Dua Yayınları...

  • Konbuyu başlatan muhammed yusa
  • Başlangıç tarihi
M

muhammed yusa

Guest
Filistin gerçeğini ve Şeyh Ahmed Yasin'in kararlı mücadelesini bir roman üslubuyla okumak isteyenlere Dua Yayıncılık tarafından neşredilen Pîr-i İntifada adlı kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Bu arada biraz kitaba dönmemiz, ona sahip çıkmamız ve başarılı çalışmalar yapan, kendilerinde bu konuda kabiliyet olan insanlarımızı cesaretlendirmemiz gerektiğini de hatırlatmış olalım.
Dua Yayıncılık'ın telefonu: 0212 5218556


Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : M.Ali GÖNÜL

Kitabın İsmi : Yusufi ÖykülerZindan!... Bir çok kimseye soğuk gelen bir kelime. Kim bilir, belki de ürkütücü…
Ama takdirde başa gelince, mümince bir tavır, mümince bir yaşam; zindanı, içine kor bir cemre düşen sıcak bir mekana dönüştürebilir. Gül derilen bir mekana. Bir inzivagaha, bir Medrese-i Yusufiyeye… Bu eser, bunun delili, bunun göstergesidir. Yine Zindan denince akla ilk gelen pirimiz Hz. Yusuf (as)’dır. Ona nispeten “Yusufiler” denmiştir inancı uğruna zindanlarda bulunanlara.Özellikle 90’lı yıllardan günümüze bir değişim yaşadı zindanlarımız… Yusufi rayihalar sindi duvarlarına… Farklı mahpuslar görüldü o güne dek görülmeyen. Ahlak, edep, yaşantı ve tutumuyla farklı bir mahpusluk..İşte bu kitap, yaşamış oldukları gerçeklerden yola çıkarak, Yusufilere nispeten hazırlanan” Yusufi ÖYKÜLER”dir, gerçektir. Bu sebeple ilk öykümüz, Yusuf suresinden derlenerek hazırlanan Hz. Yusuf (as)’ın kıssası oldu. Zira bu kıssayla bu esere başlamak daha anlamlıdır.

Zindanda yaşanan veya zindanla ilgili olan her öykü, bu eserde:

*Bağımsızdır.

*Yusufi bir ahlakın yansımasıdır.

*Zaman ve mekanı farklı farklı zindanlardır.

*Kahramanı bir Yusuf’tur.

Zaten önemli olan kahramanlarının kim/kimler olduğu değildir. Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin… fark etmez. İsmini siz koyun. Nazarımızda hepsi birer Yusuf’tur. O sebepledir ki “Yusuf” koyduk her öykünün etrafında döndüğü kahramanın ismini. Zira şahıstan çok, asıl olan şahsiyettir.Dolayısıyla önemli olan farklı farklı mekan ve zamanda yaşanan bu öykülerine hepsinin, gerçek ve yaşanmış oluşudur. Zaten amaç; edebi bir tür yazmaktan çok, zindan gerçeğinin rahmete inkılabını gözler önüne sermektir. Birçoklarının önünde her an duran, yahut başa gelebilen; ama yabancısı olunan bir alemin işitilenden çok, yaşanan güzelliklerinin öyküsünü dile getirmektirZindanlarda yaşanan değişimin/dönüşümün, yani zindanın Medrese-i Yusufiye’ye inkılabının öyküsünü anlatmaktır. Muvaffakiyet Allah (cc)’tandır.
 

[TB] Benzer konular

M

muhammed yusa

Guest
Ynt: Dua Yayınları...

