Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Domuz Gribi Aþýsý Yaptýracak mýsýnýz..?

 • Evet

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Hayýr

  Kullanılan: 1 100.0%
 • Bilmiyorum

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Ebeveynime Baðlý

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Seni Ýlgilendirmez

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  1
Gündemde kalmaktan hoşnut domuz gribine, önlem olarak geliştirilen aşılar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum/z...
 

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

bu muammayı hala çözebilmiş değilim abisi...
bi taraftan bu aşıyı getirenlerin iyi niyetine, kişiliğine, backround'una güveniyorum,
diğer taraftan da...
koparılan gürültülerin neden ve niçinlerini sorguluyorum...
sora da sevgili üstadım necip fazıl'ın dizeleri geliyor aklıma:
"Kafdağını assalar, belki çeker de bir kıl!
Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl!"

bu kadar, şimdilik...
 
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

İşin iç yüzünü öğrenme çabasındayız... Bu mesele, Kemal Sunal'ın filmindeki cam kıranla camı takanın failinin aynı olmasına benzer bir durum... Rant meselesi... Arada gidenler pisi pisine Niyazi konumundalar... Tıpkı Irak'taki okyanus ötesi demokratik aktarımın faturası gibi... Kaybeden halk kazananlar ise mal(?) sahipleri...

Konuyla ilgili perde arkası bilgileri merak ediyorum/z... Gündeme düşenler kalbi mutmain edici türden değil...
 
Ã

þeyda

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Eski bakan, osman Durmuşa göre aşı'nın içeriğinde ki bir maddeden dolayı tavsiye etmiyor, yine iddiasına göre yeni sağlık bakanı'nın birilerine rant sağlamak için 5 triliyon kazanç için bu kampanyayı başlattığını söylüyor. Hal böyle oluncada "adam böyle iddia ediyosa bir bildiği vardır" diyesi geliyor insanın, kendi araştırmama göre almanyada halk aşı olmayacak, amerika ise bizde ki aşıdan değilde, daha kalitelisini kullanacakmış, yine çok yakınım olan birisine danıştık ki kendisi ( doktor) olmamamız konusunda bizi uyardı..

Biz olmayı düşünmüyoruz ..
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

osman durmuş doğru bile söylemiş olsa, bu memlekette inanmak istemediğim ilk kişilerden biridir. aşının kimyasında olan madde için bir yorum yapamam, haksızlık olur belki... ama bugünkü sağlık bakanının rant sağladığı yolundaki söylemine asla katılmam, zira bunun bir iftira olduğu konusunda şüphem yoktur. kavgalarıyla, önüne gelene çamur atmalarıyla ma'ruf bu kişinin hiçbir söylemine inanmam... muhaliflerine hezeyan derecesinde salvo atışlar yapan bir kafatası avcısı olarak tanıdım her zaman... yıllardır basının gündeminde yer bulamayan bu kişinin bana öyle geliyorki bu aşı mevzuu tam da imdadına yetişti. egosunu tatmin edebileceği iyi bir vasıta oldu bu aşı meselesi... ama bu aşı konusunda içimde oluşmuş istifhamlara rağmen sırf o kişinin bu rijit tavrı yüzünden gerekirse yaptıracağım o aşıyı...

inadına!
***
şeyda ablam, lütfen yanlış anlama, bu tavrımın sizle ya da yazdıklarınızla bir alakası yok.
 
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Aşıya olan bu olumsuz tavrın tek kaynağı Osman Durmuş olmasa gerek... O, şüpheli, ters olan bakış açısını daha da depreştirdi sadece...

Bu tür meseleler de inadına adımlarla çözümlenmese gerek...
 
M

Mercan

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Gerekli tedbirler alındıktan sonra illakide aşıya gerek olduğunu sanmıyorum...
 
E

..Evþan..

