''Derdimi Seviyorum,çünki;Vereni Seviyorum..!!!

  • Konbuyu başlatan ..Evþan..
  • Başlangıç tarihi
E

..Evþan..

Guest
Kim bilir, kaç defa ellerini açıp yalvardın, yakardın durdun. Bilemiyorum, acaba kim bilir kaç defadır seccadelerin ıslandı, dakikalarca belki de saatlerce kaldın. Hep bekledin, bekledin, bekledin.

Ama sonuçta gördün ki değişen bir şey yok. Sen hep aynısın. Dertler aynı dert, hüzün ise artmış aynı hüzün. Karamsarlık dediğin ise seni elbisen olmuş artık. Giyinmişin adeta bir daha çıkamamacasına!

İyi de, sitem etmeye değer mi? Sevmemek olur mu?

Düşün hele, seni sevmiyor olabilir mi? O zaman ne diye yaratmış ki seni?
Görünmez en küçük varlığın varlığından haberdar olan zat, senin niyazlarını duymuyor olabilir mi? Hadi, “olabilir, belki beni duymuyor olabilir” de. Hadi durma de. “ALLAH beni duymuyor! Duysaydı beni bu halden kurtarır, benim için iyi olanı verirdi.” de.

Öyle canlılar var ki şu an ki teknolojiyle görünmesi çok zor. Onları bile görebildiği halde seni görmüyor olabilir mi? Diyebilir misin “O beni görmüyor, görse bu halim değişirdi. Günahlarımdan dolayı benden intikam alıyor.” De hadi bakalım.

Hadi desene!!!Diyemezsin.
Peki, böyle mi düşünüyorsun gerçekten?


Dertlerin seni bitirdiğini düşünüyorsun değil mi? Senden başka dertli, gamlı, kederli, sıkıntılı kimse yok. Her şey bir tek seni buldu. Parasal dert desen, cepte metelik yok. Çoluk çocuk desen almış başını gidiyor, seni dinleyen yok. Eşin ile problemin var. İşin desen, ya işsizsin ya da işinde başarısız oldun. Çevren desen sana değer vermiyor. Öyle ya, onların gözünde paran varsa insansın. Of, hep dert, dert!

Haklısın bir bakıma. Evet, çok sıkıntılısın.Ani bir dönüş ile konuyu bir başka deyişle ilişkilendiriyorum, iyi dinle şimdi.


Dert sevdirir dostum sevdirir. Hem de ne sevdirir. Nice dertsizler var ki, bir elini çırptı mı emrine binler amade. Ama sevgisiz onlar dostum. Kulluktan yoksun onlar. Kalpleri mühürlenmiş, kulakları sağır, gözleri kör olmuş. Sen ne büyük bir lütuftasın ki, hala O’ndan istiyorsun. Çünkü O, seni unutmuyor, kendisinden istetiyor. Seni başka kapıya göndermiyor. Bakma seni kapısında beklettiğine. Hatırla bir Hak dostunun ince düşünceli sözünü:

“Sen kapıyı tıkla, açmak içerdekinin işidir!”

Dert seni pişiriyor dostum, belki farkında değilsin ama gerçekten de böyle.

Merak etme, izleniyorsun, duyuluyorsun ve görünüyorsun. Hatta sen ara sıra unutsan bile, O, seni salisenin milyonda biri bile olsa seni duymuyor, görmüyor veya izlemiyor olmasın! Ta ki dünyaya ilk geliş anından son anına kadar.

Yo, sakın yanlış anlama. Derdini küçümsemiyorum. Diyebileceğim sana, şunu sakın unutma ve sık sık de:

“Derdimi seviyorum, çünkü VERENİ seviyorum !!!”

Bu yüzden derdini sev dostum, derdini çok sev. Zira onu sana takdim eden BİR’i vermiş. Besbelli vardır bir hikmeti.
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
M alıntı yazılar... 0 1K

[TB] Benzer konular

S

SeLMa

Guest
Ynt: ''Derdimi Seviyorum,çünki;Vereni Seviyorum..!!!

Allah razi olsun degerli ..Evşan.. çok güzel bir paylasimdi.. tesekkür ederim

insanlarin psikolojik durumlarini , hissedebilecekleri , düsünebilecekleri seyleri yerinde örneklerle sunulmus bir yazi..

gerçektende olumsuz gibi gözüken o an öyle gelen bi seyin aslinda ilerisi için olumlu olabilecegini varsayarsak çikis yolu bulabiliriz.

veya ne olursa olsun olaylar kisinin disinda gelisiyorsa ve hiç bir sey yapamiyorsa bile onu zaten yasamasi gerekiyordur...

ve tüm bunlari yasarken baskalarida aaa nasil olur vs vs gibi elestiren küçük gören bakislariyla beraberde olabilir...kimin ne olacagini Allah tan baska kimse bilemez...

unutmamak gerekki her kim olursa olsun acilar zorluklar haksizliklar yasayarak olgunlasir ve güçlenir..

bugün çikmaz sokak gibi gelen bir yol yarin bir gün yeni bir yol açilarak çikmaz sokakligindan çikabilir..

kisaca zaman herseyin ilacidir, iyiki yasamissim dersiniz..

dini boyutuna gelince...zaten imanli bir insan her daim sükredecegi için o "dertlerin" aslinda ona hediye oldugunu anlar..

herkes hayatinin basinda sonunda her doneminde en az bir seyle imtihan olur ... imtihanin basari ile geçenlerden oluruz insaallah...

kim bilir esas dünyamizi kazanmak için bir sebep ..günahlarimizin affi için bir firsat olabilir..

neyin neden yasandigini ve ilerde ne getirecegini hiç birimiz bilemeyiz elbette..

tüm mesele sükredip beterin beterini görmekte..iyinin iyisini degil bu dunyanin...

Hayir gibi gözüken $er ...$er gibi gözüken hayir olabilir...
 
Üst