Dünyanın En Küçük Arabasını Üretti...-GALERİ-

Dünyanın en küçük arabasını üretti GALERİİngiltere'de bir araba sevdalısı, dünyanın en küçük arabasını üretti. Daha öncede en alçak seviyeli araçla Guinness rekorlar kitabına giren Watkins'in bu aracına sığmak çok zahmetli.İngiltere'de bir araba sevdalısı, dünyanın en küçük arabasını üretti. Perry Watkins (47), daha önce en alçak seviyeli arabalarla 3 kere Guinness rekorlar kitabına girmişti.

Watkins, şimdi bu mekanik maharetlerini dünyanın en küçük arabasını üretmeye kanalize etti.


İŞTE DÜNYANIN SÜRÜLEBİLEN EN KÜÇÜK ARABASIAraba tutkunu, yeni arabasıyla da rekorlar kitabına girmek istiyor. Watkins, arabasının, halen Guinness rekorlar kitabındaki en küçük arabanın yarısı boyutunda olduğunu söylüyor. Watkins'in ürettiği araba, bir çamaşır makinesi büyüklüğünde. Araba ilk kez uluslararası medyaya İHA aracılığıyla tanıtılıyor.

Watkins, yeni arabası için ilhamı İngiltere'de çok sevilen çizgi televizyon karakteri Postman Pattan (Postacı Pat) aldığını söyledi. Dünyanın en küçük arabası, yeni araba vergisi rejimine uygun. Watkins, yine normal bir plaka numarası da olan aracını şimdilik Buckinghamshire kırsal bölgesinde komşu ve arkadaşlarını etkilemek için kullanıyor. Watkins, "30 senedir alışılmış ve alışılmamış araçlar yaptım.Dünyanın en alçak arabası olarak dünya rekorları kırdım. Dünyanın en alçak seviyeli aracını üretince dünyanın en küçük arabasını da imal edebileceğimi düşündüm. Halen rekor 1960'larda üretilmiş Peel P 50'de. Bu aracı bir televizyon programında gördüm ve ondan daha küçüğünü yapmaya karar verdim" diye konuştu. İnanılmaz derecede küçük olan araç, silindir hacmi 150 olan tek silindirli bir motora sahip. Watkins, araçla rahatça trafiğe çıkılabileceğini söyledi.

Arabanın çatısını çelikle takviye eden Watkins, arabaya aynalar, silecekler, lambalar monte etti. Watkins, halen Buckinghamshire'da ayakkabı üreticisi Timpsons'ta satış departmanı yöneticisi olarak görev yapıyor. Arabalara tutkun olan Watkins, son model bir Jaguar araç kullanıyor.


(İHA)
 

[TB] Benzer konular

R

Rusenim

Guest
Ynt: Dünyanın En Küçük Arabasını Üretti...-GALERİ-

haha kiloluları düşünemiyorum :)) çok komik ya neler neler üretiyor şu insanoğlu :) insankızı da yok mu yahu :)
 
Üst