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Domuz gıribi yeni türeyen bir hastalık degil batı ülkelerinde hep vardı illaki türkiyedede vardır öncesinde fakat bu sene artık çıkarları ney çok büyütüldü şahsım adıma ben ne kendime ne eşime çocuguma yaptırmayacagım aşıyı oglumun ögretmenine söyledim ben yaptırmak istemiyorum aşı geldiginde dedim kendiside yaptırmayacagını söyledi .....Bu arada MiM hocam sadece osman durmuşa inat aşı yaptırırsanız üzülürüm ozaman :(yaptırıp yaptırmanız sizin elinizde fakat inat ugruna yaptırmayın yaptırırsanız size daha mantıklı geldigi için yaptırın veya yaptırmayın
 
Ã

þeyda

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Sevgili mim abim rica ederim , ne demek yanlış anlaşılmak elbette değil, zira siz öyle diyorsanız öyledir , eski bakan kişiliği hakkında pek bilgiye sahip değilim haklı olabilirsiniz..
,fakat bunun dışında, bu ısrarcılık neden anlamıyorm, geçen senede kuş gribi vardı bu kadar aşı diye tutturmadılar, neyse artık biz düşünmüyorz sebeb osman durmuş değil tabii, baştan beri emin olamıyorm nedense , mercanında dediği gibi tedbiri alalım inşallah kafii olur ..
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

kuş gribinden türkiyede kimse ölmedi. hatta türkiyeye hiç uğramadı bile...
gelin görün ki, şu an türkiyede domuz gribinden yatan hasta sayısı 1200'ü buldu ve ölenler de her geçen gün artmaya devam ediyor.

aşı büyükler için zaten gerekli değilmiş, ama çocuklar için gerekli olduğu konusunda her geçen gün artan bir kanı oluşmağa başladı. aşı olmadığı için bir çocuk ölürse bu memlekette, bunun hesabını o bağrı yanık analara kim verebilir sora? osman durmuş ve onunla -ne olduğunu bilemediğim- aynı amaca hizmet edenler yarın bu ülkeyi terketmek zorunda kalabilirler...

ben devletin bu konuda sır nitelikte bazı bilgilere sahip olduğunu ve bunu bazı önemli nedenlerle açıklayamadığını düşünüyorum... Allah-u alem!
 
Ã

þeyda

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Hocam haklısınız, ve bu konuda kimseyi etkilememek gerekir bence, ben çocuğuma bu aşıyı yaptırmayı düşünmüyor, çok dikkatli olma çabasındayım yani şu an için düşünmüyorum, çünkü bi şüphe girdi bikere, sadece osman durmuş söyledi diye olamaz tabii, fakat isteyen yaptırır kimseyede kalkıpta sakın ha aşı olmayın demeye hakkımız yok tabii .. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah..
 
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

Domuz Gribi Aşısında neler var?

AŞI HAKKINDAKİ GERÇEKLER

(Zorunlu tutulan veya kullanılması için baskı oluşturulan aşılar hakkında)

Ağustos 2009'da İngiltere ve Fransa'da Domuz Gribi aşısı, hayvanlardan sonra az sayıda insan üzerinde, ABD'de ise 2 bin kişinin üzerinde denenmiştir. Ancak sonuçlar en fazla 2 aylık verilerle sınırlıdır.

Büyük ihtimalle, domuz gribi aşısı Türkiye’de aşıyı satan firmanın kendi personeli vasıtasıyla uygulanacaktır. Böylece Faz-1 deneyi Türkiye'de 28 milyon kişi üzerinde yapılmış olacaktır. Önceden hiçbir olumlu verisi olmayan, tehlikesi büyük olan bir aşının 6-36 aylık bebeklere, çocuklara, sağlık çalışanlarına ve savunma mensuplarına uygulanması bugüne kadar Türkiye'nin göreceği en büyük tehlike olabilir.

Aşılar Zararlı mı?

