Depresif Bakış; X ve Y

• Konbuyu başlatan SimurG
  • Başlangıç tarihi
S

SimurG

Guest
x, y bunLar birer batıL inanç.. Yatay düzLemde asLa kesişmeyecek kadar muhteşem bir paraLeLikte iLerLemektedirLer.. bir gün bir 'Z' bu ikisini keser fakat farkLı noktaLardan.. Doksan derecenin pürüzsüzLüğü yoktur.. Artık x ve y bir z tarafından birbirine bağLıdır.. Yani ne birLeşik, ne de ayrıdır.. z tüm bu oLanLarLa daLga geçerken; x ve y birbirinden habersizdir.. AçısaL değerLer ve probLemLerLe çözümLenemeyecek karmaşık fonksiyonLara girmişLerdir.. Hiçbir zaman anLaşamazLar, ve değerLeri hep farkLıdır.. İsviçreLi biLim adamLarı tarafından kanıksanamaz bir gerçek iLan ediLmişLerdir..

Bir çemberin eLemanLarı oLAbiLmeLeri için hipotenüsün devreye girmesi gerekiyormuş.. Bir eşeğin, insana yoL göstereceği nereden biLinecektir ki.. Bir gün; hipotenüs, bazı konuLarda eşeğinin asLında kendisinden daha zeki oLduğunu keşfeder.. BunLara bir tarafıyLa güLen PascaL ise, x ve y LerLe uğraşmaktadır.. BunLardan bi haber oLan PLaton ise; oradan feLsefesini işLemektedir.. PoLyanna'nın sıkıca tutunduğu bir batıL inanç, görmezden geLinen.. fakat x ve y yinede, utanmaz bir şekiLde 'a' ve 'b' Leri aramaya devam etmektedir.. Bunun için iki üzeri n kadar bir zaman geçmekte.. (2 üzeri n )

"n" kadar acı..

Şimdi benim bu aptaL haLime "x" dersek ve yaşadığım zamana da "y" dersek.. BuLunduğum konum itibariyLede değerime "z" dersek..

Benim hipotenüsüm kaçtır acaba?

:)

B

Bevadih

Guest
Ynt: Depresif Bakış; X ve Y

Aklima İsoz geldi:) Kulakları çınlasın..!

Ya hu SimurG hocam bu ne iştir ki her bir cümlesi açıklanmaya muhtaç... :) Bu paylaşımdan çok enteresan senaryolar çıkar... :) Senaristin de sizin gibi sayısal ve sözelin kavşağında olması lazımdır... :) Anlamadığım yerler olsa da azcık anlamayla bile kişiyi gülümsetmeye yetiyor... :)

x ve y'nin bu imkansızlıklarına z'nin katılmasına ilk sevinmiştim lakin onda da bakırın iletkenliğinin olmaması işi bozdu... Madem ucun her ikisine dokunuyor bari bir işe yara de mi..? :)

Sorunuzun cevabını bilmiyorum bir sözel olarak... :) Ama siz mantıkta olan İsoZ hocam gibilerin mutlaka vereceği bir cevabı vardır... :)

Biraz beyin jimnastiği, biraz mizah, biraz edebiyat derken bize hoş bir paylaşım sundunuz... Teşekkür ederim/z...

K

kumsaati

Guest

bir matematik bulanımıyla karşı karşıyayız arkadaşlar  ;D

sakin ol SimurG hocam geçicek geçicek  :D

S

SimurG

Guest

liprade' Alıntı:

x ve y'nin bu imkansızlıklarına z'nin katılmasına ilk sevinmiştim lakin onda da bakırın iletkenliğinin olmaması işi bozdu... Madem ucun her ikisine dokunuyor bari bir işe yara de mi..? :)

Bakırın iLetken oLmadığını iLk senden duydum Liprade..
Çok eski zamanLardan beri, kendine özgü kırmızı rengiyLe biLinen Bakır'ın kuLLanım aLanLarı geniştir.. ELektiriği en iyi iLeten metaL cisimdir; bakır.. bu yüzden kabLoLarın arasından bakır geçiriLir..

ELektiriğe x dersek, ELektiriğin gideceği noktayada y dersek ve bakıra da Z dersek;

yine benim dediğim noktaya geLeceğiz.. x ve y, bir z tarafından birbirine bağLıdır.. :))

* * *

Ben teşekkür ederim güzeL insan Liprade..

SeviLdiğini unutma.. :)

S

SimurG

Guest

kumsaati' Alıntı:
bir matematik bulanımıyla karşı karşıyayız arkadaşlar ;D

sakin ol SimurG hocam geçicek geçicek :D
Bu bende ki Şizofrenik vakıa ne zaman son buLur doktor ?

