz.

Aslında etkili bir haşere ilacını kendimiz de evlerimizde yapabiliriz..

Hem de çok basit, çok ucuz ve çok güvenli bir şekilde...

Allah Rahmet Eylesin, Sevgili Babaannem çok titiz bir hanımdı.. Evde sürekli kendi yaptığı haşere ilacı bulunur; tedbirini önceden alırdı.

Annem ise; önce eve yeni gelmiş bir haşeratı görünce onunla konuşur, gitmesini rica eder, Allah’in bir mahluku oldukları için ona bir şans verir; yoksa ona kayınvalidesinin ilacını istimal etmek zorunda kalacağını söyler; eğer minik haşerat ailesi ile evimize yerleşmeye karar verir ve bundan sonraki yıllarını bizde geçirecek gibi görünürse, babaanneme dualar ederek, haşere ilacını hazırlamaya başlar.

Gerçekten de bu formül yıllardır bizi haşerelerden koruyor.. Piyasadaki tabletlerden daha etkili ve çok ucuz bir koruma sağladığını söyleyebiliriz.

İşte babaannemin sihirli formülü =)HAŞERE YOK EDİCİ

Babaanne Formülü


Malzemeler :

1 kg. Patates

2 paket Acid Borik (eczaneden alıyorsunuz)

1 çift naylon eldiven


Yapılışı :

1) Patatesleri haşlayın ve çatalla iyice ezerek püre yapın(el mikseri ile ezmeyin)

2) Eldivenlerinizi giyin

3) 2 paket Acid Borik i patates püresinin içine boşaltın ve güzelce eliniz ile homojen bir hal alıncaya kadar karıştırın.

4) Bir kaseye biraz su koyun, elinizi arada bu suya batırarak, hamurdan minik yuvarlaklar yapın(misket köfte gibi)

5) Bu yuvarlakları, karton parçalarının veya iki üç kat gazete kağıdı parçalarının üzerine ikişer ikişer dizin.

6) Mutfakta haşeratın gezinmesi muhtemel olan yerlere; mesela kapı arkaları, tezgah altları, dolapların en arkaları, lavabonun altı, çekmecelerin çıkarıldıklarında kalan dolaplar gibi kuytu yerlere yerleştirin.


:Önemli Noktalar :

DİKKAT! Acid Borik zehirlidir ve çocuklardan KESİNLİKLE uzak tutulmalıdır. YENİLMEZ!


1) Hazırladığınız minik topları yerleştirirken, kaplarınıza değmeyecek şekilde yerleştirin. Mesela çekmeceye koymak istediğinizde, doğrudan çekmecenin içine yerleştirmek yerine, en alt çekmeceyi çıkartın ve çekmecenin takıldığı dolabın en arkasına yerleştirin. Tencere dolabının içine koymak isterseniz, dolabın örtüsünün altına ve en arkada bir köşeye yerleştirin ve topların üzerine bir gazete kağıdı parçası koyun(örtünüze bulaşmaması için)

2) Bu ilacı uyguladıktan bir iki gün sonra, evde eğer haşerat varsa görünmeye başlayacaklardır. Panik yapmayın. Bir- iki gün içerisinde hızla azalacaklar ve bir haftada eviniz temizlenecektir.

3) Haşeratın geride bıraktıkları ve ileride ortaya çıkacak olan nesilleri olabilir. Bunlar da ortaya çıktıkları günlerin ardından hızla temizleneceklerdir. Yalnız çıkması muhtemel bu minik haşeratın da temizlenmesi için önemli bir nokta şu ki; haşerat gitti diyerek bu ilacı evinizden kaldırmayın. Sürekli olarak kenarlarda köşelerde dursun.

4) Ayda bir mutlaka yenileyin.


Hanımlar.com
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
V Sağlık 0 895
T islamda Aile 0 1K

[TB] Benzer konular

fussilet

Üye
Yönetici
Ynt: Evdeki Haşereler İçin Doğal İlaç...

doğal ama zehirli...

hemde evde çocuk var...

boş ver kalsın
 
Üst