Grip aşıları dahil tüm aşıların, aşılanan kişiyi ömür boyu etkileyecek derin zararları vardır. Yeni üretilen bir aşının yan etkilerine yönelik araştırmalar kısa vadeli sonuçlar verir. Dolayısıyla yan etkilerinin 2-10 yıl sonra ortaya çıkabileceği gözardı edilmektedir. Çocuklarımıza yapılacak bir aşı eğer kısırlığa yol açıyorsa, bu, 15-20 yıl sonra çok acı bir şekilde anlaşılacaktır. AIDS virüsü çocuk felci aşılamasından 10-12 yıl sonra, otizm 2-4 yıl sonra, kas-kemik ve bağ dokusu hastalıkları 4-6 yıl sonra; sinir sistemi hastalıkları 2-10 yıl sonra ve Guillain-Barre sendromu hemen veya birkaç yıl sonra ortaya çıkmıştı. Aşının yan etkileri aşıdan hemen sonra ortaya çıkmayabilir. Aşının sebep olacağı bir hastalık 20-30 ve hatta 50 yıl sonra ortaya çıkabilmektedir.

Her ilacın kutusunda hangi maddeleri içerdiğine dair bir prospektüs bulundurma zorunluluğu vardır. Fakat uygulanan bir aşı partiler halinde gönderilmekte ve tek bir prospektüs taşımaktadır. Dolayısıyla hastanın prospektüsü inceleme imkanı yoktur.

Grip aşılarının Bilinen İçeriği

1-Alüminyum hydroxide, alüminyum fosfat, amonyum sülfat, amphotericin B

2-Domuz dokuları, At kanı, Tavşan beyni, Köpek böbreği, Maymun böbreği.

3-Civciv embriosu, Tavuk-Kaz yumurtası, Sığır serumu, Betapropiolacton

4-Doğmamış sığır serumu, Formaldehyde, Formalin jelatin, Köpekbalığı karaciğeri yağı.

5-İnsan fetusu ( Üçüncü gebelik ayı başından doğuma kadarki devre içinde ana rahmindeki canlıya verilen ad)

6-Maymun böbrek hücreleri

7-Yıkanmış Koyun kanı

8- Monosodyum Glukomat

9- Polioksidonyum (Sentetik proteinler ve nano materyaller içerir. Bunlar gende değişiklik yaptığı gibi fenotipte de değişmeler yapmaktadır)

10- İnsan spermi

11- Etilen gliserol (antifriz)

12- Antibiyotikler

13- Skualen

Tüm aşılarda etki arttırıcı ve koruyucu olarak kullanılan maddeler bellidir ve hemen hemen aynıdır. Çoğunun özellikleri araştırılmamıştır ve etkileri tam olarak bilinmemektedir. Bu maddelerin deride kabarcıklar, beyin zarı iltihabı, kan yapısında bozulma, sinir iltihabı gibi rahatsızlıklara sebep olduğu tespit edilmiştir.

İmmünolojist Hugh Fudenburg'un ifade ettiğine göre son 10 yılda art arda 5 grip aşısı olan kişilerin alzheimer olma ihtimalleri 10 kat artıyor. Bunun sebebi ise kullanılan aluminyum ve civadır. (thimerosal)

Formaldehid kanserojen olma özelliğinden dolayı mobilya üretiminde bile yasaklanmıştır.

Thimoresal, çocuklarda konsantrasyon problemi, öğrenme zorluğu, konuşma bozukluğu, havale, epilepsi, hiperaktivite, sürekli ve yüksek sesle ağlama ve daha bilinmeyen bir çok probleme yol açmaktadır.

Alüminyum hidroksit kas ve kemik gelişimi bozuklukları ve felçlere sebep olabilir.

Skualen, Körfez Savaşı sırasında Amerikan askerlerine verilen şarbon ilaçlarında mevcuttu ve ALS gibi immün sistemi tahrip eden çok ağır hastalıklara yol açtığı tespit edilmiştir.

Dr. J. f. Graetz aşının yanetkileri nedeniyle hastalananların hemen hemen hepsinde farklı derecede beyin tahribatı olduğunu tespit etmiştir.

