Dilara'nın hayali Cumhurbaşkanı Gül ile gğrüşmek

  • Konbuyu başlatan hamza
  • Başlangıç tarihi
H

hamza

Guest
Dilara'nın hayali Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmek

Dünya Down Sendromlular Atletizm Şampiyonası'nın ikincisi olan Dilara Çevik, en büyük hayalinin dünya şampiyonluğunu kazanmak ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile tanışmak olduğunu söyledi.
Portekiz'de 15-22 Mayıs tarihleri arasında yapılan Dünya Down Sendromlular Atletizm Şampiyonası'nda iki dünya ikinciliği elde ederek büyük başarı kazanan Alanyalı sporcu Çevik, ailesiyle birlikte Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Dilara'nın annesi Mihriban Çevik, babası Şevki Çevik, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Mehmet Ali Dim ve AGC yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Dünya şampiyonasına uzun süre anne-babası ve arkadaşlarının büyük destekleriyle hazırlandığını ifade eden Çevik, atletizmle ilgilenmesi için ailesinin 7 yaşından beri kendisini teşvik ettiğini belirtti. Çevik, Edirne'deki milli takım uyum kampında çok başarılı bir dönem geçirdiğini kaydetti.
Toplantıda bir konuşma yapan AGC Başkanı Dim, Dilara'nın çok özel bir insan ve çok özel bir şampiyon olduğunu söyledi. Dim, "Dilara, Alanya'nın ilk dünya ikincisi sporcusu oldu. Hem Alanya hem de Türk sporu için büyük bir başarı. Madalyalarını Ankara'da bakanlarla paylaştıktan sonra şimdi de Alanya'yla paylaşıyor. Kendisini ve başarıda emeği geçen herkesi yürekten kutluyoruz." dedi.
Toplantı sonrası AGC Yönetim Kurulu Ãœyesi Gaye Coşkun, Dilara'ya hediye takdim etti. CİHAN [ALTBİLGİ]
YAYIN TARİHİ: 28.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Dilara'nın hayali Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmek
 

[TB] Benzer konular

Üst