Erkek Aslan da Olsa, Kadın Kükreyince...

Erkek aslan da olsa, kadın kükreyince...İşte ormanlar kralı Aslan'ın karizmayı çizdirdiği an. Öfkeli dişisiyle kavgada erkek aslan böyle sindi.

Kim demiş kadın kükreyince erkekler sinmez diye... İşte bir erkek aslan , her ne kadar ormanlar kralı da olsa eşi küreyince o da oluyor kılıbılık aslan.Ünlü doğa fotorafçısı Lee Wittarm'ın geçen ocak ayında Botswana'nın Okavango Deltası'nda, aslanlarla ilgili yeni belgeselinin çekim çalışmaları sırasında, yavrularının babası olan erkek aslanla dişi aslanın kavgaya tutuştukları an, objektife yakalandı.

Yıllardır aslanların yaşam ve davranışlarını gözlemleyen Lee Wittarm olay anını şöyle anlattı:

"Yıllardır aslanları gözlemliyorum. İlk kez böyle bir kavgayı görüntüleyebildim. Çünkü dişiyle erkek aslanlar ya yavrular için, ya av için kavgaya tutuşurlar. Dişiler yavrularını korumak için her şeyi yapar. Av için ise genellikle, kendi yakaladıkları avları bile erkek aslana bırakıp uzaklaşırlar. Yiyecek için erkek aslanla böyle bir kavgaya girişmezler. Ancak bu kez durum şaşırtıcıydı. Erkek aslan, bir başka dişi aslanın sesini duydu ve o tarafa yöneldi. Yavrularının annesi olan dişi aslan yoluna çıktı ve saldırgan bir biçimde kükremeye başladı. Erkek aslan, birkaç hamle daha yaptı ama dişinin öfkesi karşısında pes etti. Geri çekildi. Bir ağacın gölgesine sığınıp öylece oturdu. İnanılmaz bir andı. İlk kez böyle bir aile kavgasına şahit oldum" dedi.


(Samanyolu)
 

[TB] Benzer konular

Üst