Aşılar ve içerdiği katkılar sebebiyle ölümle sonlanabilen şiddetli alerji, tansiyonda ani düşme, ateş, havale, eklem iltihabı, kas ağrıları, deri döküntüleri, lenf bezlerinde büyüme, kronik yorgunluk, kronik baş ağrıları, bütün vücut kıllarında dökülme, kapanmayan yaralar, hafıza kaybı, sara nöbetleri, felç, kansızlık, ruhsal ve sinirsel problemler, nefes darlığı, kronik ishal, gece terlemesi ve daha pek çok rahatsızlık ortaya çıkmaktadır.

Aşı Denen Şey Korur mu?

Dr. G. Buckwald'a göre: Herhangi bir aşının (domuz gribi aşısı da dahil) hastalıklara karşı koruyucu olduğunu ispat eden herhangi bir veri yoktur. Yani hiçbir aşı korumaz. Aksine her aşı bağışıklık sistemine karşı açılan bir savaş, büyük hastalıklara hatta ölüme açılan bir kapıdır.

Peki Bu Israrın Sebebi Ne?

Tüm bunlar karşısında neden aşılama üzerinde bu kadar ısrar edilmektedir sorusu akla geliyor.

Günümüzde bütün aşıların üretiminde genetik klonlama ve rekombinant DNA teknolojisi kullanılmaktadır. Kullanılacak DNA parçası, maymun ve domuz da dahil olmak üzere herhangi bir organizmadan alınabilir. DNA parçasında genleri manipüle edilir ve bu şekilde rekombine edilmiş DNA parçası aşılarda kullanılır. Aşılardaki Rekombinant DNA insan DNA’sına 'sıçramakta’ ve kalıcı olarak yerleşmekte, özelliklerini değiştirmekte ve bozmaktadır.

Ayrıca aşı üretiminde, tavuk embriyosu, tavşan beyin hücresi, maymun böbrek hücresi, buzağı ve domuz doku hücresi kullanılmakta ve bu dokuların hücre ve proteinleri aşının içeriğinde kalmaktadır. Bu doku kalıntıları çeşitli virüsler ve kanser hücreleri taşıyabilir. Bu şekilde kanser ve benzeri ağır hastalıklar aşılar vasıtasıyla yayılabilir.

Maymunlaşmak ve Domuzlaşmak!

Aşı, enjeksiyon, ağız, burun, vajina mukozası veya genetiği degiştirilmiş besinler yolu ile hücre çekirdeğine ulaşmakta, yumurta ve sperm hücreleri dahil hücre genomuna yerleşmektedir. Tavuk, buzağı, tavşan, maymun ve domuz DNA’sı aşı ile kalıcı olarak insan genomuna karışmaktadır. Bu demektir ki insan, tavuklaşacak, sığırlaşacak, tavşanlaşacak, maymunlaşacak veya domuzlaşacak ve gelecek nesilde bu hayvanların fiziksel ve ruhsal özellikleri gibi fenotipik değişiklikler görünür hale gelecektir. Kur-an'ı Kerim'de Maide Suresi 60. ayette bu durum şu şekilde bildirilmiştir:

De ki: “ALLAH katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? Onlar, ALLAH’ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. İşte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır.”

Yakın zamanda domuz endometrimundan (rahim iç zarı) insanda kullanılabilecek özellikte kök hücre elde edildi. Bu, ilaç üreticileri için çok sevindirici bir buluştu. Çünkü ilaç üretimindeki zorluklar ve maliyetler bir anda ortadan kalkmış oluyordu. Domuz rahmini kürtaj ederek hemen hemen bedava, istendiği kadar kök hücre elde edilebilir.

Ancak kök hücrenin hedef hücrelere nasıl aktarılacağı araştırma konusuydu. Öyle görünüyor ki en kolay ve en etkili yol bulunmuştur: Domuz gribi aşısı burun mukozası yoluyla, yani hipofize giden en kısa yol ile verilmektedir. Hipofiz, bütün iç salgı bezlerini yöneten, bütün hormonların üretiminde ve hormonlar vasıtasıyla bütün süreçlerde rol alan en önemli salgı bezidir. Bu yolla fenotipik değişimler çok kısa zamanda gerçekleşmektedir.

