En ünlü 10 Güzellik Masalı !

  • Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
  • Başlangıç tarihi
S

SUNFLOWERS

Guest
En ünlü 10 Güzellik MasaliHepimizin bildiği ve “güzellik sırları” olarak adlandırdığı uygulamaların, bize ne kadar faydalı olduğunu ya da ne kadar zarar verdiğini biliyor musunuz? Gerçekleri öğrenmenin zamanı geldi!


İpek gibi bir cilt, ışıl ışıl gözler, gür ve canlı saçlar, sert tırnaklar… Hangi kadın bu güzelliklere sahip olmayı istemez ki? Bazı kadınların doğuştan şanslı olduğu düşüncesi artık gerilerde kaldı. Güzel olmak ve güzelliği korumak bu işin sırlarını, püf noktalarını bilmekten geçiyor.

Doğru bildiğimiz yanlışlar, yanlış bildiğimiz doğrular neler diye merak ediyorsanız, yazımızı dikkatle okuyun ve güzelliğe giden yolun ne kadar kısa olduğunu keşfedin!


Saçları günde 100 kere fırçalamak, onları daha sağlıklı ve parlak yapar”

Yanlış!
Saçlar, düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural söz konusu olmadığı gibi, düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden saçlarınızı gün içinde gereksiz yere çok fazla taramayın. Öneri:Fırçalama esnasında saç derinize parmak uçlarınızla hafif bir masaj yaparsanız, kan dolaşımınız hızlanır ve saçlarınız daha çok beslenir.


“Karbonat dişleri beyazlatır”

Doğru!
Evet, karbonat sadece harika kekler yapmakta kullanılmaz, aynı zamanda ışıltılı bir gülümseme de sağlar. Çünkü karbonat, diş üzerindeki renk değişikliğini ve diş tortusunu ortadan kaldırır. Bunun için diş fırçasına biraz karbonat serpip dişlerinizi kısa bir süre fırçalayın ve ardından ağzınızı hemen çalkalayın. Dikkat: Dişleri karbonat ile sık aralıklarla fırçalamak, diş minesini incelteceğinden, bu işlemi haftada bir yapmak uygun olabilir.


“Çay, göz şişkinliklerini hemen indirir”

Doğru!
Yorgun gözler için rahatlatıcı bir çay tedavisi gerçekten de kendinizi harika hissetmenize yardımcı olur. Çünkü, çayın dinlendirici ve şişkinlik giderici bir etkisi vardır. Uygulama: İki demlik çay poşetinin üzerine sıcak su dökün, kısaca demlenmesini bekleyin ve soğuduktan sonra beş dakikalığına gözlerinizin üzerine koyun. Gözlerinizdeki şişkinliğin hemen indiğini görebilirsiniz.
“Limon suyu saçların rengini açar”


Doğru!
Evet; sarı saçlarınızın rengini, limon ve güneş ışınlarıyla daha da sarartabilirsiniz. Biraz su karıştırdığınız limon suyunu saçınıza sürüp güneşe oturursanız saçlarınızın rengi kısa sürede açılır. Çünkü limon suyu saçın üst katmanını ayırır, güneş ışınları da saçın iç kısmına girip buradaki renk hücrelerini değiştirir. Böylece, saçlarınız daha da sararır. Dikkat: Bu işlemi fazla sık yapmamalısınız. Çünkü, limonun içindeki asit, saçınızın saçaklı ve mat görünmesine neden olabilir. Üstelik bu işlem sadece doğal sarışınlarda işe yarar.“Vücudumuzdaki tüylerin jiletle alınması, onların daha gür çıkmalarına neden olur”

Yanlış!
Bu durum ne vücuttaki tüylerimiz ne de saçlarımız için geçerli olmayan bir masal. Kimi zaman tıraşlanmış tüyler çıkarken ele daha gür gibi gelir ama bunun nedeni, jiletle alınmış tüylerin uçlarının, jiletle kesilmemiş tüylerdeki gibi sivri değil, kesik olmasıdır. Bir süre uzadıktan sonra bu sertlik de ortadan kalkar. Öneri: Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra, o bölgeye nemlendirici bir krem sürerseniz, cildinizin kurumasını ve kaşınmasını önleyebilirsiniz.