YETER Kİ KUR'AN SUSMASIN

İKİBİN ÖNCESİ DOGU GERÇEGİNDEN ÖZELLİKLE KUR'AN'IN OKUNUP OKUTULMASI/ÖGRETİLMESİ MAKSADINA BİNAEN GÖSTERİLEN GAYRETLERİN BAYANLAR NEZDİNDEKİ MÜCADELESİNİ ROMANI OLAN BU ESER, BİR ZAMAN DİLİMİNİN SERÜVENİDİR.AKICI VE SÜRÜKLEYİCİ OLMASI ESERİN GÖZE CARPAN VASFIDIR.MUSİBETLER KARŞISINDA SABRETMENİN VE İMANLA DİRENMENİN ÖRNEKLERİ TABLOLAŞTIRILMIŞ ve İDEAL OLAN ANLATILMIŞTIR.ESER ,BİR ROMAN OLDUGU KADAR AYNI ZAMAN DA BİR EGİTİM KİTABIDIR DA.

ÖMER SARUHANBEN OKUDUM SİZLERİNDE OKUMASINI TAVSİYE EDERİM
 
M

muhammed yusa

Guest
Ynt: Dua Yayınları...

Pîr-i İntifada ...

Bu eser adı ,İntifada ile özdeşleşen Filistinin büyük direniş Önderini anatmaktadır.Şeyh Ahmen Yasin'in hayatı belgelere dayanılarak nefis bir uslupla romanlaştırılmıştır.Şeyh Yasin'le beraber Hamas ve tüm Filistin mücadelesi canlı anlatımlala gözler önüne serilmektedir.Bir yılda 3 baskı yapan kitap Şeyh Ahmed Yasine ithaftır.


Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : M.Ali GÖNÜL

Kitabın İsmi : Pîr-i İntifada
 
M

muhammed yusa

Guest
Ynt: Dua Yayınları...

İNTİFADA ÖYKÜLERİ

Filistin gerçegini vurgulayan gazete haberleri ekseninde vucuda getirilen bu eser ,öyküleştirilen bir zulmun gözden ırak boyutunu gözler önüne sermiştir.Her haber bir öykü ,Her öykü bi zulmü ,bir direnişi ve mahiyetini anlatmaktadır.Kısa ve özlü öykülerden oluşan eser ,sıkıcılıktan uzak ,akıcı bir dille yazılmıştır.Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : M.Ali GÖNÜL

Kitabın İsmi : İntifada Öyküleri

 
M

muhammed yusa

Guest
Ynt: Dua Yayınları...

SOGUK SÜREÇ

Bir gözaltı sürecinin romanı...Bastan sona ve ızdırap kokan bu eser kapalı kapılar arkasındaki gizli ve karanlık odalarda maruz kalınan bir zulmün belgesi niteligindeki bir gözaltı gerçegini vurgular.Dehset ve ibretle okunması gereken bir çalışma...


Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : Sevket Basıbüyük

Kitabın İsmi : Soguk Sürec

DİRİLER KABRİAdını eserin içindeki bir hkiyaden alan bu çalışma ,gerçek hayattan derlenmiştir .Kimi geçmiş kimi yaşadıgımız zamanda/zindanda yaşanan bu öyküler birer ibret levhalarıdır.Bazen düşündüren bazen güldüren öyküler akıcı bir dille kaleme alınmıştır.Dili itibarıyla akıcı ve güzel bir uslupa sahiptir.


Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : Hasan Sabaz

Kitabın İsmi : Diriler Kabri
Bu eser, iki öyküden oluşmaktadır Adını birinci öyküden alan çalışma ,Yasin suresinde zikredilen Habib-i Neccar ve Hz. Yusuf 'un kıssalarını öyküleştirmiştir.Bu öyküleştirme Kur'an eksenli olup tarih boyunca hep var olagelen bir mücadeleyi dile getirmektedir.


Yayın Evi : Dua Yayıncılık

Yazarı : Faysal Yaman

Kitabın İsmi : Göge Yükselen Sehid
 
T

tebesüm

Guest
Ynt: Dua Yayınları...

pir_i intifada babamın tavsiyesi ile yeter ki kuran susmasını da ablamın tavsiyesile okumuştum gerçekten çok güzel kitaplardı özellikle yeter ki kuran susmasında çok etkilenmiştim.dua yayınlarının kitapları içerik olarak kalite olarak gerçekten güzel allah razı olsun onlardan
 
Üst