Genetik Yapıyı Değiştirmek... Ne Demek?

Bu komplo teorisi gibi görünebilirdi. Ancak modern tıpta ve biyoteknolojide “Bugün hastalıkları ve belirtilerini ilaçlarla tedavi etmek yerine hastaların Genetik Yapısının Değiştirilmesi ya da eksik olan genin verilmesi tercih edilir” temel prensibine karşı her teori zayıf kalır.

Halbuki Kur'an-ı Kerim'de sadece aşılarda bulunan Genetik Müdahalelere değil genetik yapının değiştirilmesine dair her türlü müdahaleye karşı Nisa suresi 118 ve 119. ayetlerde şöyle buyurulmaktadır:

“ALLAH o şeytana lanet etti ve o da, “Andolsun ki senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım” dedi. Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de ALLAH’ın yarattığını değiştirecekler.” Kim ALLAH’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse şüphesiz o, apaçık bir hüsrana düşmüştür.”

Hastalık Üreten de İlaç Üreten de Aynı

İlaç şirketleri, 20. yüzyılda keşfettikleri “Hasta olanlara zaten ilaç satılıyor. Yeni hedef kitlemiz hasta olmayanlar” prensibi ile 'koruyucu hekimlik' adı altında sağlıklı bireylere aşı, biyolojik aktif maddeler ve vitaminler satıyor. İlginç olan şu ki, her ilaç firması sadece ilaç değil, GM tohumlar, tarım ilaçları, aromalar ve katkı maddeleri de üretiyor. Yani hastalık üreten maddeler de “tedavi” için sunulan maddeler de aynı şirketler tarafından üretiliyor. Ancak daha ilginci şu ki, milyarlarca insan şifa umuduyla hastalık üreticilerinden “ilaç” satın almaya devam ediyor.

İçeriğinde domuz hücrelerinin bulunması fıkhi olarak aşının durumunu ortaya koymaktadır. Fakat bazı din adamları 'zaruret' halini ileri sürerek, henüz ortaya çıkmamış, hatta belki hiçbir zaman da oluşmayacak bir salgını ‘zaruret’ kabul etmektedir. Hatta bu zaruret halini belirlemede Dünya Sağlık Örgütü gibi İslam dışı otoritelerin, İslam kaynaklı olmayan görüşlerini temel almaktadır.

Korunmak İçin Ne Yapmalı?

Prof. Dr. A. Rasim Küçükusta aşı hakkında şöyle diyor: “Domuz gribi ağır bir hastalık değildir. Belirtileri diğer grip türlerine göre daha hafiftir. Hastaların ateş düşene kadar evde istirahat etmeleri yeterlidir. Hastalık kendiliğinden geçer”

Ayrıca hastaların, iştahı gelene kadar yemek yememesi, bol miktarda limon suyu, greyfurt suyu içmesi, sarımsak ve soğan yemesi daha kısa zamanda iyileşmelerini sağlar.

Aşıların Etkili Olma İhtimali Var mı?

Bugüne kadar 863 tür grip virüsü belirlenmiştir. Bu 863 türden sadece 3 zincire karşı aşı geliştirilmiştir. İlaç şirketleri tarafından her yıl bu 863 türden biri için aşı geliştirildiği ve bu aşının da o türe karşı ortalama olarak %30 oranında koruma sağlayabileceği biliniyor. Ancak bu yıl 863 grip türünden hangisinin aktif olacağını doğal olarak kimse bilemiyor. Üstelik her sene başında tesadüfen seçilen türün, aşı üretildikten sonra mutasyon geçirmiş olma olasılığı yüksektir. Dolayısıyla aşı büyük ihtimalle hiçbir olumlu etki göstermeyecektir. Çünkü bu durumda aşı tamamen başka bir virüse karşı üretilmiş olacaktır.