“Diş macunu uçuk ve sivilcelere iyi gelir”

Yanlış!

Kimi zaman küçük bir parça diş macununun sivilceyi, hatta uçuğu bile iyileştirdiği söylenir. Bu beyaz macunun kurutucu özelliği olmasına rağmen içerdiği “flüorid” madde, cildi tahriş edebilir hatta enfeksiyonlara bile neden olabilir. Önemli: Uçuk ve sivilceler için geliştirilmiş özel ürünleri tercih etmelisiniz.


“Limon suyu, çilleri ortadan kaldırır”Yanlış!
Çillerden kurtulmak için limon suyu kullanmak iyi bir yöntem değildir çünkü, limon suyu zaten ince olan yüz derisini tahriş edebilir. Yüzünüzde çilleriniz varsa
ve bunların artmasını istemiyorsanız, yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremleri kullanabilirsiniz. Öneri: Limon suyunu, diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.


“Selülite karşı kahve için”

Doğru!
Kahve, iki tarafı keskin bir bıçağa benzer: Bu hoş içecekten fazla içtiğiniz takdirde cildinizin portakal kabuğu görünümünü arttırabilirsiniz. Öte yandan birçok anti- selülit kreminin bileşenlerinden biri olan kahve, zehirli maddeleri vücudumuzun problemli alanlarından atar ve böylelikle bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar. Dikkat: Uzmanlar, günde 2 fincan kahveden fazlasının selülite neden olabileceğini söylüyorlar.

“Havuç yemek güneş yanığına karşı cildi korur”

Yanlış!
Havuç yiyerek güneşin zararlı ışınlarından korunmamız ne yazık ki mümkün değil. Güneş yanığından korunmak için, güneş ışınlarına ölçülü maruz kalmak ve yüksek koruma faktörlü güneş yağları kullanmak. Ne var ki, havucun içinde bulunan, serbest radikal adı verilen zararlı maddelerin hücreler üzerindeki yıkıcı etkisini kısıtlar ve cildin vaktinden önce yaşlanmasını engelleyebilir. Öneri:Havuç tek başına yeterli olmasa da, güneş kremiyle beraber kullanıldığında harikalar yaratır. Çünkü, havuçtaki “betakaroten”, renk hücreleri üzerinde etkili bir maddedir.Bronzlaşmayı hızlandırır.

“Lipstick’ler bağımlılık yapar “

Yanlış!
Bu iddiayı kim, hangi sebeple ortaya atmış olabilir acaba!? Lipstick’e karşı bir bağımlılık geliştirmek mümkün değildir. Aksine, dudaklarınız her türlü bakım için size minnettar kalacaktır. Çünkü, dudakların hassas derisinin kendi başına yağ üretme yeteneği yoktur. Dolayısıyla, düzenli olarak lipstick kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Önemli:Güneşli havalarda, koruma faktörlü lipstick’lerden birini tercih edin ki, dudağınız zararlı ışınlara maruz kalmasın.

 

[TB] Benzer konular

B

Bevadih

Guest
Ynt: En ünlü 10 Güzellik Masalı !

Bazıları bildiğim bilgiler di masal olanlarıda öğrenmiş oldum sayende..

Teşekkür ederim Sun...:)
 
D

denge

Guest
Ynt: En ünlü 10 Güzellik Masalı !

teşekkürler sun güzel yararlı bilgiler :)
 
S

SUNFLOWERS

Guest
Ynt: En ünlü 10 Güzellik Masalı !

Rica ederim fıstıklar.. :-*
 
Üst