:)))

B

Büþra

Guest

SimurG' Alıntı:

Abi üç ihlas süresi bir fatiha okuyun geçecek:)) (anneannemin her zaman bana yaptığı bir tavsiye:)))

S

SimurG

Guest

Yakında İsLami bakış açısıyLa X ve Y konusuna değineceğim :p

K

kumsaati

Guest

SimurG' Alıntı:
kumsaati' Alıntı:
bir matematik bulanımıyla karşı karşıyayız arkadaşlar ;D

sakin ol SimurG hocam geçicek geçicek :D

hocam piskolojik olduğunu dşünüyorum :D
çok uzun sürmez :D

SimurG' Alıntı:
Yakında İsLami bakış açısıyLa X ve Y konusuna değineceğim :p
ve görüyorum ki bizide bu bunalıma sürüklemeye çalışıyorsunuz ;D

T

toqraq

Guest

okumak için hacanan zaman X ise
dahası sonunda anlayamamak Y ise
Bir de üşenmeden cevap yazmak Z dir

SimurG' Alıntı:
liprade' Alıntı:

Bakırın iLetken oLmadığını iLk senden duydum Liprade..
Çok eski zamanLardan beri, kendine özgü kırmızı rengiyLe biLinen Bakır'ın kuLLanım aLanLarı geniştir.. ELektiriği en iyi iLeten metaL cisimdir; bakır.. bu yüzden kabLoLarın arasından bakır geçiriLir..

ELektiriğe x dersek, ELektiriğin gideceği noktayada y dersek ve bakıra da Z dersek;

yine benim dediğim noktaya geLeceğiz.. x ve y, bir z tarafından birbirine bağLıdır.. :))

* * *

Ben teşekkür ederim güzeL insan Liprade..

SeviLdiğini unutma.. :)

Yine yanlış anlaşıldım... :) Açıklamalarım bile açıklamaya muhtaç bir halde... :) Maşallah bana... :)

SimurG hocam, bakırın -altın kadar olmasa da- iyi bir iletken olduğunu belirtip z'nin iletkenliğinin olmamasından yakınmıştım... İletkenlik özelliğine sahip olsaydı muhakkak x ile y'nin arasında bir bağa vesile olabilirdi diye düşündüm çapımca... :) Ama hayal tabii ki... Onlar ermiş muradınada x ve y'ye yer yok... :)

Konuyu amma da raydan çıkardım... Zaten enteresan bir paylaşım... Hayatımda bu kadarına da rastlamamıştım... :)

Rahmana emanet olun...

B

Büþra

Guest

liprade' Alıntı:
... Hayatımda bu kadarına da rastlamamıştım... :)
Yani SimurG abim,manevi abimdir diye demiyorum ama hayal dünyası pek geniştir..Bu özel yetenek sayesinde böyle hem enteresan hem de muhteşem eserler ortaya çıkarması bana artık pek şaşırtıcı gelmiyor.. :)Eee..kimin abisi? :D :D

S

SimurG

Guest

AnLaşıLmıştır Liprade.. Zaten bu abzürt konuya düzeyLi bir cevap vermek abzürtLük oLur kanısındayım.. Bak topraqa yazıLan yazıya, oLduğu gibi cevap vermiş :))))

Büşra canım kardeşim.. EstağfuruLLah.. Bu söyLedikLerin tamamen senin güzeL bakış açından kaynakLanıyor.. İki kızkardeşim yetmezmiş gibi birde sen başıma beLa oLdun.. NapaLım.. Başa geLdiyse çekeceğiz..

Büşra' Alıntı:
liprade' Alıntı:
... Hayatımda bu kadarına da rastlamamıştım... :)
Yani SimurG abim,manevi abimdir diye demiyorum ama hayal dünyası pek geniştir..Bu özel yetenek sayesinde böyle hem enteresan hem de muhteşem eserler ortaya çıkarması bana artık pek şaşırtıcı gelmiyor.. :)Eee..kimin abisi? :D :D
Bize de şaşırtıcı gelmemesi için tanımamız lazım... :) Yeteneklerin doğru alanlarda kullanılması memnuniyet verici... :) İnşallah daim olunur...

Amin...

SimurG' Alıntı:
AnLaşıLmıştır Liprade.. Zaten bu abzürt konuya düzeyLi bir cevap vermek abzürtLük oLur kanısındayım..
Anlaşılmak ne devletmiş... :)

Estağfirullah SimurG hocam, o nasıl ifade öyle... Sayısal olmadığım için anlamadığım yerler var ama anlaşıldığı kadarıyla çok özgündü...

Rahmana emanet olun...