Bu durum çok komik olabilirdi, trajik olmasaydı. Öyle görünüyor ki birisi insanlarla açıkça alay ediyor.

Ünlü Amerikalı çocuk doktoru Henry Bieler’e göre “Aşıların hastalıklar üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur çünkü hastalıkların asıl sebebi mikroplar değildir. Hastalıkların sebebi toxemia (vücutta toksik madde toplanması) ve toxemia’nın hücre düzeyinde sebep olduğu bozulma ile mikropların çoğalması ve aktifleşmesine uygun ortam oluşmasıdır.” Toxemia’nın sebepleri arasında ise işlenmiş et ürünlerini, pastörize sütü, gıda katkı maddelerini, aşıları, ilaç ve deterjan tüketimini, tarım ilaçlarını sayabiliriz.

Dr. G. Buchwald 40 yılı aşan araştırmaları sonunda aşının bir faydası olmadığını ama pek çok zararı olduğunu tespit etmiştir. O şöyle diyor: “Aşı korumaz, Aşı yardım etmez, Aşı tahrip eder.”

Dünya, Aşılara Karşı Mesafeli

2 Kasım 2000’de Amerikalı Doktorlar ve Cerrahlar Birliği (AAPS) St. Louis’deki 57. toplantılarında çocuk aşılarının zorunlu olmasının kaldırılması için oy birliği ile karar aldı. Bu karara bir tane bile hayır diyen çıkmadı.

ABD Kongresi üyesi Dr. Ron Paul'un ifade ettiği üzere “1997'de geliştirilen Domuz Gribi aşısından ölenlerin sayısı 25, gripten ölenlerin sayısı sadece 1 idi.”

İngiltere’deki doktorlar şu anda ciddi bir korku içindeler. Tahminlerine göre bugün kullanılan grip aşısı Amerika’da 1976 yılında yaşanan grip salgınında kullanılan aşının analogudur (eşi).

Aşılar Birçok Derin Hastalığa Sebep Oluyor

1976’da Amerika’da kullanılan grip aşısının sonuçları:

• Aşıdan ölenlerin sayısı gripten ölenlerin sayısından daha fazlaydı.

• 500 kişide Guillain-Barre sendromu tesbit edildi.

• Guillain-Barre sendromuna yakalanma riski 8 kat arttı.

• Grip aşısının Guillain-Barre sendromuna sebep oldugu ispat edildikten 10 gün sonra aşılama durduruldu.

• Amerikan hükümeti tazminatlar için milyonlarca dolar ödemek zorunda kaldı.

Aşıların sebep olduğu belirtilen bazı rahatsızlıklar şöyledir:

Çocuk Felci Aşısı: AIDS’e

Tetanos: Beyin iltihabı’na

Hepatit B: Multiple Skleroz’a (MS)

Kızamık: Kalın bağırsak iltihabı, Beyin iltihabı’na

Kabakulak: Şeker hastalığı, Kramplı hastalıklar, Nörölöjik hastalıklar’a

Karma Aşılar: Ani çocuk ölümleri’ne

Grip Aşısı: Guillain-Barre sendrom’una, genetik ve fenotipik değişimlere sebep olmaktadır

Düşünün ve Karar Verin

Kendinize ve ailenize yaptırılacak her aşı için geniş bilgi toplayın. İçindekileri ve etkilerini öğrenin. Aşı olup olmamak konusunda SADECE SİZ karar verebilirsiniz. Unutmayın; aşıların sonuçları karşısından TEK SORUMLU SİZ OLACAKSINIZ.

Ne ilaç üreticileri, ne doktorlar, ne de devlet birimleri aşı ile oluşacak zararlar karşısında sorumluluk kabul etmezler.

Dr. Aidin SALİH
 
E

ey memleket ey

Guest
Ynt: Domuz Gribi Aşısı Hakkında...

domuz gribi falan yalan ya
 
Üst