Ebu yusuf el makdisi

Ebu yusuf el makdisi, tartışma oluşturacak konular açtığı için tarafımca yasaklanmıştır. Bunun la ilgili bir sorunu olan benimle tartışmasın. Mim hoca yada fussilet hocaya benim hakkımdaki şikayetlerini belirtsinler.

[TB] Benzer konular

N

nofeeear

Guest
Ynt: Ebu yusuf el makdisi

Tartışmak istemiyorum cevap gelirse de yeni bir tartışma ortamı olmasın diye cevaplamayacağım..

Sizin tabiki silme hakkında yetkiniz var ama bu konuyu takip eden birisi olarak bu konu çok farklı bir boyuttadır.

Sizin hakkınızda Şikayetleri (size değil de) Madem Mim hoca veya Fussilet hocaya söyleyecek isek sizin de bu profili silmeden önce Mim hocaya ve Fussilet hocaya şikayetlerini söyleyip silme işlerini gerekirse onlar yapsaydı..

Selametle...

Ebu yusuf el makdisi adlı üye Sırr-ı nihan tarafından silinmemiştir... Emin olmadığınız konularda ithamda bulunmayın lütfen... Kendisinin de belirttiği gibi üyenin tartışma -gerginlik- meydana getirebilecek bazı konuları silinmiştir...

N

nofeeear

Guest

sırr-ı nihan' Alıntı:
Ebu yusuf el makdisi, tartışma oluşturacak konular açtığı için tarafımca silinmiştir. Bunun la ilgili bir sorunu olan benimle tartışmasın. Mim hoca yada fussilet hocaya benim hakkımdaki şikayetlerini belirtsinler.

Liprade hocam Emin olarak yazdım çünkü tarafımca silinmiştir..Diye Söyledi...

Selametle...

H

HAdeKa

Guest

ben soguyorum bu siteden!

bu sitenin iyice çivisi çıktı...

her gun her gun her gun tartışmaaaa

YETER ARTIK ALLAH AŞKINA

ALLAH AŞKINA!!!!!

Yok liprade ebu yusul el makdisi'yi ben sildim, ama sanırım şehadete vurgunum kendisini silmiş, siz yanlış anlamış olabilirsiniz. Diyecek söz bulamıyorum şu an kendisine. Allah'a emanet olsun.

Her iki üyenin de şehadete vurgunum tarafından silindiğini biliyorum... Emin olmak için tekrar sordum bunu... O yüzden üstteki açıklamayı yazma gereği duydum...

Pardon liprade haklısınız. Ben yusufu siteden yasaklamıştım, ama şehadete vurgunum hem kendisini, hem 'de yusufu veritabanın'dan silmiş.

MiM

Admin
Yönetici
Membership

sırr-ı nihan' Alıntı:
Pardon liprade haklısınız. Ben yusufu siteden yasaklamıştım, ama şehadete vurgunum hem kendisini, hem 'de yusufu veritabanın'dan silmiş.
yav neler oldu yine...
bu arkadaş galiba bugün biz yokken ortamı bulandırdı demi?
açtığı konular çok muhataralı idi, yorumları siteyi küçük düşürücü ironik unsurlar içeriyordu. kendisini ikaz ettim lakin, ziya paşa'nın haklılığı bi kez daha çıktı ortaya anlaşılan...

"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

lakin anlamadığım nokta bizim urfalı ne diye kendini de silmiş akıl erdiremedim bi türlü...
buna çok üzüldüm, hem de çok...
ben öyle yüzlerce kendini bilmezi onun tek ayak tırnağına bile değişmezdim...
bu yazıyı okuyorsa şayet, derhal siteye gelsin... mutlaka! döverim valla, kızdırmasın kafamı... kızılcık sopamı fırlattımıydım burdan, taa urfada bulur onu, kırar kafasını valla! :D

Hocam bende üzgünüm olayların bu kadar uzamasından, özellikle şehadete vurgunum kardeşimle alakalı hiçbir durum yok'ken alınıp, kırılmasına anlam veremesemde, üzüldüm. Ama bu yusuf' dan illet ettim artık, ne durdan, ne yapmadan anlıyor çocuk. Ki bu ilk vukuatı'da değil'di, iştişare etmeye bu yüzden gerek duymadım.

MiM

Admin
Yönetici
Membership

sırr-ı nihan' Alıntı:
Hocam bende üzgünüm olayların bu kadar uzamasından, özellikle şehadete vurgunum kardeşimle alakalı hiçbir durum yok'ken alınıp, kırılmasına anlam veremesemde, üzüldüm. Ama bu yusuf' dan illet ettim artık, ne durdan, ne yapmadan anlıyor çocuk. Ki bu ilk vukuatı'da değil'di, iştişare etmeye bu yüzden gerek duymadım.
çok iyi yapmışsın hasan'ım... ortamı bu şekil bulandıran kim olursa, yine gönder abim, hiç çekinme... edep her şeyden önce gelir...

fussilet

Active Member
Yönetici

cahilce mücahid davası güdenler böyle hamasi davranarak ne kazanıyor ve kazandırıyorlar anlamıyorum...

MiM

Admin
Yönetici
Membership

Fussilet' Alıntı:
cahilce mücahid davası güdenler böyle hamasi davranarak ne kazanıyor ve kazandırıyorlar anlamıyorum...
irfan sahibi, hikmet ehli kişiler... güzel atlara bindiler ve gittiler...
gerideyse, "ham yobaz, kaba softa" taklit ehli kaldı...
keşki taklit olabilmeyi becerebilseler... o bile değil...

Ã

þeyda

Guest

Selam; Bunların olması ne üzücü değil mi, sevgili sırrı-nihan o kardeşimiz henüz 15 yaşında kendisini yetiştirmeye çalışan öyle çok abartıldığı gibide siteye çokca aykırı polemiklere giren birisi değil bence..
Bu kişiyi hatalarından dolayı siteden dışlarsnız eğer varsa hatası zaman içerisinde bunları anlayamayacağı gibi, aynı kabahatları başka yerlerde hayatında da devam edecektir..
Sen sevgili "nihan", sende 20 li yaşların başındasın hata yaparak pişmeyecek misin? Lütfen ne demek istediğimi iyi anla kardeşim ve o kardeşimede bu kadar yüklenmeyin derim " yoksa sitede gide gide kimse kalmayacak " yakında!
Şurada hepimiz birer aile gibiyiz, evde aykırı evladımız olduğunda hemen dışarımı atıyoruz?
Afedersiniz, Küfür mü etti, sizlerden birisine hakaret mi? hangimiz tartışmaya yol açacak konulara girmedikki?
Yönetim lütfen bu tür kararlarınızda acele etmeyiniz derim, kırılan kalpler onarılsada izi kalır ! Vesselam..

H

HAdeKa

Guest

şeyda' Alıntı:
Selam; Bunların olması ne üzücü değil mi, sevgili sırrı-nihan o kardeşimiz henüz 15 yaşında kendisini yetiştirmeye çalışan öyle çok abartıldığı gibide siteye çokca aykırı polemiklere giren birisi değil bence..
Bu kişiyi hatalarından dolayı siteden dışlarsnız eğer varsa hatası zaman içerisinde bunları anlayamayacağı gibi, aynı kabahatları başka yerlerde hayatında da devam edecektir..
Sen sevgili "nihan", sende 20 li yaşların başındasın hata yaparak pişmeyecek misin? Lütfen ne demek istediğimi iyi anla kardeşim ve o kardeşimede bu kadar yüklenmeyin derim " yoksa sitede gide gide kimse kalmayacak " yakında!
Şurada hepimiz birer aile gibiyiz, evde aykırı evladımız olduğunda hemen dışarımı atıyoruz?
Afedersiniz, Küfür mü etti, sizlerden birisine hakaret mi? hangimiz tartışmaya yol açacak konulara girmedikki?
Yönetim lütfen bu tür kararlarınızda acele etmeyiniz derim, kırılan kalpler onarılsada izi kalır ! Vesselam..
küfür mü etti HAKARET Mİ ETTİ demişsiniz
evet ben denk geldiğim ve çok agır oldugunu bildğim "şerefsiz" lafını MiM abime söyledi!!!
bence bu yeter de artar bile 15 yasında biz de olduk ve gayet de abartılı idi yorumları ben hepsini okudum!!!

MiM

Admin
Yönetici
Membership

şeyda' Alıntı:
Selam;... sevgili sırrı-nihan o kardeşimiz henüz 15 yaşında kendisini yetiştirmeye çalışan öyle çok abartıldığı gibide siteye çokca aykırı polemiklere giren birisi değil bence..

...aykırı evladımız olduğunda hemen dışarımı atıyoruz?

Afedersiniz, Küfür mü etti, sizlerden birisine hakaret mi?
hangimiz tartışmaya yol açacak konulara girmedikki?
sevgili şeyda, iddiasına girerim, sen o çocuğun bu sitede yazdığı küfürleri, saçmalıkları, sitenin manevi şahsisini hakir gören terbiyesiz ve ukalaca yazılarını hiç görmemişsin. okumamış, ya da hiç rast gelmemişsin... burada onun yaşında, belki daha ufak o kadar insan var, hangisi bugüne kadar edebe aykırı tek bir laf etti? daha geçen gün yazmıştı serdengeçti, "beni bu siteden hala niye atmadıklarını anlamış değilim" diye... -veya buna benzer-

o sade şimdi değil, daha evvel de fussilet hoca ile bana olmadık hakaretlerde bulunmuştu. tabii sen bunları da görmedin. ve onu ilk ben attım siteden. sora yine geldi. hiç ses etmedim. daha evvel yapmış olduğu cümle hakaretlerini unuttum, asla kin gütmedim. lakin o gelir gelmez, geçmişin hesaplarını karıştırmağa ve bu arada laf sokuşturup hakaretlerine başladı yine... siteye bir bomba gibi düştü adeta. bize yaptığı hakaretler yetmedi, siteye olmadık hakaretlerde bulundu. hayatım boyunca hiçbir Allah kulundan "şerefsiz" diye bir laf işitmedim şahsım için bugüne kadar. onu da yeni öğrendim, az evvel hadeka'nın yazmış olduğu yazıdan... demek ben siteye girinceye kadar yazıyı silmişler, görmemiştim. yav benim küçük oğlum ondan altı yaş büyüktür. benim yaşımı başımı da çok iyi biliyordu. böyle bir edepsizlik, böyle bir hayasızlık nerde görülmüştür.

dilerdim ki, onu siteden banlayan arkadaşları suçlamadan evvel -madem yediği haltları görmemiştin- bir soraydın... sora suçlama yoluna gidebilirdin. insan atma konusunda iddia ediyorum, bu siteden daha hoşgörülü ve sabırlı bir site daha görmedim.

lütfen birilerini suçlamadan evvel, bilgi sahibi olmağa çalışın ablam... ne yani biraz daha sabır gösterip tolerans tanınmış olsaydı, daha da edepsizleşecek sora da bizlere ana-avrat dümdüz gidecekti anlaşılan... gidişat onu gösteriyordu çünki...

ama yemin ederim, böyle bir densiz bu sitede bir daha asla at koşturamayacaktır. ve hiç kimse bir daha bu sitenin şahsi manevisini bu denli küçük düşüremeyecektir... unutmayın bu siteyi sade bizler değil, din adına, müslümanlık adına bir şeyler öğrenmek üzre gelen binlerce insan okumaktadır... vesselam.

fussilet

Active Member
Yönetici

hadeka bu bölümü nasıl görebiliyor ve cavap yazabiliyor buna siz hakzızlık demiyormusunuz